233 Уау! и Наздраве! в лятната НЕМСКА тема

  • 18 483
  • 747
  •   1
Отговори
# 75
  • Немция
  • Мнения: 6 929
Не виждам нещо необичайно човек да го занимава дали не може да пипне корона в самолета. Карантина все още има. Ние се разболяхме миналата година дни след полет.
Вирус все още има, отиваме при възрастни роднини.
Освен това мен и децата ни взима или наш познат с такси, или приятел с кола. Миналата година аз и децата бяхме с маски за всеки случай в колата, за мен е отговорност от наша страна след полет.
А, че можеш да го пипнеш и от друго място, това е така. Доколкото е възможно, вземаме мерки.
(Миналият месец мой далечен познат, живеещ в България и под 50 почина от ковид, сигурно не е бил ваксиниран. Напоследък не бях чувала за такива случаи.)

Последна редакция: ср, 22 юни 2022, 11:44 от Бибит

# 76
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бибит, другите пътници въобще не ме интересуват.
Тя е 17 кг, бие се (доста е ефективна!), хапе, скубе, плюе, едвам я удържам да я държа, камо ли да я нося, а тя бяга, въобще не я е страх. Отделно и багаж имам. Да не говорим, че когато вече напълно блокира, се съблича и чисто гола, защото дрехите я дразнят... Аз съм малко перде и не ме интересува какво си мислят хората, но вярвай ми, самата мисъл, че се валя гола по земята ме гнуси... последно се валяше в градинката, където кучетата се облекчават и като се успокои, трябваше да я прегръщам и целувам... Fearful

В понеделник така крещя, че 3 съседки, от три различни места са я чули, даже ме заговориха да питат какво се е случило, че така е крещяла. Мъжът ми едвам я донесе, носеше я като чувалче и ми я даде и каза да се оправям, той не можел, 3 пъти я е гонил да я хваща и да я прибира Astonished
Драмата й беше, че искаше пак с караваната да пътуваме, а мъжът ми я отвори, само за да вземе багажа отвътре... Тя в караваната или в колата се регулира и се успокоява, но вчера съседката ме закара до педиатъра и тя не искаше да влиза в чужда кола, макар да познава жената.
Две летища, полет и после и с кола - това е много за нея.
Та, представи си, отгоре да се случи нещо подобно на това, което Софт пише... неам нерви, честно (уискито е с глутен.... Laughing)

Синът нямаше такива проблеми с пътуванията, може би защото още от бебе го влачихме навсякъде, но тя улучи всички локдауни и не е така кондиционирана като него.

За антибиотика: педиатърката нищо не спомена за антиобиотик, само каза, че ще я behandeln. Понеже бях без термин, а чакалнята беше пълна, не продължих разговора.

# 77
  • Немция
  • Мнения: 6 929
Ася, ще минеш на безглутенова ракия.Smile Пийнала спокойна майка-непукист и весели деца..
Моите момчета са били кротки по време на полет, не мога съвсем да съм психически на твое място, но не знам дали бих отказала полет до България заради поведението на детето.
Може да е различно по време на полет, да нямаш никакви проблеми с нея. Занимания някакви, книжка, рисуване, телефон или таблет (макар че не съм фен на такива алтернативи, но ако няма друго, и това става).
Малкият също имаше между 2 и 3 години ужасни тръшканици, за щастие рядко.

Интересно какво лечение ще е без АБ, ако избият кръгове.

# 78
  • Germany
  • Мнения: 7 990
И аз вчера имах ситуация с евентуален кърлеж. Усетих, че ме сърби крака, долу на ходилото и като погледнах, видях нещо като пъпчица с черна точка по средата. Гледахме го с мъжа ми и с лупа и неможахме да видим какво е. Съседката каза, че миналата седмица имала на ръката кърлеж, но само главата и точно така я сърбяло и било зачервено, та се изстрелях на лекар. Лекарката го извади, но каза, че е много малко парченце и въобще не е сигурна какво е. Промиха мястото, сложиха лепенка с нещо като йодасепт и казаха да се наблюдавам. На съседаката казали след 3 седмици изследвания. Другата седмица ще отида при моя си личен и ще помоля и аз за изследване, че нали и преди време имах кърлеж и да не изпуснем нещо.
За пътуването със самолет - с Луфтханза до Барселона маските бяха задължителни, защото се води обществен транспорт. Надявам се и до БГ август да е така. Аз смятам, че ако сте с ФФП2 и не я махате, шанса да се заразите е много нисък.

# 79
  • Немция
  • Мнения: 6 929
Мони, знам аз, че са задължителни все още тук и там, но летяхме през април и видях колко се спазва. Grin
Преди полет по опашките и на други затворени места масово са без маски.
По време на полет заради ядене и пиене е същата работа.

