Италия 154

  • 30 671
  • 309
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 6 383
Нали проблемът беше, че съм казала, че работите на черно?
Сега, че е остров? Simple Smile))
Да, не е място, което да посочи човек и да каже хвани децата си и емигрирай там, пълно е с възможности в Катания. Момичето написа, че е с два магистъра, за такъв човек може да помислиш, че ще гони кариера. После стана ясно, че има роднини там и не емигрира по икономически причини и въпросът приключи.

Няма да се възползвам от съвета ти къде и как да пиша, благодаря.

# 76
  • Мнения: 2 152
Мога да кажа, че темата е пълна с хора с пасивно-агресивно поведение и затова и замира.

Последна редакция: сб, 29 окт 2022, 11:19 от Snowche

# 77
  • Мнения: 6 383
Мога да кажа, че темата е пълна с хора с пасивно-агресивно поведение и затова и замира.
Редактирала си си поста. Добре, но аз прочетох. Simple Smile
Темата същества от 2005 година и тогава се включих и аз.
Поне едно десетилетие съм писала и споделяла. Доста е неадекватно да ми държиш сметка, че замряла, понеже не споделям. Ами омръзнало ми е, не може ли? И още едно момиче посочено поименно, което пък е съвсем ново и какво общо има? Просто да си кажеш и да е агресивно, за да не е пасивно-агресивно, нали...

# 78
  • Мнения: 8 566
Мдааа... "Не стига че е дълбокият юг, ами е и остров ..." Всичко в норма, щом е написано конкретно за някого.... И с цялата си любов.... Ами прати й го на лични на въпросната съфорумка, щом не е предназначено за всички. Не мога да ти се обидя. Та аз дори не те познавам. Мога да се обидя на човек, когото уважавам и познавам. Та живей си благо и щастливо близо до Комо.
Табелките от баровете са истина. Информирай се!
Да не е прекалила с някои цигарки😂

# 79
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Добър вечер, дами.
Не пиша отдавна, но хвърлям по око.
Темата замря след като всички предпочетоха ФБ, не заради мними агресори. То си се знаехме всички, к'ви агресии, к'во чудо?

danilu, четеш като дявола Евангелието и си в голяма грешка баш за Барбата, тя е от най-умерените и услужливи хора, които някога са писали в темата. При това, обожава Южна Италия, няма начин да има обида в казаното, мога ли да предположа ненужна в случая, свръх-чувствителност?

Няма да коментирам табелките по баровете, защото не са нещо стандартно присъстващо в Северна Италия и го твърдя отговорно като пребиваваща повече от 30 години тук. Да, сигурно някой някъде е сложил такава, е и, какво доказва единичен случай?

Няма да коментирам и току-що пристигнали потребители, или стари такива, които нещо ги е засърбяло.

Беше хубава тема някога и ви пожелавам да я съживите, за да ви е полезна. Пиша само, защото да обвиниш Барбича в северняшка дискриминация е просто абсурдна ситуация.

Желая ви чудесен лятно-есенен уикенд. Помагайте си, ние много го правехме навремето.

# 80
  • Мнения: 6 383
Здрасти, Феиам! Hearts

При това, обожава Южна Италия
Факт. Имам и сицилианци, с които обичаме да ходим по барове. Simple Smile)))

# 81
  • Мнения: 2 152
Доста арогантно... Какво да коментирам. Стойте си във ФБ и си помагайте там... Satisfied

# 82
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Доста арогантно... Какво да коментирам. Стойте си във ФБ и си помагайте там... Satisfied

Кое е арогантно, би ли обяснила? Защото така казано са само хвърлени думи.

Аз не съм във ФБ и не поддържам връзки там.
Пожелах на вас, новите, да си направите темата полезна, но ако е по-удобно да обвинявате други че не става, давайте!


Здрасти Барбич.

няма да я съживят темата май. Жалко.

# 83
  • Мнения: 885
Здравейте,
Извинявам се, че отдавна не съм писала, но ни завъртя една чудна въртележка. Съпругът ми все още работи нелегално. Няколко пъти пита за договор. И нищо.
Засега ще е така, защото плащат редовно, а не знае езика.
Иначе е доволен от условията на живот и най-вече от топлия климат. Все пак няма опасност да стане -20 градуса, а все още ходят по къси панталони. Simple Smile
От началото на месеца се преместиха в новата ни квартира, която беше шестица от тотото. Синът ми започна училище там. Много му харесва. Чувства се отлично. Учителите и съучениците му са много отзивчиви и му помагат през цялото време. Имахме и забавни случки покрай разните декларация и моят превод с Гугъл преводач, но всичко вече е наред.
Харесва му и храната в училище, опитва различна кухня от тази, с която е свикнал.
Единственото, което засега ни тежи е, че се налага да сме разделени. Но остана още малко. На 15 ноември ще пътуваме за Катания, на гости за десетина дни, ще мога да кажа от първо лице какво точно се изисква. Ако не е късно. Simple Smile
Благодаря на всички за помощта и съветите!

Последна редакция: сб, 29 окт 2022, 21:03 от mar4ela

# 84
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 815
MG8, не пуша! А за дрога съм пораснала, ако това имаш предвид.
Barbabeu, това, че "имаш сицилианци" не променя тона на написаното. Щом не виждаш къде в проблемът, няма как да те убедя, че се изказваш непочтително за категория хора, които не познаваш. Имаме много приятели от Северна Италия/Леко, Тревизо, Милано, Торино... Не бих си позволила да давам каквито и да е определения за тях. Имаме общи интереси и общуваме без проблеми свързани с географски ширини.
Феам, не мисля че съм агресивна. Но и не ми върви да подмина някои изказвания. Старая се да спазвам добрият тон. Дано да съм и успяла.
На ММ дъщеря му работи сума ти време( ако не помня зле четири години)във Флоренция с по три месечни договори с три от най- големите телефонни компании-TIM, WIND, VODAFON.  Тя е с висше филология- японски, после смени френски и английски. Работи в кухня. Но поне е на договор. На 40 години е... Така че.... Не са само рози на север...
Марчела, в Катания ходят с ботуши само заради  някои модни тенденции. А и заради Етна. Там виж и сняг и студ си има.  Дори през лятото. За тази година не знам дали ще се покрие със сняг. Обичам да и се възхищавам на път за работа. Невероятна гледка е.
 Живея наблизо. Може някога да се срещнем. Знае ли човек. Успех!

Последна редакция: сб, 29 окт 2022, 23:59 от danilu

# 85
  • Мнения: 8 566
MG8, не пуша! А за дрога съм пораснала, ако това имаш предвид.
Barbabeu, това, че "имаш сицилианци" не променя тона на написаното. Щом не виждаш къде в проблемът, няма как да те убедя, че се изказваш непочтително за категория хора, които не познаваш. Имаме много приятели от Северна Италия/Леко, Тревизо, Милано, Торино... Не бих си позволила да давам каквито и да е определения за тях. Имаме общи интереси и общуваме без проблеми свързани с географски ширини.
Феам, не мисля че съм агресивна. Но и не ми върви да подмина някои изказвания. Старая се да спазвам добрият тон. Дано да съм и успяла.
На ММ дъщеря му работи сума ти време( ако не помня зле четири години)във Флоренция с по три месечни договори с три от най- големите телефонни компании-TIM, WIND, VODAFON.  Тя е с висше филология- японски, после смени френски и английски. Работи в кухня. Но поне е на договор. На 40 години е... Така че.... Не са само рози на север...
Марчела, в Катания ходят с ботуши само заради  някои модни тенденции. А и заради Етна. Там виж и сняг и студ си има.  Дори през лятото. За тази година не знам дали ще се покрие със сняг. Обичам да и се възхищавам на път за работа. Невероятна гледка е.
 Живея наблизо. Може някога да се срещнем. Знае ли човек. Успех!
Нееее,не визирах теб
Барба винаги е непочтителна и високомерна

# 86
  • Мнения: 6 383
От желание да ме изкарате пасивно-агресивна и високомерна извадихте на показ доста агресивна простотия. Браво Simple Smile

# 87
  • Мнения: 2 152
Барба, Ти така си мислиш, защото си решила, че светът се върти около теб...

Марчела, ще се случат нещата и ще го наемат на договор или пък след време ще намери друго място. Важното е, че се чувствате добре там, където сте.

Какво работи човек и с колко магистратури, това си е личен избор и не виждам какво има другите се възмущават, все едно тях ги карат насила да работят нещо, което не харесват Flushed

# 88
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 815
От желание да ме изкарате пасивно-агресивна и високомерна извадихте на показ доста агресивна простотия. Браво Simple Smile
не виждам агресивност в споделените мнения. И никой не е използвал
думата" простотия". Аз изказах моето мнение относно твоя публикация. Мисля, че не съм използвала обидни термини!
Относно темата, наистина доста замря. Аз пиша рядко. Няма и какво толкова да пиша. А и две години задължителна работа онлайн някакси ме отдалечиха от продължителното ст

висене във форума. Чета, да. Но да пиша дълги постове не. През телефона  пълната версия, която е с повече опции, ми излиза с много дребен шрифт, а това ме затруднява доста.
Иначе в темата има много полезни мнения. Понякога ви се възхищавам за познанията и информацията, която имате и споделяте. Хубаво е, че ви има!

# 89
  • Мнения: 885
Магистратурите ми, докато не науча италианския език, са напълно безполезни. Засега. А след това знам ли накъде ще ме отведе живота. Simple Smile
Мечтая си да съм библиотекарка в библиотеката във Флоренция, или която и да е в региона на Тоскана. (Ако разберете, че търсят, казвайте!!! Grinning )
Но засега ще се задоволя с каквото и да е работа в Катания. Не мога да пренебрегна помощта на родителите ми. Уча езика, но ми трябва още време. А и местните библиотеки не са за пренебрегване. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт