антибиотици - да или не?

  • 2 318
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Tess, като можеш да преценяваш сама какъв е смисълът да ходите по доктори?
Аз ако имам съмнения посещаваме друг педиатър.

# 16
  • Мнения: 417
Аз определено бих поставила под съмнение мнение на лекар, който твърди че без антибиотик не може само защото грипа е "тежък", което не е подплатено с изследване т.е.  без кой точно антибиотик не може и с какво точно ще се бори той. Е освен ако лекаря няма някаква пророческа дарба.
И следва консултация във форума. Щото тук са най-наясно Rolling Eyes
Темата не е моя. Давам своето мнение - не се консултирам по форуми да давам ли антибиотик. Година и нещо не ми се е налагало.

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Направи допълнителни изследвания........иди в лаборатория, да вземат там необходимите секрети и с резултата иди на консултация при друг лекар....или пак при същия

# 18
  • София
  • Мнения: 13 206
Аз определено бих поставила под съмнение мнение на лекар, който твърди че без антибиотик не може само защото грипа е "тежък", което не е подплатено с изследване т.е.  без кой точно антибиотик не може и с какво точно ще се бори той. Е освен ако лекаря няма някаква пророческа дарба.

Хихихи.. точно това имах предвид.... авторката на темата не дава никаква информация... и вие се хващате са думата и за гушите.. Crazy Много ясно, че грип не се лекува, не с антибиотик, ми май има само 1 или 2 антивирусни препарати. Първо, много хора употребяват думите "болен съм от грип", без това да е доказано. Всяка настинка се вика грип... Второ... откъде сте сигурни, че доктора така е казал... може да е казал "Тежък е грипа, върви към усложнения, няма да мине без антибиотик"... а усложненията не са ли именно бактериалните инфекции. И много чудно ако човек има бактериална инфекция в дробовете как точно ще вземете секрет за изледване... Нали затова има широкоспектърни антибиотици... Това не ви е гърлен и носов (или както там се нарича) секрет...

# 19
  • Мнения: 2 556
РЕНИ, за мен смисъла да ходя по доктори е за да преслушат детето, да му погледнат гърлото и да му пуснат изследвания, ако е необходимо. Но в никакъв случай не давам антибиотик веднага щом го изпишат, ако аз не съм убедена, че е необходим.

# 20
  • София
  • Мнения: 13 206
Tess, защо не си закупиш едни слушалки... ще ти покаже някой доктор как да слушаш.. не е сложно.. ако човек има пневмония се чуват хриповете. Няма смисъл да ходиш да преслушват детето.. за гърлото пък по-лесно даже. Аз на моята дъщеря й го преглеждам редовно. Виждам си сливиците колко са големи, езика обложен ли е и т.н....

Няма страшно бе... у нас всички майстории сами си ги правим, че няма да се научим да се преслушваме...

# 21
  • Мнения: 463
не става въпрос да пренебрегвам с лекота лекарско мнение, а на съвети във форум да се доверявам на 100 %. по принцип, ако не съм съгласна с едно лекарско мнение, търся второ. а междувременно не виждам защо да не го обсъдя и с други хора - с приятелки, колежки или във форум.

# 22
  • Мнения: 2 556
Vahce, много оригинално, благодаря ти за мъдрия съвет  Mr. Green Добре че си ти да ме светнеш какво да правя  Flutter

# 23
  • София
  • Мнения: 13 206
Vahce, много оригинално, благодаря ти за мъдрия съвет  Mr. Green Добре че си ти да ме светнеш какво да правя  Flutter

Моля ти се.. за нищо... пак заповядяй... Wink
Ако трябва ще подкрепям с линкове mp3 или с каквото там е необходимо... Blush
 Hug

# 24
  • Мнения: 2 556
Ооооооо, тези неща са прекалено сложни за мен. Моралната ти подкрепа ми е достатъчна  newsm44

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ми да си обсъждаш няма лошо докато не решиш да последваш нечий "компетентен" съвет... еди-кой си антибиотик много помагал при еди-какви си оплаквания... или очакваш подкрепа на негативното ти отношение към антибиотиците... Да се произнеш За или Против антибиотиците е несериозно. Вярно, че понякога се презастраховат с антибиотиците, но ако на лекаря си не вярваш... по-добре го смени.

# 26
  • Мнения: 2 556
Не вярвам на никой лекар на 100%. Това не означава, че ще се откажа да ползвам лекарски услуги. Всеки има право на мнение. В крайна сметка очевидно е, че съм спестила поне 10 антибиотика на детето си досега, в което няма нищо лошо. А педиатърката ни е много свястна, но обича да се презастрахова. Не натрапвам мнението си на никого, то си е мое лично.

# 27
  • Мнения: 5 500
Естествено, че не!

Общи условия

Активация на акаунт