пари на ръка при раждане

  • 3 302
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 26
Родих в 1ва АГ Света София. Платих редовната тарифа за избор на доктор 500лв. и по 30 лв. за престой във т.нар. VIP стая. Доволна съм и смятам че трябва да има такива опции в болниците. Аз се страхувах, а с доктора, който ми следи блеменността до мен не усетих как мина всичко. Е не беше чак толкова леко , но ....
Тя беше плътно до мен и след раждането и много ми помогна.
Не ме интересува колко е се  е облагодетелсвал доктора, важното е че аз се чувствах сигурна и спокойна.

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206

 Мразя корупцията, мразя и хората дето дават подкупи на когото и да е!!!! Това е положението, ако не ти харесва да те репликират не пиши или не обръщай внимание на моите постинги!


И аз расъждавах така първия път - родих в Шейново, без уговорка и  не можех да си седна на дупето 3 месеца /спестявям подробностите/.
Вторият път /Майчин дом/ - два часа след раждането сядах, все едно не съм раждала.
Иначе и аз мразя корупцията, и какво от това?

Никой не е казал да не си избираме лекар!!! Има легални начини на плащане!!!

Ама много сте ми чудни.. всички пищят имало корупция, а после самите те дават пари под масата!!!!
Чудно как аз като родих нормално дете 3,900 кг нямах ни един вътрешен шев и още на втория ден припках... Едва ли е от лекарите. Природата къде я забравихте?!

Тая държава няма да се оправи докато болшинството разсъждава по този начин!!!

# 17
  • Мнения: 3 268
Да,и аз мисля,че сега може да се плаща в болницата за лекар,имаше нещо таква.Ако искаш епидурална или други видове упойки пак си плащаш на каса в болницата.Но да имаш лекар до себе си е много важно,тъй като имах две много тежки и трудни раждания,не знам какво щеше да е без доктора до мен.

# 18
  • Мнения: 784
Давайки рушвети и стимулирайки корупцията, замисляли ли сте се какво причинявате на тези майки, които нямат пари за подкупи и над които някои лекари буквално издевателстват,  защото не са си получили сухото!
Ами ако утре вие попаднете в ситуация да нямате спестени пари, внезапно да се разболеете и в болницата да не положат необходимите грижи, а най-демонстративно да любезничат и да обгрижват конкретни пациети?!
А случайно пък да сте чули колко случаи имаше - вкл. няколко смъртни случая, за които даваха  по телевизията - за лекари, които забавят раждането, докато им дойде смяната или пък обратното - предизвикват раждане докато са на смяна, а даже и такива, които заблуждават пациентката че били слаби тоновете, че нямала околоплодни води и т.н. и се налагало секцио по спешност - защото е по-висока мизата или пак защото ще са на смяна. Резултатът или е фатален за родилката или тя никога не разбира истината и остава пожизнено благодарна на лекаря, че е разрешил "големия" проблем!

# 19
  • Мнения: 3 268
Еделвайс,напълно съм съгласна с теб.И при мен второто раждане бе предизвикано и до ден днешен си мисля,че операция секцио можеше и да не се наложи,ако си беше дошло време да си раждам.Но твоите думи защо са насочени срещу нас,майките.Всяка жена иска най-доброто за себе си и детето.Това не означава,че лекарите трябва да са безхаберни към тези,които не могат да платят,техен дълг е да помогнат.Друг е въпроса дали го правят.Вината най-малко е в раждащите жени.

# 20
  • Мнения: 1 058
Тъй като не харесвам корупцията отидох и родих в частна клиника. Получих прекрасно отношение, много грижи и внимание. Успешно раждане.

# 21
  • Мнения: 109
Пак ще се включа, въпреки че май отплеснахме темата.
Аз както писах по-горе, също мразя корупцията. И не бях ангажирала лекар. Но когато при първото си раждане чух репликата "...10 см. разкритие, отивам да спя..."  -  благодаря на санитарката, която беше на смяна. Вторият път вече бях взела решението за себе си.

