Азиатска козметика и грим - 23

  • 59 340
  • 739
  •   1
Отговори
# 645
  • софия
  • Мнения: 1 222
Момичета, от кои пaчове зa очи сте доволни ? Целя борба с финни линии и свежа кожа.
Взех си слънцезaщитата на  Beauty of Joseon , дaно е добра и пaзи , тествах и тази с цвят на Mizon , супер седи, но трудно подновявам и ми се струвa недостатъчно..
Добре е да няма големи очаквания от пачовете. Временен ефект и  повече удоволствие.
От тези, които съм опитвала, окончателно съм се спряла на тези марки : Medi Peel, Jayjun, Heimish.
 Да информирам тези, които поръчват до Англия, че 2 пратки от 3, минават  и стоят по седмица или повече, през митница(за щастие без последствия) Blush

# 646
  • Бостън
  • Мнения: 13 734
Онзи ден си взех за първи път Medi Peel, в момента съм доволна от Dewytree, Jayjun бяха преди това при мен. Западни също понякога взимам, Petr Thomas Roth последно. Стаеат.

# 647
  • Мнения: 2 012
А аз отворих поредния околоочен крем (къде от скука, къде от отчаяние) и съм неочаквано доволна, не от резултата разбира се, а от апликацията, която е чудна и се усеща едновременно лек и  подхранващ, просто съвършена формула. И е на гребена на вълната в момента, което по принцип винаги ми действа отблъскващо и даже не знам как и защо го купих, дори марката не харесвам. Smile
Така де, става дума за BoJ Revive Eye Serum. (2% (active ingredient 0.02%) of retinal stabilized in the form of liposomes)

п.п. Тествам и O HUI The First Geniture Eye Cream, но ми е нещо като нищо, попива светкавично и се чудя мазах ли нещо или изкуфях.

Последна редакция: нд, 30 окт 2022, 18:02 от Catalano

# 648
  • Мнения: 2 596
Таман вчера пуснах една поръчка главно заради около очен крем и серум. Бях сложила и крема на BoJ в кошницата и после го махнах 😁 Сега ме е яд, след твоето мнение 😁

# 649
  • софия
  • Мнения: 1 222
А аз отворих поредния околоочен крем (къде от скука, къде от отчаяние) и съм неочаквано доволна, не от резултата разбира се, а от апликацията, която е чудна и се усеща едновременно лек и  подхранващ, просто съвършена формула. И е на гребена на вълната в момента, което по принцип винаги ми действа отблъскващо и даже не знам как и защо го купих, дори марката не харесвам. Smile
Така де, става дума за BoJ Revive Eye Serum. (2% (active ingredient 0.02%) of retinal stabilized in the form of liposomes)

п.п. Тествам и O HUI The First Geniture Eye Cream, но ми е нещо като нищо, попива светкавично и се чудя мазах ли нещо или изкуфях.
[/quote
Изпълнена съм с очаквания, значи. Blush
Въпросният крем BoJ вече пътува към  мен. Поръчах го не заради модата, ами точно ми свършва друг ретиналов, а го понасям много добре. Женшенът винаги ми е изкушение.
По втория въпрос-съгласна съм с теб, ако ще и аз да съм изкуфяла
Stuck Out Tongue Winking Eye

# 650
  • Мнения: 2 012
Без очаквания, за да няма разочарования Simple Smile Ако не друго - докарали са го откъм текстура. Най-вероятно е нищоправещ, подобно на останалите им продукти, но все тая - поне е бюджетен и приятен.
Хората нанасят околоочен според предпочитанията си - преди/след серум/крем за лице - следователно всеки го усеща по-различен начин, а пък състоянието на контура е отделна тема..
На мен ми свърши Dr.Different и не, че нямам запаси, но ми омръзна, хем не го ползвах ежедневно.

# 651
  • Wonderland
  • Мнения: 743
Хидратиращият крем Good Cera на Holika Holika подходящ ли е за комбинирана кожа? Thinking

# 652
  • София
  • Мнения: 2 439
Момичета, от кои пaчове зa очи сте доволни ? .....
С пачове няма да стане. Аз не избирам по марка, а по съдържание, най-доволна съм от тези, които съдържат роза, последните ми 5-6 са такива. Преди ползвах с плацента, колаген .. но тези с роза най-добре ми "обират" нощното подпухване. И друг път съм споделяла, вечер ги слагам и доста често се е случвало да заспя с тях. Мисля да пробвам и такива със зелен чай.

# 653
  • Мнения: 1 648
Поръчах тази слънцезащита на Skin 1004. Дано е подходяща за мазната ми и чувствителна кожа, но някой ползвал ли я е и дали образува кир ефект, защото мисля да я ползвам и за основа за грим.

# 654
  • София
  • Мнения: 10 356
Момичета, използвали ли сте този серум?

https://kocos.bg/Neogen-Dermalogy-Real-Bakuchiol-Firming-Serum-1-1550

Покрай трета, реших да включа и дневна алтернатива под формата на Bakuchiol, чудех се дали е добър.

# 655
  • Мнения: 297
Няма кир ефект, но малко трудно се разнася поне при мен, трябва доста да втрия. Самият крем има особен телесен цвят и остава мнооого лек нюанс на кожата (аз съм с по-тъмна, не знам как е при по-светли), но за база за грим мисля, че ще Ви свърши работа. Също така матира кожата и след часове на кожата нямаш такова тежко и мръсно чувство.


Поръчах тази слънцезащита на Skin 1004. Дано е подходяща за мазната ми и чувствителна кожа, но някой ползвал ли я е и дали образува кир ефект, защото мисля да я ползвам и за основа за грим.


# 656
  • Мнения: 1 340
И при мен няма кир ефект, нямам проблем и с разнасянето,  но пък доста бързо лъсвам. В топло време изобщо не ми е добре с нея, като основа за грим

# 657
  • Варна
  • Мнения: 2 764
Момичета, привет!
Не съм ви чела скоро, но дойде време да се презаредя и реших да попитам как поръчвате сега от J? Последно бях поръчвала с безплатно доставка, ама едва ми скоро ще пуснат пак. До УК не е вариант , ама до къде и колко чакате ?

# 658
  • Бостън
  • Мнения: 13 734
А аз отворих поредния околоочен крем (къде от скука, къде от отчаяние) и съм неочаквано доволна, не от резултата разбира се, а от апликацията, която е чудна и се усеща едновременно лек и  подхранващ, просто съвършена формула. И е на гребена на вълната в момента, което по принцип винаги ми действа отблъскващо и даже не знам как и защо го купих, дори марката не харесвам. Smile
Така де, става дума за BoJ Revive Eye Serum. (2% (active ingredient 0.02%) of retinal stabilized in the form of liposomes)

п.п. Тествам и O HUI The First Geniture Eye Cream, но ми е нещо като нищо, попива светкавично и се чудя мазах ли нещо или изкуфях.

Ще ми докараш удар, бре, жена Simple Smile как така попива светкавично Grinning Kak може да сме толкова различни Grinning

В момента за нощни ползвам The history of Whoo Jinyulhyang Intensive Wrinkle Concentrate + Qi & Jin Eye Cream (супер комбо за мен!), а през деня в зависимост от това колко е студено редувам AHC (10 и 8-мо поколение) или женшеновия серум за очи на Donginbi + женшеновия крем за очи на Sulwhasoo.

Иначе съм с теб - нещо като стане супер популярно, независимо дали за бяла или цветна козметика или гаджет някакъв и аз инстинктивно го дисквалифицирам Simple Smile
Но BoJ са ми приятен бранд, не любим, но приятен, най-вече заради чудният им балм за миене. 2 серума и 1 женшен есенция си чакат реда напролет. Пoследните 2 месецa се опитвам да видя дъното на серумите на Др. Джарт.

Докато пиша горното слушам една харесвана от мен дерматоложка да коментира продукти от сейла на Сефора - има и някои наши корейски любимци, ако на някой му е интересно:



PS Почнах да си добавям 2-3 капки олио (да се чете като "фенси олио за лице в мини опаковка с дълъг списък от претенции какво прави") в крема за ръце или нощната маска, която слагам и на ръцете си и да ви кажа май има разлика.Така или иначе тези продукти са нескончаеми!

PS Добавям обширно ревю от Амазон за Beauty of Joseon Eye serum:
Скрит текст:
Edit to my previous review. Just an fyi this is a percentage of 0.03% retinaldahyde which is exactly the same as medik8 crystal retinal 3 that is also 0.03%. I figured out the % by some simple math and converted from 2% retinal liposomes which is what is advertised,which is equal 0.03% and is perfect. I use tretinoin 0.025% and 0.05% depending on my skin and this works perfectly for off days or as eye cream/serum. Penetrates quickly due to serum it melts into once it touches the skin.

This stuff is FANTASTIC! If retinols dry your skin out and cause irritation this is what you want. It comes in a 1 Oz tube which is exactly the same amount I get when I use the medik8 crystal retinal but it’s 3x the price of this. I do use tretinoin 4-5 days a week and before I put the tret on my skin I use this around my eyes and allover my neck since my neck is too sensitive to Retinoids especially tretinoin. Anyway, you can also use this as a face serum, I’ve tried it out several times and it’s fantastic! Retinal is only 1 step below rx tretinoin and since retinaldahydes only takes one conversion step to to turn into retinoic acid, aka tretinoin. it hardly if at all causes any irritation. I cannot do retinol. I get tons of irritation which is kind of ironic.

Please do not slap a ton of this on or you will absolutely get irritation. A pea sized amount for the whole face is all you need, do the 13 dot technique all over the face with less than half a pump. and just a DOT if you’re using as an eye cream.
I also use geek and gorgeous retinal A-game and this is extremely comparable to that as well, but is just a fraction lower at 0.03% whereas G&G A games lowest concentration is 0.05%. When looking for a good retinAl serum/cream it will always be yellow in color. This means it is what it says it is.

Also this contains ginseng which is very soothing. Could easily use this on the entire face nightly and see some definite results with patience. It took you years to age so why would this or anything else work overnight?

After I got this and realized how big it was and how well it applies I immediately got another. Literally a STEAL OF A DEAL compared to a lot of retinaldahydes I’ve used over the years such as Osmosis and other “medical grade”.

I also use the beauty of JOSEON rice probiotic sunscreen and it’s my holy grail it’s super inexpensive and feels like a luxury moisturizer-it has been triple tested in 3 different labs and the spf and PA factors are a bit higher than advertised but in South Korea you can’t advertise over 50. you could glob it in your eyeballs and it won’t burn doesn’t pill. -getting sidetracked on the magic of Korean sunscreens lol.

Also this retinal doesn’t pill or ball up it just sinks in perfectly. Add a layer of cream or moisturizer over top once it’s dried down if you have very sensitive skin or notice irritation. Do 2-3 nights a week for a while then 3-4 nights, then 5-6 and so on to ease into it.
https://www.amazon.com/Beauty-Joseon-Revive-eye-serum/dp/B0B45LL4DD

Последна редакция: вт, 01 ное 2022, 17:31 от Agent Provocateur

# 659
  • Мнения: 2 012
Скрит текст:
п.п. Тествам и O HUI The First Geniture Eye Cream, но ми е нещо като нищо, попива светкавично и се чудя мазах ли нещо или изкуфях.
Ще ми докараш удар, бре, жена Simple Smile как така попива светкавично Grinning Kak може да сме толкова различни Grinning
Аз като казвам, че подочието ми е в скандално състояние, не преувеличавам - то бива сухота, но това на нищо не прилича! Всичко попива без остатък и все едно нищо не е сложено. Qi & Jin и той! А преди не беше така. Предполагаемо, крача към бабишкерството и имам хормонален спад. Май никой не е подготвен за това, до последно, колкото и да е информиран.Neutral Face

Иначе помня, че ти преди няколко години го определи охуйчето като подхранващо и мазно, но тогава не го взех, послушах те само за концентрата. Simple Smile Поръчала съм го и него, пак. И ще пробвам твоята комбинация.

Последна редакция: вт, 01 ное 2022, 15:41 от Catalano

Общи условия

Активация на акаунт