Банята - тема 41

  • 33 885
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 10 201
А знаете ли с какво може да се почисти черно точковидно оцветяване на бежов полимермрамор? Пълна мистерия е как се е получило. С белина не става.

# 61
  • Мнения: 5 868

Полимермрамор е абсолютна пластмасария, разбирам да не съм виждала… Да, може лесно да се нарани и оцвети - има немалко информация, дори производителите го признават. И аз се бях засилила за такъв материал, но след като видях и поговорих, тотално се отказах.
Всички скъпи марки предлагат само МДФ мебели. За пример - вкъщи мебелите за баня (МДФ) са на Villeroy&Boch, предполагам си чувала марката.  ПВЦ са ширпотреба.
Приключвам дебата по тази несъстоятелна тема.

Пълни глупости. Едно е да проучваш, друго е да ползваш. Wink Моят дългогодишен опит от лично ползване напълно опровергава твоите четения и проучвания. Simple Smile Както за влагоустойчив МДФ, така и за ПВЦ.

Дай я тази информация. Явно не си прочела за него достатъчно. Смесват се естествени натрошени материали, като мрамор, кварц и т.н. с различни смоли. Ако си гледала някой евтин полимермарамор с неизвестен азиатски произход Wink , може и да ти се е видял пластмасов. Всъщност техническият камък и полимермраморът са си напълно адекватни и устойчиви материали. По-устойчиви на петна, чупене, надраскване от естествени камъни, порцелан и т.н.

Аз марката съм я чувала, дори им знам цените. Че и представи си съм ги гледала наживо, когато обзавеждахме. Моите шкафове изглеждат много по-добре от техните модели. И въпросът не беше в цената, същата е. Wink ПВЦ са ширпотреба само за хора, които държат повече на марката, която им пише на шкафа на банята, отколкото на качествата и визията. Wink Аз не държа да показвам марковост. Друго ми е важното. Каквото и покритие да има за влагустойчивост МДФ-а, след известен период време в банята си показва качествата на дървесината в него. И жалко за етикетчето тогава. Няма с какво да се хвалиш.

П.С. Между другото не е лошо да се проверява в официалните сайтове на производителите, дали случайно шкафовете не са ПДЧ. Че БГ вносителите са доста изобретателни в името на печалбата и марката.
https://pro.villeroy-boch.com/en/gb/bw/p/Avento-Vanity-unit-Angular-A89200PN.html

А знаете ли с какво може да се почисти черно точковидно оцветяване на бежов полимермрамор? Пълна мистерия е как се е получило. С белина не става.

Аз използвам вода и меламинова гъба. Съседи изчистиха доста старо винено петно от технически камък(от предишни собственици) с гъбата и обикновен Cif.

Последна редакция: пт, 24 юни 2022, 22:05 от Fancy

# 62
  • Мнения: 2 761
При полимермрамора всичко зависи от смолите и лепилата, които се използват. Принципно ако трябва да избирам, бих взел гранит пред полимера. Не за друго, а смолите никога не могат да са еднакви при изпълнението.

# 63
  • Мнения: 40 750
МДФ мебелите за баня са доста по-евтини от качествените ПВЦ мебели. Не говорим за МДФ-и с естествени фурнири и подобни, които дори не са подходящи за мокри помещения.
Има ПВЦ мебели, които до такава степен се доближават до дърво на вид, че не можеш избщо да ги разпознаеш, ако не се приближиш на 10 см.

Имам такива и първо, съвсем не са по-евтини. И да с естествен фурнир са и не са мръднали вече 4 години.
И по някаква странна причина именно до мебелите в банята човек се доближава изключително близко и много добре вижда, че гледа дърво.

# 64
  • Мнения: 537
Здравейте, имам молба към момичетата във Варна -  от кои магазини или складове пазарувате основните фаянс, гранитогрес, сифони, лепила, и т.н., да са налични.  Имам 2 бани за завършване Simple Smile

# 65
  • Мнения: 1 452
Моят въпрос е подобен, но за София.
Голям проблем имам с избор на санитарията. Особено мивките. Аз ли нещо не съм ок с изискванията, но съвременните мивки са изключително плитки и в голяма част от случаите - нефукнционални.
Например не бих могла да измия бебето си на чешмата, както правя в момента.
Къде да отида, за да има достатъчно голям избор?
Предварително благодаря!

# 66
  • Мнения: 2 761
Моят въпрос е подобен, но за София.
Голям проблем имам с избор на санитарията. Особено мивките. Аз ли нещо не съм ок с изискванията, но съвременните мивки са изключително плитки и в голяма част от случаите - нефукнционални.
Например не бих могла да измия бебето си на чешмата, както правя в момента.
Къде да отида, за да има достатъчно голям избор?
Предварително благодаря!
Сико?

# 67
  • Мнения: 9 754
Сико е добър избор за евтини плочки, санитария, шкафове и т.н.
Иначе наистина съвременните мивки са плитки и неудобни за подмиване на бебета. А на мивката е най-лесно при малките бебета.
Без да ги подреждам като качество, виж Идеал Стандарт, Рока, Видима, има и по-скъпи (Рока не са евтини), предлагат ги в различни магазини.

# 68
  • Мнения: 1 452
Ами аз май само в Сико не бях ходила. Благодаря ви!

# 69
  • Мнения: 2 761
Сико е добър избор за евтини плочки, санитария, шкафове и т.н.
Иначе наистина съвременните мивки са плитки и неудобни за подмиване на бебета. А на мивката е най-лесно при малките бебета.
Без да ги подреждам като качество, виж Идеал Стандарт, Рока, Видима, има и по-скъпи (Рока не са евтини), предлагат ги в различни магазини.
Сико незнам дали е за евтини или скъпи, ама квото им поръчаш, се доставя. Евтино-скъпо няма, изпълняват каквото поискаш. Вчера един приятел от там взима за банята плочки по 65 лв/квадрат. Незнам дали е скъпо , или евтино в момента.

# 70
  • Мнения: 864
И ние взехме плочки от Сико, Керос - около 40 лв. кв, не знам дали е евтино, но имаше избор. Надявам се да излязат качествени..

# 71
  • Мнения: 2 761
И ние взехме плочки от Сико, Керос - около 40 лв. кв, не знам дали е евтино, но имаше избор. Надявам се да излязат качествени..
И аз взех Керос, но испанските. Имах вариант от Русе в техния завод да взема на почти без пари, обаче нещо не ми се ангажираше с услуги към приятели после Simple Smile

# 72
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 292
За стенна мивка 82 см под нея  шкаф имаме два варианта: плътно до стената вдясно, следва тоалетна чиния. Или десетина см разстояние от стената вдясно до началото на мивката.
Кои са плюсовете и минусите да е плътно до стената или да не е? Имате ли опит, с който да ме посъветвате?

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 2 357
Ако e до стената, задължително силикон по ръба. Ако самия ръб на мивката е заоблен, то и фугата ще е огромна и грозна. Т.е. ако мивката е без заоблен ръб - плътно до стената е опция, ако не, то 10см ще е ок за почистване.

Последна редакция: пн, 27 юни 2022, 00:12 от julian

# 74
  • Мнения: 9 754
За силикона съм ОК. Иначе 10 см. не е достатъчно да си пъхнеш ръката (дори женска ръка) с гъба или нещо друго за забърсване/търкане. За да стигнеш до края.

Общи условия

Активация на акаунт