Рим - 25 тема

  • 41 792
  • 745
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 031
И ние сме другата седмица в Рим, последните мнения затвърдиха решението ми да се придвижим от летището /Чампино/ до хотела с такси. Та въпросът ми е, има ли достатъчно таксита на летището, или нещо предварително да резервирам. Може въпросът ми да е глупав…
Такситата на изхода на летището са доста и  са легални, но цената към центъра не е 30 евро. Не ме питайте защо, разни  оправдания, че има трафик и подобни( същите са като в България, таксиметровите шофьори). В обратната посока не сме имали проблеми никога, винаги 30 евро.

# 136
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Между другото, с всички прехвърляния с ГТ е 1,5 Е на човек, а в рамките на 90 минути би трябвало да успеете. Аз също бих предвидила поне час и половина. През м. май от Чипро до Чинечита пътувахме ок. 45 минути, после чакахме ок. 15 минути автобуса, който без трафик пътува ок. 20 минути.
За комфорт бих си взела такси, но нямам идея то колко време пътува. Метрото под земя пътува толкова дълго, как ли ще е с трафик?

# 137
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 605
Ако се взема такси, трябва предварително да говорите с шофьора колко ще ви вземе. Ние като пристигнахме ползвахме такси, но предварително съпругът ми се договори за цената, имайки предвид колко вземат от Фиумичино да центъра.

# 138
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
За обмислящите за пътуване с такси, запазете си предварително и ще знаете колко ще ви струва. Аз ползвам holidaytaxis или booking.

# 139
  • гр.Златица
  • Мнения: 85
И ние сме другата седмица в Рим, последните мнения затвърдиха решението ми да се придвижим от летището /Чампино/ до хотела с такси. Та въпросът ми е, има ли достатъчно таксита на летището, или нещо предварително да резервирам. Може въпросът ми да е глупав…
.  Вчера се качихме в автобус за Термини от Чампино - отпред до входа има стоянка за автобуси. 6.50. Платихме на шофьора директно. Таксито ще ви вземе 30-50.

# 140
  • Мнения: 14 490
А от Термини нататък?

# 141
  • София
  • Мнения: 964
Здравейте, с транспорта и нощувките вече се организирах. Сега се опитвам да купя билети за Колизеума,но от сайта на първата страница никъде не излиза да купя билет за дете под 18г. Има само за 18-25 и над 25г.
Също така единия билет е full ticket за 18 евро +2 евро такса, а има друг за 24 евро + 2 евро такса - каква е разликата?

Някой купувал ли е билети от тук ? Там пък е 29 евро билета и пак не мога да разбера има ли разлика с останалите билети?

https://www.tiqets.com/en/colosseum-tickets-l145769/

# 142
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
24E e билет с достъп и до арената, или до арената и подземията (за там никога няма билети:)) А 18Е е без достъп до арената.

# 143
  • Мнения: 2 031
Здравейте, с транспорта и нощувките вече се организирах. Сега се опитвам да купя билети за Колизеума,но от сайта на първата страница никъде не излиза да купя билет за дете под 18г. Има само за 18-25 и над 25г.
Също така единия билет е full ticket за 18 евро +2 евро такса, а има друг за 24 евро + 2 евро такса - каква е разликата?

Някой купувал ли е билети от тук ? Там пък е 29 евро билета и пак не мога да разбера има ли разлика с останалите билети?

https://www.tiqets.com/en/colosseum-tickets-l145769/
Има, как да няма FREE TICKET
Citizens under 18 years old from European Union and no-EU countries and for other categories entitled to get the free ticket
Влизате да купувате билети TICKET COLOSSEUM, ROMAN FORUM, PALATINE_24H
Избирате дата и час и после Ви се показва if you are entitled to a free ticket, book here бутон.
16+2 евро билет за 24 часа
22+2 евро билет за 48 часа + арена или +подземия или + двете заедно.

Сайта е посредник и продава по-скъпо билетите. Този за 29 евро е за Колизеума+ арената и някакъв дигитален аудио гайд + Форумът и Палатин валиден за 24 ч. Значи по-скъп и за по-малко време от този за 24 евро от официалния сайт.

Последна редакция: ср, 10 авг 2022, 12:37 от Lady Vengeance

# 144
  • София
  • Мнения: 964
Благодаря ви много! Аз това го видях,но се подведох по това, че нашите билети са за 16,45ч.,а безплатния дава само за 18 ч., но прочетох,че безплатния е валиден за целия ден. Според вас по-добре ли е билета за 24 евро с вкл.арена или този от 18 евро?

# 145
  • София
  • Мнения: 2 060
Привет, отваря ми се възможност да осъществим семейно пътуване до Рим в началото на септември. Ориентирам се по натрупаната информация на първа страница, но да попитам по най-болния въпрос , ако има живеещи или редовно пътуващи до Италия, чува ли се план за евентуално връщане на ковид мерки от 1.09. и най-вече супер-зеления сертификат, тъй като не всички сме ваксинирани.

# 146
  • Мнения: 140
И аз от там нататък Незнам. Хотелът ни е до площад Навона, по точно на Vittorio Emanuele.  Някой ако може да помогне , от къде до къде ще съм благодарна. Но пък съм с две деца/ мадами на 13 и 17/  и два малки куфара.

# 147
  • Мнения: 2 031
И аз от там нататък Незнам. Хотелът ни е до площад Навона, по точно на Vittorio Emanuele.  Някой ако може да помогне , от къде до къде ще съм благодарна. Но пък съм с две деца/ мадами на 13 и 17/  и два малки куфара.
Примерно автобус 64, 40 от Термини.
https://www.google.bg/maps/dir/Roma+Termini,+Via+Giovanni+Giolit … bg&authuser=0
Има доста спирки по Витторио Емануеле, ако искате дайте по-точен адрес и ще видим.

# 148
  • Мнения: 140
И аз от там нататък Незнам. Хотелът ни е до площад Навона, по точно на Vittorio Emanuele.  Някой ако може да помогне , от къде до къде ще съм благодарна. Но пък съм с две деца/ мадами на 13 и 17/  и два малки куфара.
Примерно автобус 64, 40 от Термини.
https://www.google.bg/maps/dir/Roma+Termini,+Via+Giovanni+Giolit … bg&authuser=0
Има доста спирки по Витторио Емануеле, ако искате дайте по-точен адрес и ще видим.
Витторио Емануеле 173. Кой автобус от Чампино , къде да слезем и от там накъде.

# 149
  • Мнения: 2 031
От Чампино автобус 520 до Чинечитта и от там метро линиа А до Термини.
От Термини  най удобен е  автобус 64, съвсем близо Ви е, спирка Corso Vittorio Emanuele/Navona. Автобусите тръгват от един голям паркинг пред самата гара, има табели за номерата.
https://www.google.com/maps/dir/Roma+Termini,+Via+Giovanni+Gioli … 660208460!3e3!5i1
Всичко това с един билет за 1.50 евро, ако сте в рамките на 100 мин.
Другият вариант е шатъли за 6-7 евро от Чампино пак до Термини. Билети се продават в автобуса.
В кой ден и час е полетът? Защото тук чета, че има ремонт по линията на метро А и  някои дни метрото работи до 21ч.
Друг вариант е автобус 720 от Чампино до  спирка Лаурентина, линия В. За Вас няма значение кой автобус ще вземете, защото отивате на Термини, но с 520 става малко по-бързо.

Общи условия

Активация на акаунт