# 22
  • София
  • Мнения: 13 206
Пак ще се включа, въпреки че май отплеснахме темата.
Аз както писах по-горе, също мразя корупцията. И не бях ангажирала лекар. Но когато при първото си раждане чух репликата "...10 см. разкритие, отивам да спя..."  -  благодаря на санитарката, която беше на смяна. Вторият път вече бях взела решението за себе си.


Е, сега само да не кажеш, че те е изродила санитарка...
Не знам защо тук в БГ хората са с погрешното мнение, че трябва да ги изроди ЛЕКАР!!! Изражда акушерка! Лекарят следи хода на раждането, кога и какво трябва да се направи. при едно нормално раждане той само тушира, взима решение за система, за упойка и т.н. Дефакто бебето го поема акушерка. Дколкото знам във всички страни е така.. Е, само съм чувала, не съм раждала извън БГ. Вие само си представете примерно в САЩ до всяка родилка - лекар.. Еми не е така. Моята снаха роди в САЩ. Ангажира си лекар и докато тя беше в болницата 12 часа с контракции лекарят сладко си е спял и е бил на повикване от акушерките. Така че айде, нема нужда... А пък за тези дето държат да ги изроди конкретен лекар и екип отиват в частна клиника или си плащат по тарифите в държавна.

# 23
  • Мнения: 178
Преди 10години имах големи проблеми при раждането на голямата ми дъщеря- и моя  и живота на бебето висяха на косъм,защото лекарката спеше, а акушерката се появи за два часа-2 пъти.Не съм и предполагала че съществува такова безхаберие и безотговорност от страна на лекари и акушерки.И благодарение на Господ сме живи и здрави!И благодарение на лекаря,който ми спаси живота дни след раждането на голямата ми дъщеря  имам и втората си дъщеря.Човешкият живот не струва 200,300 или 500лева.

# 24
illi на 07.11 родих В Майчин дом във Варна. Мога само суперлативи да кажа  както за целия екип от лекари и акушерки, така и за обстановката. Болничните стаи са отлични и хигиената е на мн Високо ниво. ПРЕЗ ЦЯЛОТО ВРЕМЕ преди да вляза в родилна зала до мен имаше една акушерка, а периодично в стаята идваше главната акушерка и лекарката, която следеше бременоста ми. Родих нормално с някой друг шев, но там винаги са готови да преминат на секцио при проблем. Ще ти напиша цените , а ти прецени дали да даваш рушвет или да си платиш и получиш нормално човешко отношение. за нормално раждане-500лв които включват всичко: престой,консумативи ,дори мин вода е от болницата. Аз исках епидурална упойка и за нея - 100 лв. Никакви други пари не сме давали. Там наитина всеки си гледа работата.

# 25
  • Мнения: 2 197
Преди 10години имах големи проблеми при раждането на голямата ми дъщеря- и моя  и живота на бебето висяха на косъм,защото лекарката спеше, а акушерката се появи за два часа-2 пъти.Не съм и предполагала че съществува такова безхаберие и безотговорност от страна на лекари и акушерки.И благодарение на Господ сме живи и здрави!И благодарение на лекаря,който ми спаси живота дни след раждането на голямата ми дъщеря  имам и втората си дъщеря.Човешкият живот не струва 200,300 или 500лева.
Според мен всичко е въпрос на късмет. Ако някой  ми гарантира, че след като си платя ще ми осигурят по-добро обслужване, по-добра техника или нещо по-различно - няма проблем, ще ги дам. Но ако цялата разлика е след раждането доктора да дойде да ме види 2 пъти - е, благодаря, няма нужда. Аз родих в цялата мизерия на Майчин Дом със секцио. Без да платя 1 лев. Не съм имала проблем нито с отношението, нито със самото раждане. Е, имам едни подозрения, че го направиха малко по-рано от необходимото (предполагам, че Касата плаща повече при такива случаи), но в крайна сметка сме си живи, здрави и доволни. А тези пари с удоволствие ги похарчих за детето си.

Общи условия

Активация на акаунт