МАРТенските мами хубавеят, слънчеви усмивки по лицата греят!

  • 12 080
  • 299
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 1 232
Аз нямам, преди към 7-9 м си хващах корема при завъране, че тежеше Simple Smile
хе ама какви са тези специални възглавници Rolling Eyesхвърлихте ме в размисъл,я ги дайте насам.Иначе при обръщане аз още сега  си подпирам корема Grinning

# 151
  • Мнения: 96
Здравейте, мамчета!
Цяла седмица нямахме интернет, и сега гледам колко много сте изписали! И темите стават все по-интересни.
За имената: аз се притеснявам, че още не сме говорили на темата. Само сме решили, че няма да ги кръщаваме на ничии родители, което ме успокоява. Но кога е добре да имаме готовност с името? Иначе направо не мога да си избера - за женски ми харесват Диляна, Биляна, Елена, Лора, а за мъжко май най-много Георги. Наши приятели се шегуват да си напишем топ-имената всеки на един лист и което съвпадне - честито, имаме победител!  Simple Smile
За ремонтите - много болна тема ми е в момента. Засега живеем в една къща - аз, таткото и татко му, и ми е много трудно да им обясня какво пространство трябва да осигурим на малкия човек. Със сиурност е по-добре с добро и полека, ама аз като не трая много и бързо ми пада пердето #Cussing out ама като донесохме креватчето и като започна едно мерене на стаи и мебели - ще има промени, слава Богу Wink  хубаво е да се освежи поне малко обстановката Peace
И накрая, но не на последно място, нека да се похваля поне  newsm44- днес станахме горди собственици на апартамент ново строителство, в смисъл подписахме нотариалния акт! Това разбира се е една малка стъпка към следващите множество довършителни работи и окончателното ни преместване, но все пак е нещо ooooh!

# 152
  • Мнения: 339
Ето тук има възглавници за спане за бременни. Аз не съм много сигурна, че помагат Wink
http://store.babycenter.com/category/on+sale/maternity+on+sale/m … illows+on+sale.do

# 153
  • Мнения: 924

Малкия админ ми затворил станиците на екрана, добре че е оставил проверката на правописа, че трябваше пак да пиша

Ох и вие сте го минали значи. Аз вече съм съвсем спокойна. Снощи се будихме само 3 пъти и обривите изглеждат много добре. И аз си имам един такъв админ, който работи на компютри  Joy Целувки на твоя и да оздравява вече  Hug

За подаръците отдавна съм се размислила  newsm78 Купила съм 2 от тези: http://www.amazon.com/o/ASIN/B000EDJJMI/ref=pd_rvi_gw_1/002-8060260-8992811 Едното е за баща ми, другото за половинката. Тази самобръсначка пак за половинката: http://www.amazon.com/gp/product/B000B16AVQ/002-8060260-8992811 . Пак на него съм взела и едно цветенце, което расте в кутийка като от кока-кола- отваря се, полива се и порасва с надпис "Обичам те". То в за бюро. Взела съм му и шапка и блуза на Армани, събота ще му взема и пуловер. И това: https://www.thinkgeek.com/geektoys/science/6fd6/
Нещо от тези ще е за Коледа, друго за Нова година и нещо ще му дам просто така. Още не съм ги разпределила.
На Алек подаръка е това: http://www.amazon.com/Fisher-Price-Interactive-Grand-Piano/dp/B0 … ;s=toys-and-games
На майка ми днес ще взема някакъв комплект хубава козметика за лице. ОТ известно време ми казва, че иска крем против бръчки и понеже тя е много скромна и няма да си купи нещо скъпо реших това да й е подаръка за Коледа.
На сестра ми още не знам какво да купя  Sad Бременна е и ми се искаше да е нещо бремелинско, но не знам какво.
На свекър ми и свекърва ми мисля да е общ подарък: http://www.thingsremembered.com/webapp/wcs/stores/servlet/produc … 10001_579667_-1_1
За баба ми това: http://www.crateandbarrel.com/family.aspx?c=210&f=12620
И още имам да купувам,но нямам идеи. Ще следя за интересни предложения  Wink

Муцуна Мила, добре че са те поотпуснали киселините, че се измъчи и ти  Sad Дано не се влошават пак!
Witchie Хубав списък, но и при нас май Джип-а е актуален само... За това ще се задоволим с дреболийки пак  Laughing
Ели Ако целта е голям/скъп подарък вземи люлка, бънджи гащи или столче за хранене. Рано е за тях, но пък със сигурност ще се ползват.
svetlan4o Честит ви апартамент!!! Много радости и детски смях ви желая в него!
EliMeli Аз нямам, защото използвах таткото. Но ако вземеш от по-малките ще можеш да я ползваш за кърмене после. А и нали знаеш, че нищо не пречи да опиташ. Тук всичко се връща  Wink

# 154
  • Мнения: 118
Здравейте бремелинки! Най-накрая излязох в отпуск и вече ще съм по-редовна в писането, досега само ви четях, време за писане не оставаше  Rolling Eyes.
Относно пазаруването-мисля си да отложа купуването на нещата за бебо за след Нова година, но се чудя дали с това всеобщо покачване на цените, дали и количките, леглата и дрешките, въобще всичко, което предстои да бъде купено за бебто, няма да поскъпнат също???

