Рим - 25 тема

  • 41 698
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 60
Благодаря, дано да има поне шапки, че мъжете в семейството решиха да отвърнат на нашето женско пътешествие в Рим с посещение на Ф1 в Унгария, но нямат екипировка. 😃

https://goo.gl/maps/XVVVjEywyJsz95HG9

Но е само на Ферари, ако случайно са от друг отбор. Иначе има всякакви джунджурии , от време на време даже има промоции тип “купете два артикула и се снимайте в болида”.

Последна редакция: пн, 04 юли 2022, 13:09 от angelina2005

# 16
  • Мнения: 752
Здравейте, искам билети за Колизеум от сайта, който е посочен, но ми дава часове от 13ч нататък.Сутринта не работи ли? Какво да правим? Децата ми ще пътуват на 25.07.Благодаря!

# 17
  • Мнения: 494
Днес рано сутринта се завърнахме от Рим, бяхме там 4 дни. Жегата е наистина много голяма. Сутрин и вечер е поносимо, но следобед, както бяха писали и много други е по-добре да си стои човек на хладно с климатик в хотела или апартамента.
Относно градския транспорт е хубаво да се прецени къде ще се ходи и да се сметне, кой е най-добрия вариант.
Последното денонощие бяхме само с билети и се получи, тъй като 1 билет покрива 100 минути и е достатъчно да се отиде до някъде, след това пешеходна разходка и обратно пак 1 билет, т.е. с 2 билета на ден (3 евро) или дори 2-ва пъти да се излезе е 6 евро.
Нашите фаворити като места за туризъм са: парка на Вила Боргезе, особено вечер има прекрасен залез. Също така, гледката от кафето на паметника на Виктор Емануил II ( сутрин рано, че после туристите стават много).
Рим е прекрасен, но и ужасно мръсен, не знам защо им куца сметоизвозването и поддържането на чистота.
Около гара Термини е пълно с бездомни и просещи, мирише на тоалетна, да не кажа по силни думи.
Всички забележителности отнемат много време, ако трябва да се разгледат обстойно.
Ние доста вървяхме, повече от 20 000 крачки на ден.
Около забележителностите има досадници, които предлагат чадъри, ветрила, цветя, гривни какво ли не...
Хубавото е, че има чешмички с вода и то студена + годна за пиене а всяка крачка и може да се разхлади всеки.
Намаления има вече на всички търговски улици.
Savina Dolashkova 713559, явно сте закъснели с покупката на Билети, ранните часове се изчерпват бързо. Ние си бяхме взели за 10.20часа, а билетите купих точно 1 месец по-рано.

# 18
  • Мнения: 752
Да, явно са свършили.Има за следобяд в 14 и 16ч.И в двата часа ще е горещо, но по скоро за 16ч.За 3 ч дали ще успеят да разгледат, те са млади и вървят бързо?

# 19
  • Мнения: 174
Може да си вземете билети и от други сайтове, но са малко по-скъпи
https://www.tiqets.com/en/checkout/tickets-for-colosseum-roman-f … d_date=2022-07-27
Или този https://www.getyourguide.co.uk/colosseum-l2619/rome-colosseum-ro … -tickets-t127592/

# 20
  • Мнения: 752
Благодаря, видяхме ги.Скъпички са, ще вземат от 16ч.Благодаря все пак!:heart:

# 21
  • Мнения: 494
Savina Dolashkova 713559, ние както писахме бяхме от 10,20ч. беше си доста топло и набързо пообиколихме, със сигурност не повече от 2 часа, но бяхме без гид и не минахме навсякъде. Това е само за Колизеума. Ако се включат Форума и Палатин си е повече от 3 часа.   

# 22
  • Мнения: 204
Здравейте, моля за инфо от кой сайт се запазва резервация за Пантеона за уикенда, като кликна линка от първата страница води към галерия Боргезе, а при копиране на самия сайт (на пантеона) пък не намира такъв въобще. Намерих сайт pantheonroma.com, но там пък само платени аудио турове ми дава да букирам.. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 2 022
Lady Vengeance, благодаря за новата тема и ценната информация Simple Smile
Аз имам въпрос към тези, които са буквали ватикански билети за ученици през линка на първа страница на темата. Ние сме 4 възрастни и 2 ученици, но за учениците, когато дам опция school за 2-ма и ми дава, че броят е недостатъчен за този тип билети. Доколкото знам за ученици от EU е безплатно и се плаща само резервацията, но не виждам как да стане това. Дали ако не им купим онлайн билети ще трябва да чакаме заради тях на опашка или за по-сигурно да им купя билети за възрастни и за тях?
Другото ми питане е за Боргезе. Колко време по-рано пускат билетите за посещения? Нашата визита е първата седмица на септември, притеснявам се да не изпусна срока.
Приятни и незабравими мигове на всички пътешественици до Вечния град!

Последна редакция: вт, 05 юли 2022, 11:16 от Cygnus

# 24
  • Мнения: 494
Cygnus, от нашия опит мога да кажа, че издават билет, но със стойност "0" евро за лица под 18 години, така беше за колизеума и за асансьора на Виктор Емануел II, за ватикана не влизахме в музеите, а само в Базиликата и не мога да помогна.
Щом ще сте в Рим началото на септември, в началото на Август може да поглеждаш всеки ден сайтовете за билети.

# 25
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 603
Здравейте, моля за инфо от кой сайт се запазва резервация за Пантеона за уикенда, като кликна линка от първата страница води към галерия Боргезе, а при копиране на самия сайт (на пантеона) пък не намира такъв въобще. Намерих сайт pantheonroma.com, но там пък само платени аудио турове ми дава да букирам.. Simple Smile

https://pantheon.cultura.gov.it/en - тук се прави резервацията, но е седмица за седмица. Аз пробвах да направя за датите, за когато бях решила, но не стана и ще изчакам.

# 26
  • Мнения: 204
Благодаря, регистрирах се и стана, запазих за тази неделя, ще разказвам после живи и здрави! Simple Smile

# 27
  • Мнения: 2 030
Идея си нямам защо се отваря сайта Боргезе на мястото на Пантеона. Виждам, че наименованието на линка е вярно...
Сега ще моля модератор да го оправи.

П.П. Редактирано е вече.

Последна редакция: вт, 05 юли 2022, 19:39 от Lady Vengeance

# 28
  • Мнения: 1 611
Нашето пътуване наближава и съм в голяма чуденка. Купих онлайн рома пас с транспорт, но според указанията трябва да отида до Termini за да ми дадат билетите за транспорта, които да използвам. Няма ли бюро на рома пас на Ciampino Airport, от който да ги взема ? Не могат ли да се използват направо кю ар кодовете от  онлайн билета? Thinking

# 29
  • Мнения: 2 030
Не са билети, а е карта пластика. Има на Чампино от къде да я получите, туристическото бюро отваря към 8.30, предполагам че няма да има проблем да я вземете от там. А когато я купувахте нямаше ли възможност да посочите от къде да я вземете? Аз за това не препоръчвам онлайн закупуване, защото няма смисъл.

Общи условия

Активация на акаунт