Някои от рецептите на баба ми за Коледната и Новогодишна трапеза!Споделете и вие

  • 24 345
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз не съм баш от опитните сладкарки, но понеже редовно правя коледни сладки, да кажа - този тип сладки (украсените) вероятно са или тип меденки в разните вариации - обикновени меденки, лебкухен и т.н.), или тип обикновени маслени сладки. Тази глазура на снимките 100% е купена готова и най-вероятно е вид айсинг. Иначе безкрайно много вариации на тези глазури има в темата за глазури, марципани и покрития на торти няколко теми по-надолу Grinning
Сайтът за радостта от печенето и на мен ми е много любим - из форума има преведени някои от рецептите за сладкиши от него, а виждам, че мамите допълват още Grinning
Рецептите на баба ти са много хубави Grinning Меченцата ги знам по друг начин - със залепени отстрани топенца за ушички и едно за муцунка (стават релефни), но ще опитам и така Grinning

# 16
  • Мнения: 7 106
Имам няколко въпроса момичета, за да не пускам  нова тема  Embarassed
Как се правят такъв вид ..............коледни бисквити (не курабийки) Дайте рецепти и на такъв вид...............................  Praynig  Praynig .......................
Другият ми въпрос е как се прави глазура за бисквити и сладки подобна на тази от първата снимка  newsm78 Хем да е течна до като се нанесе, хем след това да не се развали, но и да не се изрони от самите бисквитки  ooooh! Thinking  Embarassed

Можеш да ги направиш или от маслено тесто за сладки или от тесто за меденки. Отгоре има няколко варианта за украса :
1. Разбит на сняг белтък+пудра захар+лимонов сок (няколко капки) + бои.

2. Прясно мляко + пудра захар, на око, докато стане на кашица, подходяща за размазване.
3. Кондензирано мляко+пудра захар,  като горното.

Ето подобни на бисквитките със шоколадов чипс :
http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=778.msg8711#msg8711



п.п. сега видях че е пусната рецептата вече  ooooh!.

# 17
  • Мнения: 5 877
Като ще говорим за печени ябълки... аз ги харесвам най-много с тънка обвивка от тесто и пълнени с изброените вече сушени плодове, ром, ядки, захар и масло.
Не помня много какво беше тестото, защото съм ги правила преди сто години... спомням си само, че адаптирах с кори за баница, които леко се притискат с мокри ръце към ябълката (да стане като сферичка, а не като пакетче) и се овалват в кристална захар.
А иначе оригиналната рецепта каква беше  newsm78 сайтът стана платен, а аз не си я записах овреме.
Води се apple dumplings това чудо.

Последна редакция: вт, 28 ное 2006, 22:22 от Анда

Общи условия

Активация на акаунт