# 155
  • Мнения: 1 467
Здравейте бремелинки! Най-накрая излязох в отпуск и вече ще съм по-редовна в писането, досега само ви четях, време за писане не оставаше  Rolling Eyes.
Относно пазаруването-мисля си да отложа купуването на нещата за бебо за след Нова година, но се чудя дали с това всеобщо покачване на цените, дали и количките, леглата и дрешките, въобще всичко, което предстои да бъде купено за бебто, няма да поскъпнат също???

Както винаги в България за Коледа цените се покачват, вместо да бъдат намалени. Надявам се около Коледа точно да мога да си купя нещо намалено тук...наистина намалят всичко, поне с два, три пъти..Ходих да разглеждам количките и тези новите модели с трите колела са доста по-леки, вярно е, обаче тия колелета са огромни и нещо не ме грабнаха. Въобще, мисля, че няма да си купя количка в три части, първо много е скъпо, второ тази горната част я прави толкова тежка, че не знам дали въобще бих излязла с нея...така реших да е от тези колички, чиито гърбове се смъкват и имат зимна завивка... а и вместо 12, тежат 6 килограма..Не знам, хубаво е да имаш количка в три части, но тази горната се използва наистина първите няколко месеци и после край. Не знам, много съм объркана Rolling Eyes, вие решихте ли?

# 156
  • София
  • Мнения: 8 286
...така реших да е от тези колички, чиито гърбове се смъкват и имат зимна завивка... а и вместо 12, тежат 6 килограма..Не знам, хубаво е да имаш количка в три части, но тази горната се използва наистина първите няколко месеци и после край. Не знам, много съм объркана Rolling Eyes, вие решихте ли?

аз понеже вече имам, точно от този тип: легнало положение + чувалче за краката мога смело да кажа, че не ми е липсвал зимния кош. При това малкия с количка почнах да го извеждам март-април.. преди това само с кенгуру - всеки ден си правехме разходки и той милия много добре си спеше висейки на мен:) (никой не познавах и така се разхождахме само двамата Simple Smile)

# 157
  • София
  • Мнения: 8 286
ДА ви се и оплача вчера след толкова нерви към вечерта почна да ме по наболява нещо отдолу преди това след обяд глътнах 2 но-шпа и не посмях пак та опитвам се аз да полежа малко (тати си доработваше), ама оставя ли те някой да лежиш .. крещя: "тати доди, доди тати" "мами става" бутаме, дърпаме, скуба... ужас, едва се сдържах да не го ошамаря Sad

# 158
  • Мнения: 924
Мама на Слънце, напълно те разбирам мила. И моят мъник не ми дава да лежа и ме дърпа от леглото и се тръшка ако не стана (а аз не го оставям да плаче). Чудя се как ще реагират на бебетата  newsm78 Единственото спасение е някой да го занимава с весели игри в друга стая.  Hug

# 159
  • Мнения: 924
Аз влизам с една смешна новина   rotfImbo Току-що ми попадна един шивашки метър и реших да се измеря. Достигнала съм "манекенски" мерки 88-88-88. Като буренце съм  preggo
Идвало ли ви е на ум да си мерите коремчетата? Аз си помянм, че няколко дена преди да родя 1я път корема ми беше 98см. Дали има някакви таблици и за това  newsm78

Преди малко се прибирам. Водих Алек на снимка с  santa2 А той така ревна и нищо не стана. Дядо Коледа ме пита на колко години е и като му казах ме "успокои", че и догодина ще реве  no А го бях приготвила с костюмче, шапка и рога...

# 160
  • Мнения: 2 122
моето коремче вече е 95 см. Снощи Ник ме прегръщал докато сме спали и се учудил колко ми е твърд вече корема. Сутринта като се събуди и ми вика- помислих че те е хванала някаква продължителна контракция  Joy Joy Joy

# 161
  • Мнения: 924
Кажи му, че все по-продължителна ще става вече  hahaha Дали големината на коремчето има връзка с големината на бебето? Сигурно не... май зависи от положението на матката повече. И май би било по-акуратно ако се мери разлика в талията от преди бременността и сега? Разсъждавам си аз само на глас  Laughing
Ох нямам търпение вече и мен половинката да си ме гушне през шкембето, докато спя  Hug Hug Hug Така ми липсва. След 2 дена се прибирам при него  newsm44 Тогава ще ви  newsm45 за малкия-голям батко...

# 162
  • Мнения: 140
Здравейте мили ми мами.
Аз нещо се затрих в писането,но не съм забравила да чета Naughty
За подаръците:За мъжлето оня списък дето сте го извадили изобщо не важи.Нито такъв джип иска,нито другите екстри(не че жена му има възможност да му ги вземе Whistling)Та като го питах какъв подарък иска ми каза с много сериозен вид:"Моя подарък го искам март,така хем за рождения ден ще е хем и закъснял коледен.Нищо друго не ми трябва.".Тъй че аз се уредих.
Сега серизно,и на идея си нямам какви подаръци да избера,но все още имам време и ще ми хръмне все нещо.Предполагам че ще взема аз да ги изработя,защото такива подаръци най-много се цянат в моето семейство.Никой не се радва на "купена жаба".
За корема-не съм го мерила,ама е голям...странното е че само на корем раста.Крачката и ръчичките ми са си същите.Пък и не качавам килца за сега.Вече около месец стоя на 66.
За възглавниците-имам една която си слагам под корема,защото иначе не мога да заспя.Харесах си от ония линкове,обаче няма откъде да се сдобия с нея.Някой да знае откъде в Бг мога да намеря нещо подобно?

P.S.Току що си мерих шкембака-100см.Малии,лошо ми стана като го видях.Някоя друга таборетчица като мен да има? Embarassed

Последна редакция: нд, 03 дек 2006, 11:18 от mirannda

# 163
  • Мнения: 1 467
...така реших да е от тези колички, чиито гърбове се смъкват и имат зимна завивка... а и вместо 12, тежат 6 килограма..Не знам, хубаво е да имаш количка в три части, но тази горната се използва наистина първите няколко месеци и после край. Не знам, много съм объркана Rolling Eyes, вие решихте ли?

аз понеже вече имам, точно от този тип: легнало положение + чувалче за краката мога смело да кажа, че не ми е липсвал зимния кош. При това малкия с количка почнах да го извеждам март-април.. преди това само с кенгуру - всеки ден си правехме разходки и той милия много добре си спеше висейки на мен:) (никой не познавах и така се разхождахме само двамата Simple Smile)

И аз тази сутрин четох, че е много по-хубаво в кенгуру в началото, отколкото в някаква безжизнена количка. Бебето се нуждае от топлината на майката, от мириса й, ударите на сърцето..
Мисля, че и аз се спирам на такава количка с чувалче.

# 164
  • Мнения: X
Привет, симпатяги  Hug

Не знам колко ми е голям корема в см, избягвам да се гледам в огледалото от бюста надолу! Гаджето ми каза, че съм "хубавичка" и "всичко е нормално, да не се притеснявам" ...предлагам да вярваме на мъжете около нас. Щом не са избягали още, значи е ОК  Wink

Мама на слънце, чудесни подаръци- явно мнооого са слушали през годината близките ти и особено половинката!  Simple Smile

Количка съм твърдо убедена,че предпочитам 3-в-1 /не че имам парите,ама я предпочитам/  Twisted Evil Иначе Радинела е права за цените- по Коледа ги вдигат допълнително, защото на българина му се отваря душата и кесията по празници и това е моментът търговците да "лапат". Не знам какво ще стане от януари, как ще я подкараме с Евросъюза...то някой наясно ли е изобщо-включая политиците? newsm78

Муцунке, понеже питаш какво искаме за Коледа, аз като отявлена вещоманка /тва го изясниха вече:))/  ще си кажа:
-Искам някой да ми подари нов комп с модерен плосък монитор и принтер за кантората. Че моят е на 10 год с монитор 2-ра употр.
-Искам красива официална рокля /какво ще я правя,не зная- да си мечтая за времето, когато ще мога да я облека/  Joy
-Най-много искам да ми подарят едноседмично пътуване до Прага, с отворени дати и без срок, със самолет. Хората мечтаят за Париж, Америка, Малдивите- ама аз искам Прага... Може би поради стремежа на всеки от нас да се завръща където е бил щастлив.

...Горните мечти са несъществени, сравнени със желанието ми пришълецът да се роди в срок, жив и здрав и без усложнения! Това и на вас пожелавам.

Общи условия

Активация на акаунт