Мами в Италия - Част 31

  • 12 407
  • 242
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 6 167

ми не съм виждала джамия, освен от кола   Mr. Green

Със сигурност си виждала - на площад Св.Неделя джамията, поне нея не може само от кола да си я виждала.  Laughing

ейй, да бе! ама там има едни лица отпред, които леко плашат  Whistling
пресичам откъм Халите Joy
абе ще чакам екскурзия до Истанбул.

# 181
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
но някак си .. понякога нещата толкова се преплитат политически и исторически, че става безумно. например това, което и там пише, че папата може да тълкува и прави промени сам.
от друга страна направи ли ви впечатление , че имайки тази власт , няма власт да опрощава смъртни грехове. има право само на индулгенции, докато патриарсите нямат право на самосиндикални тълкувания, но имат право да опрощават смъртни грехове. хм.
Това с индулгенциите хич не е сàмо smile3521
Нарочно са ги измислили. Индулгенция не се е получавала, а се е купувала Wink
В резултат на което Католическата църква трупа страшни пари. А пари = власт! Всякаква власт!
В дискусията пишеше, че папата имал право да качва и сваля крале (аз това не го знаех). Крале не се качват и свалят по религиозни причини още от вермето на фараоните. Можел е да го прави, защото са се биели по интереси за власт, а точно в този момент Църквата е била по-мощна. Това явно е било така в един сравнително кратък период от време. Няма да се учудя, ако е било по времето на Светата инквизиция, когато съвсем умишлено се е злоупотребявало с лов на вещици и смъртни грехове, а индулгенции са се продавали на поразия!
Според мен Православната църква е по-милостива и демократична, просто защото никога не е имала възможност да се вихри и да набере такава мощ. Даже напротив. В дълги периоди от време дори е трябвало да се бори изобщо за съществуването си. Т.е. било е важно хората да се привлечат и обединят, за да бъдат сплотени около църквата.
Позицията на папата, така описана, е изцяло тоталитарна Grinning Хем може да си тълкува сам, както му е изгодно, хем трябва да му платиш на ръка, за да получиш индулгенция Laughing
В Православната църква пък, нещата стават така, както е по-угодно и по-ясно за масите.
Това сега са си мои тълкования Peace
Изобщо не претендирам за никаква доказателственост и достоверност.
Знам, че Богохулно да се правят такива анализи.
Обаче аз не съм дълбоко религиозна. Май съм повече разсъждаваща, отколкото вярваща Mr. Green та затова си позволих.
Не искам да обидя вярващите. Спирам, ако някой се обади, че се дразни Peace

Вси4кото много ми хареса. И аз така. Само за православната... абе аз сигурно съм някаква утопистка, но на мен ми харесва да си мисля, 4е православаната църква просто не е имала по4ва, върху която да се наложи по такъв абсолЮтен на4ин. Истори4ески погледнато, ниЩо по наШите географски Ширини и никога не е успяло да се наложи по такъв абсолЮтистки маниер като в западна Европа. Та е трябвало да се приспособи и тя, за да просъЩествува.
Разсъждавам си, де, и аз като теб. Heart Eyes

# 182
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
А, сега разбрах вече. В джамия можеш да влезеш бе, има женски помещения, стига да искаш. Аз съм влизала в Турция в джамия, нищо особенно.
Какво да ни скандализира...нищо странно, много хора решават да си сменят религията, ето Баджо, виден будист.  Peace

ми не съм виждала джамия, освен от кола   Mr. Green

джоя, джоя..недоклатена както винаги. нямам думи. моля те, не се обиждай, просто не ми обръщай внимание.

ай са, кой колко се е клатил. Аз, например, обзалагам се, съм най_недоклатена тук  #Crazy
И к'во от това, на моите години по_важно е как, а не колко.

а, Лени, за скандализиране нямаШе ниЩо, в това което си казала... само... понеже не сме в 13век, смятам всяка религия за ненужна, което естествено, не изклЮ4ва притежанието на "духовни и теологи4ни ка4ества".

# 183
Извинявам се публично на Лени са последната ми реплика кам нея.

# 184
  • Мнения: 6 167
Момичета, мисля, че моето участие в тази тема се поизчерпа.

Наистина ми е трудно да продължавам да участвам и затова предпочитам да спра до тук.
Радвам се , че се запознах с всички, предполагам, че ще продължа да пиша с някои от вас на лични. Мисля, че тук намерих и приятелки, за което съм много , много благодарна. Благодарение на вас не съм усетила проблеми през тази тоооолкова тежка първа година за мен тук! 
 bouquet  bouquet  bouquet

За съжаление приемам лично постингите на Джоя и не мога да се абстрахирам от мисълта, че тази жена ме преследва, заяжда се във всичко, което кажа. От малкото й постинги 95% са нещо, което е свързано с мен.  Предпочитам да се оттегля, за да не се връзвам повече.

Също така бих искала да бъде махнато името ми от картата.

Моля този постинг да Не предизвиква дискусия, защото тя е ненужна.

Решението го взимам от няколко дни. Постингът за бозата, ( и 'не си ходи') е просто
последния, който си позволявам да търпя.

Приятен ден и  ще се засичаме по другите теми!

ПС: Виждам, че Джоя и се извини, благодаря за което.
Това не променя решението ми.
Няма да търпя присъствието ти, вметките ти и забележките ти повече.

И понеже Феиам сигурно сега ще каже за 'личното ' - да, аз приемам тази тема много, много лично. Мисля, че няма смисъл да обяснявам защо.




# 185
neeee, molia te, po-skoro as si otivam, savsem chestno, chepat mi e haraktera kakvo da napriava, no nikoga ne sam bila s losh umisal spriamo teb

# 186
  • Мнения: 1 545
Я, каква интересна тема сте подхванали...
Аз съм кръстена и се считам за християнка, но с религията и по-специално с църквата съм много скарана. Изобщо не мисля, че трябва по какъвто и да било начин да бъде намесена в "светските" дела, много ме дразнят всякакви показности, статуи, светилища, украсени до не знам къде църкви.... Всъщност приемам църквите като паметници на архитектурата, а не като дом божии, защото според мен има много повече "частица от бога" в едно току-що разцъфнало цвете, в едно спящо дете, в детската рисунка..... Надявам се схванахте мисълта ми.
Тук в Италия, и особено при нас на юг, нещата са толкова показни и комерсиализирани, мине не мине някой ден и тръгнат с някоя статуя на някой светец на процесия да искат..... пари, естествено. На всеки ъгъл я падре Пио, я някоя мадона..... Църкви има по 10 на кваднатен метър....
Но християнските празници като Коледа и Великден, и аз като Лени ги свързвам основно с традицията, която далеч предхожда християнството, и много ги обичам.
Абе, малко объркано стана, ама нямам време да задълбочавам.

# 187
Я, каква интересна тема сте подхванали...
Аз съм кръстена и се считам за християнка, но с религията и по-специално с църквата съм много скарана. Изобщо не мисля, че трябва по какъвто и да било начин да бъде намесена в "светските" дела, много ме дразнят всякакви показности, статуи, светилища, украсени до не знам къде църкви.... Всъщност приемам църквите като паметници на архитектурата, а не като дом божии, защото според мен има много повече "частица от бога" в едно току-що разцъфнало цвете, в едно спящо дете, в детската рисунка..... Надявам се схванахте мисълта ми.
Тук в Италия, и особено при нас на юг, нещата са толкова показни и комерсиализирани, мине не мине някой ден и тръгнат с някоя статуя на някой светец на процесия да искат..... пари, естествено. На всеки ъгъл я падре Пио, я някоя мадона..... Църкви има по 10 на кваднатен метър....
Но християнските празници като Коледа и Великден, и аз като Лени ги свързвам основно с традицията, която далеч предхожда християнството, и много ги обичам.
Абе, малко объркано стана, ама нямам време да задълбочавам.

 Peace

# 188
  • Мнения: 1 545
Лени, не е честно. Все пак ти захвана първата част на Мами в Италия, не можеш току така за си тръгнеш! Заради един член от форума да изоставиш куп приятели!
Моля ти се де!

# 189
Лени, определено не съм си давала сметка, че ти оказвам такъв психологически тормоз. Съжалявам, ако се е получило така. Никого не преследвам. Изказвам лично мнение по определни дискусии, без да го налагам и с пълното съзнание, че може да не съвпада с това на мнозинството.   Признавам, че с последната си реплика минах някои граници, за което вече ти се извиних. Нямам какво да добавя.

# 190
  • Мнения: 3 425
Заболя ме главата да ви прочета дори по диагонал!

Няма филинг между абсолютно всички между нас,но пък така става интересено,макар че с караниците и обясняваниците съм скарана и съм алергична  Sick



Що така бе Кала?  newsm78
Не ми се струва 4ак караници да е имало. Пък аз да ти кажа, имам страхотен филинг с някои хора и, естествено, супер филинг с приятелите ми. Но понеже сме разли4ни хора, 4есто се слу4ва да сме на съвсем разли4ни мнения и така яко се дискутира, 4е ти е бедна фантазията Mr. Green.

(после може и да съм малко странна, но аз с хора, които не ме интересуват изобЩо не дискутирам, тъй 4е от моя страна се 4увствам изпълнена с филинг  Joy)

Феям,ми май проблемът съм си аз,тъй като в ежедневието ми се боря постоянно с една свеки и един брат(естествено не моя  Mr. Green ) и вече много ми е писнало,а тук ми е скапателата на спокойствие и не ми се водят сериозни и обосновани разговори...ПИСНАЛО МИ ЕЕЕ ...е и днес пак разговор как всеки си има свой живот и различен от другите и не е нужно да сме залепени като гербови марки...но пак е поредния разговор,,,съмнявам се,че са си ги набили в главите   ooooh!

# 191
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Момичета, мисля, че моето участие в тази тема се поизчерпа.

Наистина ми е трудно да продължавам да участвам и затова предпочитам да спра до тук.
Радвам се , че се запознах с всички, предполагам, че ще продължа да пиша с някои от вас на лични. Мисля, че тук намерих и приятелки, за което съм много , много благодарна. Благодарение на вас не съм усетила проблеми през тази тоооолкова тежка първа година за мен тук! 
 bouquet  bouquet  bouquet

За съжаление приемам лично постингите на Джоя и не мога да се абстрахирам от мисълта, че тази жена ме преследва, заяжда се във всичко, което кажа. От малкото й постинги 95% са нещо, което е свързано с мен.  Предпочитам да се оттегля, за да не се връзвам повече.

Също така бих искала да бъде махнато името ми от картата.

Моля този постинг да Не предизвиква дискусия, защото тя е ненужна.

Решението го взимам от няколко дни. Постингът за бозата, ( и 'не си ходи') е просто
последния, който си позволявам да търпя.

Приятен ден и  ще се засичаме по другите теми!

ПС: Виждам, че Джоя и се извини, благодаря за което.
Това не променя решението ми.
Няма да търпя присъствието ти, вметките ти и забележките ти повече.

И понеже Феиам сигурно сега ще каже за 'личното ' - да, аз приемам тази тема много, много лично. Мисля, че няма смисъл да обяснявам защо.



Ми не знам Лени. Аз 4естно казано не те разбирам. А това за контактуването на ли4ни с някои, оЩе по_малко... но всеки с лимитите си. Моите са да не мога да приема, 4е вси4ки тук винаги трябва да сме на едно мнение и да се обиждаме когато не е така.
Мисля, 4е би трябвало да приемеШ извинението на  gioia, твойта фраза съЩо беШе бая пиперлива.

пп. Не разбрах каква религия изповядваШ сега, но говориШ за духовно израстване и пр.... еми признаците на таковато са и да умееШ да се извиниШ или приемеШ извинения.

# 192
  • Мнения: 3 425
Ани,  Joy  Joy  Joy готина покупка е направила свеки  Joy  Joy  Joy Просто не се учудвам....супер е да се пазарува за бебенце;)

Денис, каккккккк стеее?
Бимбаааааа?

Италина, ние вече успешно пием киселото мляко с банан преди да заспи и ПУПКАТА сякаш не му липсва,но нощем като се събуди давам  Peace

Нямаме уж  Crazy

# 193
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Здрасти,народе  Hug
Първо да докладвам за в4ера:майка е полу4ила цветята то4но в определения 4ас,4е даже имало балони и бонбони ( това в сайта не беШе споменато,но добре доШло  HugPeace Голяма радост,голямо вълнение,голяма емоция. Blush Много съм доволна и ако се наложи пак Ще повторя.Хората ми пратиха потвърдителен мейл,абе вси4ко перфектно. newsm10

Второ:гледам тук за религии сте се разлафили. Аз съм твърдо пас,понеже нито по история съм цвете,нито религиите ме интересуват и съм АБСОЛЮТНО боса по тоя въпрос. Twisted Evil

Трето:абе какви драми се разиграват тук. ooooh! Лени,къде си тръгнала да се изнасяШ  Shocked Джоя и тя. Какви Шпаги сте кръстосали. Гледам и извинения е имало и....абе хора да не са ви гръмнали ве4е буШоните предпразни4но  Thinking

# 194
Абе за никъде не сам трагнала, бе. Просто викам ако не ме понасят си отивам, няма проблеми. Ама ако ме понасят ще си стоя, кво. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт