МАРТенските мами хубавеят, слънчеви усмивки по лицата греят!

  • 12 049
  • 299
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 924
Мама на слънце И аз нямам представа от тази болест, но стискам палци да мине леко при вас.  Praynig
mirannda Радвам се, че са ти харесали.  Hug Продължавай с лечението на хемороидите, за да не се влошат пак.

Моето котенце в 6ч беше с 39.4  Cry Хубавото е, че успяхме да я свалим до преди лягане и вече съм спокойна, че е от зъбче понеже го виждам почти избило. Дечко обаче ми е един такъв гушлив и кротък и не ме буди по 15 пъти на вечер... Нетипично за него  nuts

# 16
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Здравейте и от мен!!Хубаво е , че сме толкова активни, само четох досега постингите от дните , в които ме нямаше. Бях командировка в Пловдив и си изкарах страхотно. Колежката ми от там също е бременна - някъде към края на март ще ражда. И ми сподели , че от ЖК-то и искали да си направи зъбен статус и куп други изследвания. Тук при нас само кръв и урина, аз сама си отидох на зъборлекар. Абе , провинция му викат хората, десета глуха.

Но по-важното е да сме здрави и да си дойдат здрави бебчета. аз си позволявам по 1-2 кафета на ден, иначе ми се вие свят от ниското кръвно.Интересното е, че по-рано не пиех нес кафе, а сега само такова ми се пие.

Добре дошли на всички нови мартенски мамчета.

# 17
  • Мнения: 267
Здравейте торбаланки!  Hug
Страхотна темичка си имаме!
Като заговорихте за зъби и зъболекари, да се оплача. Аз през живота си имам всичко на всичко две ходения на зъболекар, а за последния месец имам чувството, че няма да ми остае здрав зъб. Един ми се счупи много гадно, друг се развали и се наложи да ми го омъртвяват и да го оправят, и от два дена ме боли трети от сладко и студено, и то от тези предните  Scream Scream Scream
И ги мия много редовно, и флуор смуча, и много мляко пия за калций и все тая. Развалят се един след друг  Tired
Явно си е до организъм.

# 18
  • Мнения: 1 232
За цигарите: не пуша, така че нямам проблем.

На Новоприсъединилите се мартенски мами: добре дошли.

На болните бебоци: бързо оздравяване....
... и ние ще пропуснем дълго време яслата, тържеството за дядо Коледа, а с заедно с него и рождения ден, вече бяхме капарилари едно детско заведение за празника, но здраве да е (донесени сме в чувал не от щъркел).   ...  "да се похваля" диагнозата на малкия излезе: Салмонела newsm45, което според мен 100% означава че и аз съм в кюпа (имам лошия навик да облизвам, да пробвам нещата на малкия) ... сега всички ще трябва заедно да дрискаме в шишенца
eeeeeeeeeeeeeeeeeeee  много кофти аман значито едно то друго и на вас доста ви се е събрало.Покрай тревогите с бременността сега ми се включи и нов страх,как ще опазваме бебенцата от каките и батковците дето могат да ни донесат какво ли не,оф да са ни живи и здрави миличките и големите и малките,това май са си неизбежни неща,ако почна да се хабя-а аз точно това правя при всяка малка трудност и проблем до къде ще я докараме докато порастнат.Е мама на слънце имаш успокоение вие ще дрискате в шишенце ние ще седупим на лаборантката в Хеи,незнам какво се пие при салмонела,но желая на малчо да я прекара много леко ,и ти да не си заразена прегръщам те Hug

Последна редакция: ср, 29 ное 2006, 11:17 от bimba

# 19
  • Мнения: 337
здравейте,тумбички Hug
хайде всички дребчовци да се оправят вече,да завали един хубав сняг и да избие всички вируси  box(е на мама Роси няма как да и помогне снегът  Nature Sunny)
майчета вие сънувате ли бебетата си?аз доста често дори и тая нощ,ама ми беше един кротушко(иска ми се ) Grinning и са ми много реалистични сънищата ,храним се ,сменяме памперси мием дупета и тн.сигурно се побърквам Joy

# 20
  • Мнения: 267
Както си седя аз тука и си разглеждам разни бебешки дрешорки из он-лайн магазините, и взех да се замислям.... Ами не знам какво да купя!! Има неща които са ясни, но не ми е ясно например, при положение че е добре бебчовците да се гледат при температура 20-22 градуса, как трябва да са облечени? Примерно боди с къс ръкав и отгоре някакво гащеризонче или комплектче с дълъг ръкав, или пък с два ката с дълъг ръкав. Първо бебче ще ми е и има да се чудя топло ли му е, студено ли му е... Айде мамите с опит да се включат, че съм се наканила да почвам да пазарувам. Не изтрайвам вече  Mr. Green

# 21
  • Мнения: 1 467
Добро утро и от мен:) Сънувам и още как, всякакви видове сънища и всичките много реални:)
За вените - да, стегнати чорапи и мазило, това е за сега, не може да се направи нищо друго. По принцип, с мазилото се вземат и хапчета, но не и когато си бременна.

