Италия 154

  • 29 611
  • 308
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 45
Здравейте,
извинявам се, че нахлувам в темата, но имам нужда от помощ.
Мисля скоро да подам молба за италианско гражданство и набавям необходимите документи.
Имам свидетелство за съдимост от България но е само с превод.
Въпросът ми е къде мога да  го легализирам с апостил?
Живея близо до Рим.
Някой да знае дали в посолството   извършват тази услуга?

Успешна седмица на всички!

# 256
  • Мнения: 2 136
Здравейте. Апостилът на български документи се прави в България. Трябвало е като го превеждате да поискате и легализация от преводаческата фирма. Сега трябва евентуално сама да се занимавате. Може да попитате все пак фирмата, която е превела документа дали биха ви го и легализирали.

# 257
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 765
Мисля че може апостил в посолството в Рим. Не помня вече. Аз направих всичко с адвокат. Обадете се в посолството и питайте.

# 258
  • Мнения: 425
Здравейте! За 3 дни ще сме в Бари по женски и искаме да вземем кола под наем. Случайно да знаете за някои фирми, които предлагат автомобили без депозит и с дебитна карта, а не с кредитна карта? Благодаря предварително

# 259
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 765
Мисля че всички фирми, които дават коли под наем искат кредитна карта. В Италия кола под наем не ми се е налагало да взема, но в България да. Докато не въведох кредитната карта, системата онлайн не ме одобри.

# 260
  • Мнения: 40
Здравейте! 🌹 Нова съм тук и искам да попитам нещо. Каква е сумата на детските в Италия и каква е процедурата за получаването им?

# 261
  • Мнения: 1 235
Здравейте дами,
Бихте ли ми помогнали как да потърся в италианския амазон една хранителна добавка. Това са пептиди за връзки и сухожилия, като не търся конкретна марка, но искам да редуцирам резултатите, понеже пептидите имат различни приложения.

# 262
  • Мнения: 6 332
Здравейте дами,
Бихте ли ми помогнали как да потърся в италианския амазон една хранителна добавка. Това са пептиди за връзки и сухожилия, като не търся конкретна марка, но искам да редуцирам резултатите, понеже пептидите имат различни приложения.
Ако напишеш peptidi di collagene, може би ще излязат напред тези, които искаш да видиш?
Иначе връзки и сухожилия са tendini e articolazioni.

# 263
  • Мнения: 1 235
Благодаря ти много, ще пробвам.

# 264
  • In transit
  • Мнения: 11 889
Здравейте дами,
Бихте ли ми помогнали как да потърся в италианския амазон една хранителна добавка. Това са пептиди за връзки и сухожилия, като не търся конкретна марка, но искам да редуцирам резултатите, понеже пептидите имат различни приложения.
Това ли търсиш? https://www.amazon.it/Vital-Proteins-Collagen-Peptides-10x10g/dp/B0C42H2WP4 Или нещо подобно, предполагам.

# 265
  • Мнения: 1 235
Здравейте дами,
Бихте ли ми помогнали как да потърся в италианския амазон една хранителна добавка. Това са пептиди за връзки и сухожилия, като не търся конкретна марка, но искам да редуцирам резултатите, понеже пептидите имат различни приложения.
Това ли търсиш? https://www.amazon.it/Vital-Proteins-Collagen-Peptides-10x10g/dp/B0C42H2WP4 Или нещо подобно, предполагам.
Ще го погледна това. Не съм се спряла на конкретен продукт. Търся нещо, което подпомага укрепването на връзките след травма. По принцип има пептиди, които се поставят инжекционно, но това не ми е вариант. Благодаря за предложението.

# 266
  • In transit
  • Мнения: 11 889
Мария, попитах, защото такъв тип продукти има повече в немския амазон, ако ти е опция.

# 267
  • Мнения: 1 235
Ами искам доставката да е за Италия, но ще разгледам и немския, мерси за идеята.

# 268
  • Мнения: 25
Здравейте на всички!
Октомври месец се преместихме в Милано от Абу Даби.
Бих искала да помоля, ако е възможно да ми предоставите контакти/ препоръки за жена, която да идва веднъж в седмицата, за ми помага в почистването и гладенето. Няма абсолютно никакво значение от каква националност е. Бях намерила една жена, която ни помагаше, но поради обстоятелства, независещи от нас, се наложи да прекрати посещенията си.
Видях тук, че коментирате някакви групи във ФБ, които са по-активни от тук, дали някоя от Вас може да ми ги напише на лично, понеже в тези, които аз присъствам не виждам особена активност.

Благодаря!

# 269
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 294
Тук препоръки едва ли ще намерите, Милано е доста обширен, все пак жената трябва да е във вашата зона/ квартал.
Във фб би трябвало да има местни групи на съответната зона, обикновено там се търсят/ предлагат тези услуги.

Общи условия

Активация на акаунт