СЕПТЕМВРИЙСКИ МАМИ🤰🏻2022 ❤ (ТЕМА 4)

  • 29 377
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 13
Darling, благодаря и аз за новата тема! Дано я напълним само с положителни коментари. Само тази анкета горе не ми е мн ОК, оставя впечатлението, че темата е за тези, които ще раждате в София. На мен би ми било любопитно да разбера от моя град момичетата къде ще раждат например, за София не ме касае изобщо.

Panda*bear, къде ти е бюджетната количка за 1200-2000 лв.? И какви са мотивите на твоята приятелка за по-евтина  зимна количка и по-скъпа лятна? От любопитство питам. 🙂

Посочила съм количките към които аз се бях насочила. Не съм посочила бюджетна такава.
Споделих и, че ако дам 1800 лв за количка 2 в 1, имайки предвид, че ще трябва да закупя кош и столче за кола ( в което е хубаво да се инвестира повече), не знам дали ще ми се дават още 500 лв. за лятна количка. А и нямам особено място да държа много колички вкъщи.
Та идеята  и беше да си закупя бюджетна комбинирана и лятото да си купя лятна.
Все пак, ако не ми е удобно с комбинираната, ще закупя лятна.

Последна редакция: вт, 21 юни 2022, 15:45 от panda*bear

# 31
  • Мнения: 639
Помислих, че количките от 1500-2000 лв са бюджетни. Аз още не съм гледала колички и каквото и да е за бебето, и не знам има ли промяна в цените от преди няколко години.
Иначе, според мен, кой каква количка да си вземе зависи от много неща и едва ли съветите биха били адекватни винаги. Първото ми дете се вози до годинката в количка от типа 3в1. Смених я с лятна, която ползвахме до 2.6 години. Тя  оцеля само да се вози и да не се “поти” много, много. Докато тръгна на ясла и беше там по цял ден. С второто ползвахме тип 3в1 до годинката. Той проходи точно на 1 г. И месец по късно вървеше и тичаше из квартала + в парка до нас с часове, сам, без помощ, без количка, често с едно дървено колело, което буташе с крака. Беше някакво диване. Никакви колички, бутала, триколки. Пеш или с моторче детско. Купих лятна. Излязох 3-4 пъти с нея, като той само искаше да слиза и бяга. Още толкова пъти с нея излезе и майка ми като го вземаше. Прибрах я чисто нова, не ползвана и 10 пъти. Та, зависи от децата. Зависи от родителите - желания, финанси, физика, планове, място където се живее и т.н.
Darling, благодаря и аз за новата тема! Дано я напълним само с положителни коментари. Само тази анкета горе не ми е мн ОК, оставя впечатлението, че темата е за тези, които ще раждате в София. На мен би ми било любопитно да разбера от моя град момичетата къде ще раждат например, за София не ме касае изобщо.

Panda*bear, къде ти е бюджетната количка за 1200-2000 лв.? И какви са мотивите на твоята приятелка за по-евтина  зимна количка и по-скъпа лятна? От любопитство питам. 🙂

Посочила съм количките към които аз се бях насочила. Не съм посочила бюджетна такава.
Споделих и, че ако дам 1800 лв за количка 2 в 1, имайки предвид, че ще трябва да закупя кош и столче за кола ( в което е хубаво да се инвестира повече), не знам дали ще ми се дават още 500 лв. за лятна количка.
Та идеята  и беше да си закупя бюджетна комбинирана и лятото да си купя лятна.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 713
Аз определено не ям протеини, мразя месо. Не мога да кажа и че ям здравословно. Но ям просто. Това е. При мен обаче, освен че двамата сме много високи, го има и тоя,че съм с ранна овулация. Много ранна. На 5 ден от цикъла-когато още не ми е свършил и самия цикъл.и съм с адски кратък месец-идва ми на 22-23 дни. Та в бг за съжаление още не отчитат тези подробности. И реално по термин съм на 24 септември, но то върви 2 седм. Напред и заради ранната овулация. Така че го очаквам най-късно къч 10.09.

# 33
  • Мнения: 315
Аз съм с късна овулация, в началото ембриончето беше 4-5 дни назад при установяване на бременността, та и това е фактор, определено. Но аз тъй като съм с анемия и проблеми с нисък хемоглобин, много се вглъбявам в такива детайли, да не вземе да се отрази на бебето.

