Списък с песни за сватба

  • 5 217
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Здравейте, бихте ли ми помогнали с песни да купон за сватба? Ще имаме ДЖ, но искам да му дам все пак подбор с песни за купон. 70% ще сме само млади- българско, френско (ще има французи), латино, гръцко, ще има и чалга така като гледам (приятелите на ММ).
Бихте ли ми дали идеи за песни? За родителите - ретро такива.
Благодаря много!

# 1
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
В повечето случаи диджеите имат буквално всичко.
И сватба без чалга не съм виждала.Едно време ходих на такава,където диджеят категорично бе казал,че няма да пусне,но накрая се пречупи.
А може вие сами да си направите списък и да му го дадете.

# 2
  • SF
  • Мнения: 21 164
Какво френско сте приготвили? Шарл Азнавур или съвременен френски рап? Гръцко - фолклор или?
Ако изсипете такъв списък на диджея си, на практика му развъзвате ръцете да извади класическия плейлист с песни за сватба.
На сватбата си не бих пускала музиката на родителите си и бабите си, но песните на АББА са любими на много хора. В момента заради концерта с холограмите им и мюзикълите отново са хит.

Сигурно ще имате и хора, за да се радват французите. Simple Smile

Идея: ако ползвате фейсбук или ако си направите сайт за събитието, може да пуснете анкета и гостите ви да си напишат коя е любимата им песен. Няма да как да се пусне всичко, но поне е много добър ориентир за музикалния жанр и стил на събитието.

# 3
  • Мнения: 25 590

И сватба без чалга не съм виждала.


А аз съм виждала и даже съм присъствала. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 651
А аз съм правила. Бях забранила и Бяла роза, Бони М и всички подобни. Стана такъв купон, че откарахме до 6 сутринта.

# 5
  • SF
  • Мнения: 21 164
Аз не харесвам партита с всякаква сбрана музика - по вкуса на тоя, по желанието на оня... Латино, гръцко, фолклорно, черно, модерно, хора и ръченици и евъргрийни на класици - абсолютен кич откъм музикално оформление на събитието. 1-2 фолклорни акцента за атракция на чужденците, може, но останалото трябва да е комбинация от 1-2 жанра.

Много зависи и какви хора се канят. Аз пък съм била на тържество само с чалга - българска, сръбска, гръцка - ей  такава мешавица. Мразещите тази музика изкараха събитието с чаша в ръка на терасата, за да не са баш в дужумбуша и да може да се общува все пак, без музиката да  бие директно в ушите.  Получава се нещо като неумишлен саботаж на събитието от голяма част от гостите. Дори и дъжд вала и терасата остана пълна, а вратите плътно се затваряха.

# 6
  • Мнения: 37
Какво френско сте приготвили? Шарл Азнавур или съвременен френски рап? Гръцко - фолклор или?
Ако изсипете такъв списък на диджея си, на практика му развъзвате ръцете да извади класическия плейлист с песни за сватба.
На сватбата си не бих пускала музиката на родителите си и бабите си, но песните на АББА са любими на много хора. В момента заради концерта с холограмите им и мюзикълите отново са хит.

Сигурно ще имате и хора, за да се радват французите. Simple Smile

Идея: ако ползвате фейсбук или ако си направите сайт за събитието, може да пуснете анкета и гостите ви да си напишат коя е любимата им песен. Няма да как да се пусне всичко, но поне е много добър ориентир за музикалния жанр и стил на събитието.

На Шарл Азнавур ще ни е първият танц, ще има Maitre Gims, някои от по-известните танцувални

# 7
  • София
  • Мнения: 13 076
В нашата среда всички купони са без чалга.
На годежи и сватби се пускат 1-2 традиционни народни хора в началото (както се казва, "за адета") и всичко останало е рок музика. Винаги става страхотен купон.

# 8
  • Мнения: 5 137
За всичко съм вижала теми, но да оставя на форума да ми дава идеи за песни на сватбата... Simple Smile Това си е вашата сватба. Вие знаете какво ви харесва. Аз и да ти кажа любимите си гръцки песни какво? Simple Smile
За последната сватба, която по неволя организирах, направих блог с анкета - кой какво ще яде, кой каво ще пие и т.н. + въпрос "Ще стана да танцувам, ако пуснат песен Х" Simple Smile За съжаление нямаше много категорични отговори, но какво да се прави.

Аз също съм била на сватби без чалга, съответно за мен беше супер. Уви, Слави Трифоно е сива зона, но покрай политическата му кариера и него не го пускат толкова. Не харесвам и като се завият едни и същи хорà половин час... то три песни поред право хоро, е*баси! А към Бяла роза имам алергия. И към Големия кораб минава, Бургаски вечери и Ах морето. Та помислете и задължително какво НЕ искате да се пуска. Няма значение кой го поръчва, вие плащате, тъй че DJя се собразява с вас. Ся, харесвам БТР, но Спасение не е песен за сватба. Пускали са я.

По мое мнение един купон, който не може да се вдигне с Jump around е загубена кауза, но не всеки би я пуснал на сватбата си. И за пиле на Рамщайн съм играла. Пак не е за всеки.

Отваряйте Ютуб, пускайте компилации, за една седмица ще направите списък, какъвто на вас ви харесва Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 3 401
Има сватби без чалга, ние например не искаме и ще предупредим ДЖ-ят да не пуска. На куп с чалгата забрана има за Слави Трифонов, Алла Пугачова, Бяла роза и всякакви сиртакита.

Музиката, която сме избрали ние е рок 80те, 90те, българска естрада, няколко балади тип леко кънтри, е, ще има и други хитове от сегашното време да раздвижват купона. Народни - каквото изпълни ансамбълът, който сме поканили това ще е.
Единствено след 23:30 може да отпуснем малко сръбска музика, но доста гости са от Северозапада.

Гледаме в YouTube миксове, както и самите ние какво слушаме. Опитваме и да няма текстове за разбити сърца, несподелена любов и т.н.

# 10
  • Мнения: 3 720
И нашата сватба щеше да е рок и латино, българоиталианска в Италия и DJ кубинец  Започнахме с Хотел Калифорния, she's got the Jack за жартиера, имаше и малко тарантела за роднините от Калабрия, много латино.. Оказа се, че един от италианците е женен за румънка, а една от италианките за албанец, поискаха си Сен Тропе на Азис и оттам нататък цял час 40-50 човека взеха да се учат на кючеци, не можеш ги свали от дансинга.😂😂😂

Mike de Cuba определено включи Азис в стандартния си плейлист за италиански сватби, само това ще кажа.😂

# 11
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
На нашата сватба имаше 7 госта от Китай-колеги на ММ.Най-много се зарадваха на хората,а единият се оказа латино танцьор и с братовчедка ми направиха страхотно шоу.Аз чалга не харесвам ,но слушам.Има някои ,особено от по-старите,дето стават.На сватбата ни поздравих гостите с "От извора" на Ивана,но играх (по точно ходех) само на едно хоро , защото не ги мога.То затова и музика нямахме като ме изведе ММ от тях(там спахме преди събитието,аз вече нямах родители,т.е.баща ми е още жив,но не се брои)...
Чалга имаше умерено,но кумът ни я харесва.ММ е метъл,но са приятели от детската градина...Сега стягам кръщене.Наела съм диджей,но идея нямам какво ще слушаме...

# 12
  • Мнения: 153
Момичета, и на мен ми е малко мъка с музиката. Имаме DJ - според него и сватбената ми агентка "нямало как да няма чалга". Според мен има Smile, но се надявам да не прозвучи нещо изключително неприятно, като маанета например. Разбира се, диджеят ще бъде предупреден, но съм била свидетел на сватба, в която предупреждения от този род не бяха помогнали. Аз и ММ сме любители на народните танци, както и поне 1 трета от гостите, та ще има доста хорА, започнали сме да събираме списък с добре звучащи, некръчмарски и небанални песни, но не може само това да се слуша часове наред. Знам, че е добре да има някакви класики, които се възприемат добре от по-възрастното поколение и от младите, но и не искам да се пускат песни (или поне не много), които са толкова изтъркани от слушане, че като ги чуя, започвам да се чувствам мега стара и все едно съм на поредното ретро парти Sad Една от вас съветваше музиката да е по вкуса на младоженците, но и двамата сме със странен музикален вкус - най-любимата ми музика е депресарска или такава, която може да служи за фон за ядене и разговори, наример. А много ми се иска сватбеното тържество да е предимно танцувално. Изприщвам се като си представя как часове наред пред мен ще са маси пълни с хора, които само ядат и пият,  а дансингът е празен Rolling Eyes
Приемам съвети всякакви за танцувална музика, която не е мега изтъркана и би се харесала на по-голямата част от хората.

# 13
  • София
  • Мнения: 13 076
Ти не ги ли пита какво означава "няма как"? Има, защото ти плащаш и ти поръчваш музиката. Предупреждаваш го, че за всяка пусната чалга ще му режеш от хонорара определена сума и той да си направи сметката.
Наскоро наш приятел имаше юбилей и се беше разбрал да звучи само дарк кънтри + ЛП и наистина само това звучеше.
Ясно е, че на ди джея му е най-лесно да пусне някаква готова компилация и да си пие питието, но взима пари, за да се потруди и може да отдели няколко часа да подбере парчета, които вие искате. Нали уж е спец в работата си или поне така се предполага.

# 14
  • Мнения: 153
Разбира се, че има как да няма чалга. Агентката се опитва да ме убеждава и за други неща, "е, как без еди-какво-си" и т.н... С мен обаче не са познали, запъна ли се като магаре на мост, става на моето. Или нищо не се случва Grinning Но е малко натоварващо хората, чиято заплата зависи от мен, да се опитват да ми налагат вижданията си.
Така или иначе, ще се радвам на идеи за свежи, танцувални парчета Hands Pray

Общи условия

Активация на акаунт