Ох,това пюре!

  • 2 000
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 926
Ами... да се включа и аз. Напълно ви подкрепям, че с пасатора става като ЛЕПИЛО Sad  Варя картофите винаги с обелките, че иначе стават водни и си ги мачкам с онази джаджа с дупките. Масло и мляко - колкото поеме, сол, черен пипер и понякога индийско орехче. Обичам пюрето да има "парченца". Да се усеща. Така правя и кьопоолуто. На него му слагам и сметана - заквасена. Става чудно. А ако има и една чушка... Ох, спирам, че съм бременна Wink

# 16
  • Мнения: 5 253
В последно време купувам готовото пюре на Маги или Бела.Те хората са го измислили за такива като мен (мързела ме е хванал здраво за вратата)  Embarassed  Embarassed  Embarassed Не е като домашното но ми харесва  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 517
И аз като Радина купувам готово пюре - с него не можеш да се изложиш, винаги става пухкаво.  Grinning
Мен друго все ме тормози - че не мога да направя картофено пюре за бебка, което да не се точи.  Sad Имам пасатор и блендер, но уред за мачкане на картофи нямам. Няма ли никакъв начин да не става на "лепило" с блендера (или пасатора)?

# 18
  • Мнения: 3 926
Щом ще го правиш за бебка, значи не ти е в голямо количество. Тогава мачкай с вилица. Малко е трудоемко, но си струва заради човечето Wink Можеш всичко друго (ако слагаш морков и чушка) да го пасираш, но картофа мачкай с вилица. После смесваш, добавяш маслото и млякото и готово (смесеното също го бъркаш с вилицата) Simple Smile

# 19
  • Мнения: 3 927
Цитат на: petty
И аз като Радина купувам готово пюре - с него не можеш да се изложиш, винаги става пухкаво.  Grinning
Мен друго все ме тормози - че не мога да направя картофено пюре за бебка, което да не се точи.  Sad Имам пасатор и блендер, но уред за мачкане на картофи нямам. Няма ли никакъв начин да не става на "лепило" с блендера (или пасатора)?


ако не се лъжа, ти нали си купи някаква комбинирана джаджа??? и с нея ли става на лепило???
моето пък винаги ставаше пуфкаво Wink

# 20
  • Мнения: 6 472
Айде и аз да се включа в дискусията Simple Smile  Вчера гледах едно филмче по телевизията и един батко много старателно обясни как точно трябва да се прави картофено пюре. Направо ме заби в земята - аз си мислех, че знам как се прави това нещо.
Предварително уточнявам, че това е пюре за перфекционалисти Grinning

Значи картофите (за предпочитане жълти) се обелват, разрязват на половина и се накисват за 20-30 минути в студена вода (това за да се отделяло нишестето и да не лепне после пюрето). Сваряват се в подсолена водичка, оттцеждат се и се изплакват за секунди под течаща вода (пак по предходната причина). Намачкват се с онова съоражение с дупките, добавя им се масълце и топло (но не горещо) прясно мляко, до достигане на нужната гъстота. После баткото взе една цедка с по- едри дупки и прекара цялото това нещо през него.

Аз да ви кажа от спортна злоба го направих веднъж по този начин и беше супер, но мисля че няма да повторя цялата врътня още веднъж.  Иначе си го правя с джиджафката с дупките и стигам само до там. Веднъж пробвах с пасатора и мисля, че беше за последно. Пробвала съм и с кухненския робот, но пак не стана толкова пухкаво (все пак ставаше за ядене де)

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Цитат на: luluto

Аз да ви кажа от спортна злоба го направих веднъж по този начин и беше супер, но мисля че няма да повторя цялата врътня още веднъж.

Аз даже не бих се захванала да го правя това Wink
А тази част, когато се минава през цедката ми се видя много непосилна за мене #Silly
И като ги минеш със студена вода тия картофи как ще си поемат после маслото Confused:

# 22
  • София
  • Мнения: 2 686
Само да споделя за по-мързеливите (като мен), които използват готово пюре. Пробвайте пюрето на чешката фирма Витана (Vitana). Пробвала съм всички готови пюрета на пазара. От него по-хубаво няма (мое мнение, естествено). То си е с мляко и му се добавя само вода, масло (или маргарин) и сол. Прави се на котлон, но аз го правя и в микровълновата. Никое от готовите пюрета не прилича толкова на истинското пюре. Продават го в Билла, но може да го има и в други магазини.

# 23
  • Мнения: 1 517
Цитат на: Taneto
ако не се лъжа, ти нали си купи някаква комбинирана джаджа??? и с нея ли става на лепило???
моето пък винаги ставаше пуфкаво Wink

Да бе, и с нея става по същия начин.  Cry Нали принципът е същият. Пробвах и с горещи, и със студени картофи - все така. Май ще си караме на готови пюрета.

# 24
  • Мнения: 1 413
Аз си спомням, че правех на нашата Ева бебешкото пюре така:
картофите нарязани на едри кубчета се сваряват в много вода-да ги покрие плътно при наливането и щипка сол. След сваряването отливах в отделен съд почти всичката вода и разбивах с пасатора като при нужда добавях по малко водичка. Но пасатора ми беше купуван преди 8 години и подозирам,че не е бил така мощен като сегашните и може би затова не правеше картофите на лепило. Освен това ако го правиш с морков или домат, които да се варят с картофите самите картофи се стягат не стават на лепило. Дано успееш, аз обожавах да готвя на дечковците пюренца! thumbsup

# 25
  • Мнения: 470
Аз накрая слагам сметана и чесън,и го сервирам на топки,както сладоледа.Така го ядох в един ресторант и много ми хареса,пробвах вкъщи и стана чудно Wink

Общи условия

Активация на акаунт