# 34
  • Мнения: 328
Мами, дали някоя от вас (фитнес ентусиазка) случайно има представа дали може да се пие обикновен протеин на прах - изолат 🤔 преди си пиех редовно като тренирах , сега се чудя обаче дали може Simple Smile

# 35
  • Мнения: 326
Pan_pan стискам палци всичко да се развие по най-добрият начин за бебетата и теб.

За сутиените за кърмене аз си взех супер бюджетни от Sinsay. Много съм доволна за тези пари.

# 36
  • Мнения: 2 109
Моят термин е изместен с 5 дни напред заради ранна овулация още в 4 месец. До сега вървеше в норма, сега е съвсем леко напред. Но и големият беше долу-горе едро бебе. То и да върви много напред също не е много добре.
 Иначе анемията като цяло не влияе толкова на теглото, но ако се приема Б12, особено на инжекции, бебето расте повече. Дори при дефицит то има какво да си дръпне. Проблемът е за майката.
Иначе бебето има нужда най-вече от протеин. И аз предпочитам да наблегна на яйца и месо, защото протеина на прах ми е отврат.

# 37
  • Мнения: 315
Да, от изчетеното  във форума оставам с такова впечатление, че проблема по-скоро си е за майката при анемия. Но моя доктор още при първите изследвания ме наплаши,  че ниския хемоглобин може да се отрази на бебето. То на мен само това ми трябва, аз така и така съм си паника, ама какво да се прави.
По отношение на протеина, на мен ми предстои след две седмици да правя изследвания на протеин  и албумин , но чак сега ми прави впечатление, че протеина в първите ми изследвания в четвърти месец е бил на долна граница 67, доктора нищо не каза тогава, та само мога да си представя сега колко е... още едно нещо, което ме кара да се вторачвам в храненето си, ще гледам да наблягам и аз на яйца, млечни и месо.

# 38
  • Мнения: 327
Не се притеснявай, протеина ще си го вдигнеш за отрицателно време с яйца и извара. А , хемоглобина знаеш- повечко месце и червени храни. Аз отдавна имах проблеми с ХБ ( имам предвид в годините назад) и сега от както приемам б комплекс съм в добри стойности , но пък желязото ми беше ниско преди време и се наложи да ми вливат феринжект . Иначе хб  е ОК да е над 120 при бременни .

# 39
  • София
  • Мнения: 1 713
Дам, и аз съм си с анемия. Не бях единствено, когато спазвах висококазнинния режим. Но ядях месо насила, както сега насила ям плодове🤢

# 40
  • Мнения: 326
И ние вървим напред с около 2 седмици. Аз обаче имам проблем с храната най - много да хапна яйца 1-2 пъти в седмицата. Месо не ми се яде, направо даже ми става кофти. Основно карам на зеленчуци, плодове и млечни.
Даже като трябва да готвя направо не знам. Изпаднала съм в едно такова състояние хем ми се яде нещо, обаче и аз не знам какво.
На 2 седмици се опитвам да се насилия да хапна риба и това е.

# 41
  • Мнения: 2 143
В млечните продукти също има протеин, не е нужно да ядеш месо.. Yum


И ние вървим напред с около 2 седмици. Аз обаче имам проблем с храната най - много да хапна яйца 1-2 пъти в седмицата. Месо не ми се яде, направо даже ми става кофти. Основно карам на зеленчуци, плодове и млечни.
Даже като трябва да готвя направо не знам. Изпаднала съм в едно такова състояние хем ми се яде нещо, обаче и аз не знам какво.
На 2 седмици се опитвам да се насилия да хапна риба и това е.

# 42
  • Мнения: 754
В бобовите също! Особено грах, киноа, леща. В бадемите също Simple Smile

# 43
  • Мнения: 327
Привет, момичета. Как се чувствате тези дни. Аз направо съм се размазала от мързел. Не ми се мърда никъде в тези горещини по цял ден лежа и ми се почива честно казано , а за разходка и дума да не става. Барикадирала съм се на дивана в хола и не мърдам. При вас как е положението?

# 44
  • Мнения: 2 109
И аз искам така, но няма как да стане. Детето подивява вкъщи и се налага да излизам с него. Но то на мен никога не ми се излиза, така че не съм фактор. 😂

Общи условия

Активация на акаунт