Има ли други българи около вас...

  • 1 917
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 837
Има, около 10-тина. В съседните градове - също.
Виждаме се редовно, събираме децата да си играят.

Навън говорим предимно на български. Не ми се е случвало, някой да ме заговори. Но пък миналата година, чух българска реч в един магазин. Не обичам да се натрапвам, но казах на малкия да каже Здрасти  Laughing Хората се зарадваха, поговорихме малко... Grinning

# 16
  • Мнения: 1 630
Има да.
Имам и приятели сред тях, но те са ми приятели не заради това, че са българи, а понеже ми допадат като хора.
Не поддържам контакти само въз основа на националната принадлежност.

# 17
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
не, нямам бг, един май остана уролог, но той е толкова  смотан, 4е да не го гледаш и изклю4ително нелюбезен, просто предпо4итам  да не е бг ! а в на4алото бях по4нала да не мога да говоря 4исто бг, като се върна говоря смесен език! с бебето се оправих, и сега и тя говори малко смешно бг! ина4е се имам с украинка и рускиня, но рядко!но ми липсва една бг в тунис столицата, там се отпускаме да бъбрим до насита, но е  многоооо рядко!

# 18
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
ima,ima, daje i sresti si prawim Hug Heart Eyes

# 19
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Тук в Милано и околностите е пълно,но аз поддържам контакти само с братов4едка ми и оЩе едно две други моми4ета,като предимно се 4уваме по телефона,4е за друго няма време пък и живеем доста дале4е една от друга та ако се виждаме става веднъж на високосна година. Confused
Около наШия блок а и при свекърва ми паркират няколко бг коли ама нито знам какви са хората нито къде живеят нито ниЩо.Пък не ме и интересува. Не търся целенасо4ено български компании. Crossing Arms

# 20
  • Мнения: 2 195
Има доста, общувам с малко.
I az tova ]qh da pi6a.

# 21
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Край мен има 3 българки. С едната много рядко поддръжам връзка, защото само аз я търся,а тя не и се чудя дали не й досждам. С другите две се виждаме, но много рядко. Просто нямам време. Обаждам се рядко до България / веднъж на 2 седмици или повече/ . Говоренето на български ми е малко и е предимно  във форума.
В момента има2 момичета на обменни начала тук / утре ще ги видя, след 2 седмици не виждане.../ и понякога се хващам, че правя невероятни грешки. Забравих да спомена, че говоря български на котарака, ама доста му е беден речника / като "Не ходи там. Защо си избягал. Дай те целуна и т.н."/

# 22
  • Мнения: 2 952
   С никакви  българи нямам контакт в Израел.Освен случайно да  дочуя БГ реч и да  си кажем по няколко  думи , общи приказки.

# 23
  • Мнения: 3 388
На български говоря по телефона и по чатовете с моите родители, близки роднини и приятели. На Бг пиша тук във форума  и ако се налага да превеждам текстове.
Говоря с някои момичета от форума, но главно по телефона, виждаме се доста рядко, разстоянията са големи и вечно няма време  Confused
В нашето градче виждам доста коли в Бг регистрация, но нямам идея на кого са и какво съответно прави човекът тук. Мисля че са работници, тъй като около нас има доста фабрики за кожа и кожени изделия и наемат  работници от чужбина.

# 24
  • Мнения: 3 521
Нееее...но пък имам Skype, icq и телефон Sunglasses...
От дъжд на вятър се чуваме с няколко съфорумки и приятелки от дира...
Сетих се zа една комична случка_тъкмо бях дошла и минаваме с мъжО(тогава гадже) преz подлеzа на гарата, насреще двама младежи и единия иzцепва "Ейййй...най_накрая една дето краката не са и като диреци..." Аz кимам и иzсипвам едно "Мииии...благодаря", момчето zелено/червено пред припадък  Laughing  Laughing  Laughing...тааа това ми беше контакта с българи в нашия град Whistling.

# 25
  • Мнения: 1 860
 Това ми напомни за една случка с един познат, който вкарваше коли от Германия. Спират на някаква бензиностанция в Австрия и в кафето си говорят с неговия познат: "Ей, тая хубава кака дали ще ни каже къде е тоалетната?" и момичето на чист български им обяснила коее къде е. Добре, че не са се отпуснали повече с приказките завалиите, че кой знае какво щеше да им излезе то устата.   Mr. Green

# 26
  • Canada
  • Мнения: 272
И около нас има много българи - в блокчето което живеем са четири семейства от шест апартамента. Аз също не мога да вирея без българско присъствие.
Радвам се че ги има!

# 27
  • Мнения: 508
 В града където живеем има доста българи-сигурно познавам над 100.В квартала в който сме в момента няма.Живяла съм с около 30 българина на една улица и  ......не е за разправяне просто.Предпочитам да съм далеч .Контактувам с  две моми:) от форума/те си знаят кои/ежедневно,но рядко се виждаме.Поддържаме връзка с няколко семейства,но и с тях само по празници  се засичаме.

# 28
Има,но аз много не контактувам с тях Mr. Green
В семейството говорим само на български,разбира се,по тел.също,така,че,не ми липсва Peace

# 29
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Има, с 2 от тях сме приятелки и се виждаме всяка седмица  lalalala
Има и други 2 семейства с дечица колкото сина ми на години и с тях се виждаме, но мнооого, мнооого рядко, защото първо са на далеко от нас и второ трудно се организират тия срещи с децата, майки бащи - всички трябва да са свободни и т.н. Иначе телефона не го оставям на място - има дни когато не мога да говоря защото хрущяла ме боли Embarassed Embarassedто не е 1,2 часа, то е цял ден Embarassed Embarassed...пък да не говорим, че и ICQ-то ми е доста богато на приятели Mr. Green Mr. Green...и после как да знам немски като по цял ден ланкам на бг и се хилотя с приятелки и с близки Mr. Green Mr. Green

Има и такива/аз лично познавам една такава Фрау Mr. Green/, които се правят на по немци и от немците. Момичето много ме дразни, прави се че не знае бг, все е забравила някоя дума и т.н. да не продължавам, че е жалка картинка. С нея вече по мое желание не се виждаме, съжалявам я тази "Фрау" Thinking

Мисля, че съм щастливка да имам бг приятелки в чужбина и да ги усещам близки Hug

  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт