На пазар в Одрин, Лозенград и Чорлу - 41

  • 75 141
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
Виждам, че избягвате лятото за ходене, но другия месец трябва да отида до Свиленград и ми се иска да отскоча до Одрин. Много ли е зле положението по границата? Колко се чака?
От началото на юли до септември е ад. Тръгват гастарбайтерите и по границите е ад, освен жегата, е пълно с коли. Повече в посока Турция през юли и в обратна през август. От юли до началото на октомври избягваме ходенето.

# 16
  • Мнения: 185
Здравейте!
Къде в Одрин продават делови офис рокли?
Масовката от рокли в Де факто,Котон,Уайкики,АДЛ не са ми по вкуса....

# 17
  • Мнения: 2 880
Благодаря и аз за новата тема !

Има, няма много чакане, желанието ни да отидем е по-голямо, и ще се прежалим, предполагам преди септември/октомври.
 
И като казах септември, ми предстои да подготвям ученик за 1 клас, който харесва м-н Джъмбо, и се чудя няма ли подобен в Одрин или околността ?

Ние последните 2 пъти , около 20ти декември и април покрай Великден, сме чакали много. Декември около 2,3 маса, но април опашката беше още преди изобщо да влезем на границата, около 5 часа, с децата Simple Smile)

# 18
  • Мнения: 5 000
Здравейте. Как вървят цените в Одрин в момента за дрехи, чанти, обувки и храни? Чудим се с мъжа ми дали си струва ходенето от София имайки предвид скъпото гориво сега? Трябва ми и едно лекарство (с рецепта ми е), дали ще ми го дадат в някоя аптека там с бг рецепта?

# 19
  • Мнения: 171
Здравейте,
има ли в Одрин места, където могат да се намерят хубави сервизи за хранене ? Имате ли впечатления от качество и цениви диапазон за сервизи 18-24части?

# 20
  • Мнения: 351
Здравейте,
има ли в Одрин места, където могат да се намерят хубави сервизи за хранене ? Имате ли впечатления от качество и цениви диапазон за сервизи 18-24части?
Хубав магазин за домашни потреби е Караджа (Karaca). Има магазин на центъра и в мол Ераста.
https://www.karaca.com/

Последна редакция: нд, 26 юни 2022, 12:36 от zlatunka80

# 21
  • Мнения: 4 153
Ученическите ваканции в Германия започват през август. Дали в началото на юли ще е по-нормално чакането на границата?

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 715
Освен в Karaca, имаше и един магазин за домашни потреби в Марги. Не съм ходила там отдавна обаче. Вижте и в Kutahya.

# 23
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Ученическите ваканции в Германия започват през август. Дали в началото на юли ще е по-нормално чакането на границата?
Ученичиските ваканции в Германия са по различно време в отделните провинции. Като пример: братовчедка ми живее в Дюселдорф - Северен Рейн-Вестфалия. Нейното дете вече от 2 седмици е във ваканция. Тръгва на училище след 20.08. Племеницата ми е в югозападна Германия, провинция Баден-Вюртенберг. Нейните деца са във ваканция от 29.07 до 12.09.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Здравейте,да попитам,ако искаме да се качим на магистралата какво и от къде трябва да закупим след като минем границата КА?
Ще пътуваме към Белек за лятна почивка,но до сега все до Одрин и близките градчета сме били и не сме ползвали магистрала.Ще останем около 14-15 дни в Турция.
Благодаря!

# 25
  • Мнения: 470
Мои познати живеят в Германия, българи са. Там имат приятели турци, които са им споделили, че тази година ще пътуват със самолет, защото им излизало по-евтино, отколкото с колата,  предвид скъпите горива. Не знам дали и други ще направят така,но ако е масово,то няма да има чак такава навалица.  Съмнявам се, но все пак...

# 26
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Мои познати живеят в Германия, българи са. Там имат приятели турци, които са им споделили, че тази година ще пътуват със самолет, защото им излизало по-евтино, отколкото с колата,  предвид скъпите горива. Не знам дали и други ще направят така,но ако е масово,то няма да има чак такава навалица.  Съмнявам се, но все пак...
А дано! И аз се моля да има по-малко гастърбайтери с коли, предвид цените на горивата. На 28.08 ще се прибираме от почивка и не ми се виси 10 часа на граница.

# 27
  • Мнения: 351
Здравейте,да попитам,ако искаме да се качим на магистралата какво и от къде трябва да закупим след като минем границата КА?
Ще пътуваме към Белек за лятна почивка,но до сега все до Одрин и близките градчета сме били и не сме ползвали магистрала.Ще останем около 14-15 дни в Турция.
Благодаря!
Като минете Кап.Андреево вече в Турция малко след границата ще следите за табелка с надпис Ptt- там може да закупите електронен стикер и да го заредите със сума за пътуване по магистралите .Спикерът се казва HGS. Лепи се под огледалото за обратно виждане на предното стъкло. Зареждате с някаква сума и когато стигнете определеното място на магистралата с табела HGS там системата автоматично сканира стикера от таблото и отчита определената такса.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 173
Преди седмица се върнахме от Сиде. Бяхме заредили в HGS стикера 750 лири. Минавахме по най- скъпите пътища, и на отиване и на връщане по Османгази и Явуз султан. Надолу Бурса, Кютахия, Афионкарахисар, Сиде.. На едно място на бариерата платихме 86 лири, в последствие се оказа, че сме имали наличност 60 и не са стигнали. Точно както са ви казали, малко след границата има пункт, на който пише Ptt, там се купува стикера.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 360
Много благодаря на zlatunka80 и hris.g за поясненията.
Само не разбрах,ако ни свършат парите в стикера как ще разберем и какво правим?
До Белек колко горе-долу трябва да заредим? Blush
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт