Рим - 25 тема

  • 41 771
  • 745
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 4 387
Здравейте. Някой има ли информация къде на място могат да се закупуват билети за Ватикана освен на самият вход? Беше споменато преди време в темата, че продават билети някъде на спирка Ottaviano, но не мога да намеря повече информация. Благодаря предварително!

На Ottaviano по средата в подлеза, до гишетата за билети. Не може да го пропуснете.

# 241
  • Русе
  • Мнения: 686


Здравейте, тъкмо се върнахме от Италия и беше страхотно.
Бяхме в Рим, Неапол, Помпей, Амалфи, Остров Капри, и още няколко места.
Резервирахме всички билети  през сайта на https://www.headout.com/
Благодарим на едно момиче дето беше дало код за отстъпка за атракциите та успяхме да спестим пари.
 Кода е IVELINA за 10% отстъпка на всички атракции. Оделно трупаш кешбек който може да ползваш за следващи резервации.

P.S Има възможност за купуване на билети и за други дестинации освен Италия.

Последна редакция: пн, 10 окт 2022, 19:26 от BOSS SAMORAI

# 242
  • Мнения: 155
Здравейте, предстоят ми 5 дни в Рим в началото на декември. Била съм няколко пъти там, но сега запазих хотел в различен от преди район. Доколкото аз се ориентирам, до спирката на метрото Лепанто би трябвало да е спокоен и приятен район, нали? Дали би било ок да се връщаме към 11-12 часа вечерта пеша (две жени)?

# 243
  • София
  • Мнения: 14 687
Юли месец спахме в района двете с дъщерята, прибирахме се все по нощите и откъм страната на Ватикана ми беше спокойно, че е пълно с народ и движение. Шубето ме хвана баш в квартала на посолствата над Боргезе, жива душа нямаше и беше зловещо тихо и пусто. 😃
Има чудно кафене с отлични напитки и закуски на един от ъглите на спирка Лепанто, отварят по тъмно.

# 244
  • Мнения: 155
Юли месец спахме в района двете с дъщерята, прибирахме се все по нощите и откъм страната на Ватикана ми беше спокойно, че е пълно с народ и движение. Шубето ме хвана баш в квартала на посолствата над Боргезе, жива душа нямаше и беше зловещо тихо и пусто. 😃
Има чудно кафене с отлични напитки и закуски на един от ъглите на спирка Лепанто, отварят по тъмно.

Благодаря за отговора и за препоръката за кафене, нямаме включена храна в хотела, така че със сигурност ще го посетим Simple Smile А вечер ако сме пеш ще се връщаме откъм Ватикана тогава, сега като споменахте се сетих че веднъж и аз съм минавала през района около Боргезе и даже не беше много късна вечер, но пак беше безлюдно.

# 245
  • Гражданин на света
  • Мнения: 370
Сигурно вече е късно, но да попитам има ли от къде другате освен от линка на първа страница да се закупят билети за Боргезе? Питам, защото през линка, който е даден не успявам, може би доколкото разбирам няма места Simple Smile Някой с идея, от къде мога да взема 3 билета за 20 или 21 този месец. Летим в сряда и се връщаме в събота

# 246
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 604
Сигурно вече е късно, но да попитам има ли от къде другате освен от линка на първа страница да се закупят билети за Боргезе? Питам, защото през линка, който е даден не успявам, може би доколкото разбирам няма места Simple Smile Някой с идея, от къде мога да взема 3 билета за 20 или 21 този месец. Летим в сряда и се връщаме в събота

През няколко поста назад бяха дали този сайт  https://www.headout.com/borghese-gallery-tickets/borghese-galler … /?date=2022-10-21

# 247
  • Мнения: 4 387
Когато ходихме в Боргезе, имаше опции да се купят билети и на място. Знам, че е риск, но аз бих го имала предвид.

# 248
  • Мнения: 1 678
Кога са зимните намаления?

# 249
  • Мнения: 4 387
Кога са зимните намаления?
След Бефаната —6.01.

# 250
  • Мнения: 59
Здравейте, за датите които ще сме в Рим билетите за Ватикана за изчерпани онлайн, дали ще има на място свободни билети, някой запознат ли е ?
Аз съм и бременна и прочетох, че ще мога да купя по-бързо билети, дано е така.

Последна редакция: чт, 20 окт 2022, 16:06 от Vanesatt

# 251
  • София
  • Мнения: 749
Купила съм самолетни билети за първият уикенд на февруари и сега разбирам от темата, че всяка първа неделя на месеца влизането в общински музеи било безплатно, въпреки че все пак трябвало резервация като за ковид-периода е било отменено. Възстановено ли е това безплатно влизане, знаете ли?

# 252
  • В офиса
  • Мнения: 4 018
Купила съм самолетни билети за първият уикенд на февруари и сега разбирам от темата, че всяка първа неделя на месеца влизането в общински музеи било безплатно, въпреки че все пак трябвало резервация като за ковид-периода е било отменено. Възстановено ли е това безплатно влизане, знаете ли?
Да, Колизеумът, галерия Боргезе, Castle d’Angelo и други. Но трябва да имаш билет. (За Колизеума не знам как става, за другите лично изпробвано)

# 253
  • Мнения: 22 433
Здравейте и от мен,

колебая се къде да резервирам за 2нощувки. Ще кацнем на Чампино
Дали да е в района на гарата (което ще е удобно при пристигане и заминаване), или района на Колизеума (непосредствено около него).
Какво бихте препоръчали от опит?
Полетите са след обед и двата.

За ден и половина дали ще ни стигне да разгледаме Колизеума и галерия Боргезе? Ще е интересна ли за тийн на 15г?
Ватикана?

Била съм в Рим на доста кратка пешеходна обиколка и съм видяла основни забележителности, но само отвън.

# 254
  • Мнения: 4 387
Ден и половина стигат за Боргезе и Колизеума, но купете билети преди това.
Относно избора на място, индивидуално е.Около Термини има район, който е със силно присъствие на имигранти.
Темата е много полезна.

Последна редакция: пт, 21 окт 2022, 22:10 от Tsugumi_

Общи условия

Активация на акаунт