За кафето, и аз пия нес, разтворено в мляко, понякога си правя едно по-рядко от машина, колкото ми мине мерака:) Първите три месеца нямах никакво желание за кафе, повръщах го веднага, но сега се нормализира. Казват, че към осмия месец може пак да се върне гаденето  #Crazy




# 22
  • Мнения: 2 122
Както си седя аз тука и си разглеждам разни бебешки дрешорки из он-лайн магазините, и взех да се замислям.... Ами не знам какво да купя!! Има неща които са ясни, но не ми е ясно например, при положение че е добре бебчовците да се гледат при температура 20-22 градуса, как трябва да са облечени? Примерно боди с къс ръкав и отгоре някакво гащеризонче или комплектче с дълъг ръкав, или пък с два ката с дълъг ръкав. Първо бебче ще ми е и има да се чудя топло ли му е, студено ли му е... Айде мамите с опит да се включат, че съм се наканила да почвам да пазарувам. Не изтрайвам вече  Mr. Green

Ами на училището на 9 месеца питах неонатолога- каза, че за бебета като нашите в преходни сезони е достатъчно камизолка, отгоре блуза с дълъг ръкав, плътни ританки, терлички и елеченце. Абе като се появи бебето, сама ще ти идва музата как да го обличаш сигурно. Или поне аз така си мисля.

# 23
  • София
  • Мнения: 8 282
я да питам за едни бабеби деветини.
Чувала съм че майките ан момчетата се разхубавявали а тези на момичетата обратно Simple Smile..., т.е. избиват разни пъпки... та в тази връзка в лицето съм станла като "торта с орехи" .. преди сякаш нямах проблеми.

Дрешки аз не съм купувала, не съм и гледала ама да си призная дрехите не са ми страст, виж обувките са друго нещо Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 467
Чакам момиченце и нямам никакви проблеми с кожата, даже обратното, всички ми казват, че съм се разхубавила..не знам, аз не вярвам на такива бабини девитинини:)

# 25
  • Мнения: 1 467
Муцунка, не пуши...не че мога да ти повлияя, но просто хич, ама хич не е хубаво за бебо.

# 26
  • Мнения: 164
Чакам момиченце и нямам никакви проблеми с кожата, даже обратното, всички ми казват, че съм се разхубавила..не знам, аз не вярвам на такива бабини девитинини:)

И аз така!
А относно обличането - и аз много се чудя какви дрешки да купувам. Дали бодита без ръкави, дали с ръкави )къси или дълги/, гащеризончетата  - и те са със ръкави и без ръкави, а пък и са различни дебелени - тънки панучни  ишлюшени, които са доста дебели.
Чудя се първият месец бебето не си ли стои повече в легълцето, т.е. там е покрито и са му необходими по - тънки дрешки  Thinking въобще не са ми ясни тези неща!
а и за температурата чувам разлини мнения - 18 - 19 градуса, Еллица сега казва 20-22. Нека мамите с опит да помагат Praynig

# 27
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Ей, че хубава тема сте подхванали. И аз се чудя, но ще оставя на инстинкта ми да реши като дойде бебчето. Иначе и аз знам за 22 градуса в стаята на бебчо.

Момичета, след малко ще ходя на консултация в частния кабинет на моя гинеколог и ще водя и мъжа ми и се вълнувам. Дано всичко и наред и разберем пола на бебето !!!!  Praynig

# 28
  • Мнения: 1 232
Туй за момиченце,момченце са бабини диветини,всеки ми казва и как така чакаш момиченце а нямаш ни едно петно ми да за сега нямам и с Вики не съм имала,незнам тази пигментация на какво се дължи ,но едва ли  зависи от пола.
Нормалната темепература за гледане на новородено наистина 20 22 градуса,18 е за сън.За обличането,момичетаще ви дойде отвътре когато му е време.Лично аз смятам да купя много малко нещица от най-малкия размер,много бързо омаляват и посли стоят по гардероби и се чудим на кой да ги подарим.първоначално мисля да купя
3-4 бодита с къс ръкав,,даже имсля да са 24 номер ,държа да са с копчета отгоре до долуза по-лесно обличане и сменяне на пампата
камизолки-долни имам от каката ,те са тип прегърни ме със завързване отпред.
Блузки горни с копчета и якичка не повече от 5 броя,от които 2 ще са 22 номер и 3 -24,все още се чудя,дали всички да са плюш,а по-тънки по-нататък ще купя,съответния брой ританки ще купя,може и в комплект да са
1-2 гащирезончета от най-малкия размер като сантиметри незнам какво се предлага 56 мисля.
Нещо връхно и аз незнам какво ще е това връхно все пак на консултация ще ходим нещо като жилетка или палтенце,то толкова малки незнам,ама все пак април си е все още студено знам ли  и  аз.Атакива връхни пелени какви мислите да вземете има едни като чувалчета,ще потърся сега да покажа,айде давайте идеи Grinning

# 29
  • Мнения: 907
Аз писах, писах едни словоизлияния и накрая сама си прецаках постинга Sad
С две думи ви разказах, как вече имаме 20-тина бебешки дрешки - предимно роклички (от 3 месеца до 3 год.), които избрах сред едни дрехи, изпратени от сестрата на мъжа ми от Франция. Те са отпреди 4-5 години, но са мн. добре запазени, всички са френско, испанско и т.н. производство. Също така сестра ми, която роди момиченце на 15 август, ме попита дали искам да ми пази някои от дрехите на Александра, така че и ние получаваме някакво "наследство" Simple Smile Както спомена Бимба, в началото дрешките умаляват едва ли не с дни, а и почти всички ти подаряват някакви дрешки, тъй че може би не трябва да се прекалява с покупките (с изключение на бодитата и подобни). Все пак като изляза в болничен на 1 декември (УРАААА) мисля да направя няколко тура по бебешките магазини Simple Smile
Стискам палци на deny_k да не е срамежливо беборанчето им Simple Smile
А на майчетата с болнички мишлета - много прегръдки и топли чувства  Hug

Общи условия

Активация на акаунт