Задължителен театър?

  • 1 497
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 167
мисля като франзела.
културата и вкуса към изкуствата ( театър, опера, живопис.. и тн) се възпитава.
Не можеш да се събудиш една сутрин и да си фен на театъра.
Трябва образование, натиск, усилия.
иначе - знаеш чалгата и това е.

# 16
  • Мнения: 1 581
Не виждам лошо, както не виждам лошо в задължителната математика и задължителното физическо.
Макар че може да се спори за абсолютността на Питагоровата теорема, поне е някаква относителна истина... Няма нищо общо с вкус  Peace
Имам колеги, с които съм учила (Българска филология), за които предпочитам да нямат принос към формирането на вкуса към изкуствата на моето дете  Stop

# 17
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Аз, когато бях в гимназията, имахме зад. театър. Вместо час на класния, класната ни ни водеше на театър.
Подкрепям идеята. Може да не е театър, а нещо друго--галерия, опера--няма значение. Твърдо съм на мнение, че вкусът се възпитава.  Peace

# 18
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Абе не само вкусът възпитава;
от училище са ни водили на театро и в София, в Народния, и на опера/оперета, но кел файда Confused
срам ме хваща, като се сетя какво се случваше по време на спектакъла...

# 19
  • Мнения: 651
Не съм против да организират от училище колективно посещение на театър или кино - до колкото съм получила обратна информация след това гледаното се обсъжда в часа на класа.
Яд ме беше когато в детската градина ни изнудваха в месеца по 2-3 пъти да плащаме по 1,50 за някакви грозни импровизации изнасяни в някоя от стаите  в самата детска градина. И на всичкото отгоре ако кажех че нямам възможност да оставя 3 лв. (за двете ми деца) те пак ги водеха и някоя от учителките вечерта ми обясняваше, че дала от нейните си пари ... на това му казвам изнудване... водеха всички деца...

# 20
  • Мнения: 14 654
отношението към изкуствата се възпитава наистина, само че това не става с 5 посещения на театър в годината и то задължителни. ако вальо така и така си се радва на чалга и двамата с илийката си събуват смрадливите маратонки в театъра и замерят с пуканки хората, които наистина гледат представлението, когато се кискат и говорят простотии, така че 2 реда пред тях и 2 зад тях чуват само техните гласове - какво ще възпита в тях ходенето на театър. всъщност- беше им забавно, просто при групово ходене на театър учителките не искаха да ги водят, защото ги беше срам

# 21
  • Мнения: 2 093
Аз мисля че ние имаме страхотен театьр и актоьори и е добре за  учениците да се запознаят с тях. Мисля си че не толова като задьлжителен предмет, а по скоро свободно избираем, в който да се гледат и дискутират постановки. На мен Бг театьра много ми липсва тук, дори след толкова година, сьм много впечетлена от Майстора и Маргарита и ми се иска Теди Мослов да постави пиеса в Канада, но това си е само мечта.

# 22
  • Мнения: 6 904
Ако не ме лъже паметта 2 пъти съм ходила на театър от училище. Първия път биваше, но втория беше далеч по-зле, защото освен нашия клас имаше и от други училища. Тъпо е, защото всички се държат много просташки. Така че според мен е крайно време да спре това нещо със задължителния театър. На учениците така и така не им пука, поне няма да пречат на другите хора да гледат постановките и на актьорите, за които е направо обидно.

# 23
  • Мнения: 1 258
Ама такова чудо като нещо задължително извънкласно вече май няма.Защото никой не може да задължи родителя да даде някакви пари.А,да с някои изключение.Скоро разбрах,че 5 от събираните левове за общи нужди отивали за охраната на училището.

# 24
  • Мнения: 431
Аз съм по-скоро за това да се организират такива мероприятия, все едно дали посещение на музей, театър, опера, концерт, но да не е задължително ходенето, а по желание, и да не се предлагат "награди" за посещение - например който отиде, да бъде освободен от час по някакъв предмет. Който си има интерес, ще посети.
Нас като ученици в 6-7 клас ни водиха два пъти на постановка, и двата пъти на неправилно подбрана - първия път беше за възрастни, втория път за малки деца. Постановката за възрастни, която изгледах тогава, ме отврати от театъра за много години - беше някаква история, разказана 99 пъти по различен начин - е казвам ви, на 60-тия път вече ми се повръщаше, а тогава дисциплината беше по-строга и не можехме да излизаме и да правим каквото си искаме. Sick

Любовта към театъра не може да се възпита от училището, това е работа на родителя - ако самия той има интерес. А дори и да няма, ако си го бута детето отвътре нещо, само ще се научи да ходи.

# 25
  • Мнения: 920
Мисля, че трябва да има. Както има задължителни книги зе четене. Или вече няма?!
Но на подбрани постановки.
Учителката на дъщеря ми ги заведе на Железния светилник, защото в момента го изучаваха. Книгата може и да не прочетат, но 2 ч в театъра все ще издържат.
Оказало се някаква пошла пародия. След като артистите от сцената говорят простотии, включили се и децата.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 160
Ако не ме лъже паметта 2 пъти съм ходила на театър от училище. Първия път биваше, но втория беше далеч по-зле, защото освен нашия клас имаше и от други училища. Тъпо е, защото всички се държат много просташки. Така че според мен е крайно време да спре това нещо със задължителния театър. На учениците така и така не им пука, поне няма да пречат на другите хора да гледат постановките и на актьорите, за които е направо обидно.
...а ако решат, което се случва по-рядко, учениците ходят като нормални хора на театър, но са 2-3 броя в комплект максимум. Защото и такива неща се случват

Общи условия

Активация на акаунт