Ще си носим маските, пък каквото ще да става.

# 80
  • Мнения: X
Вчера изпозвах, че мм е на работа и въведох ред в градината.Днес само за кърлежи си мисля...🥴

Ася, ако беше на близко ,не бих отказала да пътуваме заедно. 🤪

Принципно, съм доста смела ,но короната ме съсипа.Не ми пука за мен толкова, колкото за мм и майка ми.

Бибит, ние сме с полет през юли...

# 81
  • Germany
  • Мнения: 7 990
Бибит, в нашият полет не видях нито един човек без маска /раздаваха на качване, на който няма/ повечето сваляха за малко да пият вода. Ядене нямаше, само по едно мини шоколадче, което няма как да ядеше повече от 5 мин. Simple Smile Иначе в самата Испания, бяха единици хората с маски на закрито. Ние чинно си слагахме в магазина или в тоалетните на плажа. И при тях в общественият транспорт са задължителни, но не се спазва особено.

# 82
  • Немция
  • Мнения: 6 929
Мони, много дисциплинирани пътници. Grinning
Полетите до България са друга категория. Grin

# 83
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Мони, много дисциплинирани пътници. Grinning
Полетите до България са друга категория. Grin

по дестинацията ще ги познаете Laughing

Борти, благодаря. Smile

# 84
  • Мнения: 1 260
Коктейл, що така се тригваш? 30 сек. с усмивка на лицето е достатъчно, за да задействаш други невронални пътища в мозъка.... Пробвай преди да почнеш да отговаряш Smiley.

Въобще, въобще. С усмивка на лицето, а и в душата, съм писал коментарите. От време на време, след приятен ден, ми става жал, че няма кой да ѝ обърне внимание и е сама като куче, та се насилвам да ѝ прочета глупостите и да ѝ пиша. Това че тя все тръгва настрани и търси остър диалог, на мен не ми пречи - мога и така, и иначе. Липсата на социални умения в другите не е мой проблем.

# 85
  • В страната на мечтите
  • Мнения: 737
Аз пък какво ли не давам да летя със самолета, не ме притесняват нито короната, нито децата (и двете ми са малки), нито другите пътници...ама не, зарад' пустия егоизъм на баща им ще се мъчим всички с колата Tired Face  По план тръгваме в неделя сутрин, стискайте палци...Не знам как ще го преживея това, май само едно уискенце няма да ме оправи, трябва цяла бутилка (или две...)

# 86
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Липсата на социални умения в другите не е мой проблем.

Да преминеш собствените си граници ("та се насилвам да ѝ прочета глупостите и да ѝ пиша"), за да потушиш чувството на жал, което изпитваш след приятен ден, е повод да се замислиш.
Или страдаш от Helfer-Syndrom?

Намирам подобни откровени нападки, както и субтилните такива за fehl am Platz. Мисля, че всички сме вече във възрастта, когато можем да се саморегулираме и ако нечий пост ни дразни, просто да го прескочим безкоментарно.

# 87
  • Мнения: 1 260
Мисля, че всички сме вече във възрастта, когато можем да се саморегулираме и ако нечий пост ни дразни, просто да го прескочим безкоментарно.

Мисля, че всички сме вече във възрастта да взимаме сами решенията си за това как да се представяме пред обществото и коя линия на държание да държим, и да уважаваме чуждите, без да им държим сметка и търсим логика. Свободна си да прескачаш моите постове - безкоментарно. Мерси за вниманието.

# 88
  • Am Dorf (BB)
  • Мнения: 514
Ася, i feel you. Заради комбинация от фактори аз също тази година отказвам да ходим в Бг. Един от факторите е липсата на директен полет от Щутгарт. Вариантите са Меминген и Баден-Баден, с бебето ми идва изнервяща представата за 2-3ч път до летището, после висене 2ч на самото летище, реално преди дори още да сме започнали пътуването. След това би трябвало да се придвижим от Сф до вилата на родителите ми на 60км. Иначе няма притеснения за самия полет ако излитахме директно от Щуги.
Друг фактор е финансовият. Билетите за самолет, кола под наем за Бг щяха да са над 1200е, и то без да сме стигнали до почивка. И тъй като Бг не ми е дестинация-мечта, за която виждам оправдан такъв разход,  тази година ридителите ми ще дойдат 2 пъти за по седмица. Предпочитам да тичам след децата на място, на което ми е удобно.
Другата година ще наемем къща на морето в Бг или в Гърция и ще приемаме гости там.

# 89
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
и да уважаваме чуждите, без да им държим сметка и търсим логика.

Ето тук си много, много прав.
Опитай се да го прилагаш спрямо другите, защото в следващите изречения сам се опровергаваш.

Таня, и аз за директен полет трябва да пътувам до Меминген и ми идва много.

Общи условия

Активация на акаунт