Рим - 25 тема

  • 42 300
  • 745
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 32
Здравейте и благодаря на всички,които споделят тук в тази прекрасна тема.
Предстои ни пътуване до Рим началото на Май месец.За наша радост първата Неделя ще сме там и в момента опитвам да запазя билети за Колизеума и галерия Бургезе,но ми дава 07.05.23г. Неделя неактивни/а зная че трябва само онлайн да се вземат/Дали има някой,който е бил в безплатната неделя и как да взема билети?Или трябва да се ходи и да се чака?Flushed
Запазих билети и посещение на Ватиканските музеи,но тъй като е в деня на освобождаването,искаме да приберем куфарите в това място: 
 https://www.stowyourbags.com/en/shop/rome/luggage-storage-vatican-st-peter/  ,дали има някой който го е използвал,да ми потвърди че е надеждно.
Благодаря предварително на всички отзовали се.Heart
Благодарение на вас,успяваме да се организираме и ориентираме  за момента доста бързо.

# 676
  • София
  • Мнения: 353
Здравейте и благодаря на всички,които споделят тук в тази прекрасна тема.
Предстои ни пътуване до Рим началото на Май месец.За наша радост първата Неделя ще сме там и в момента опитвам да запазя билети за Колизеума и галерия Бургезе,но ми дава 07.05.23г. Неделя неактивни/а зная че трябва само онлайн да се вземат/Дали има някой,който е бил в безплатната неделя и как да взема билети?Или трябва да се ходи и да се чака?Flushed
Запазих билети и посещение на Ватиканските музеи,но тъй като е в деня на освобождаването,искаме да приберем куфарите в това място: 
 https://www.stowyourbags.com/en/shop/rome/luggage-storage-vatican-st-peter/  ,дали има някой който го е използвал,да ми потвърди че е надеждно.
Благодаря предварително на всички отзовали се.Heart
Благодарение на вас,успяваме да се организираме и ориентираме  за момента доста бързо.

Ползвал съм stowyourbags в Болоня, без забележки. Може и с предварителна резервация, и на място (в случай, че има свободни клетки).

# 677
  • Мнения: 14 515
Ние бяхме първа неделя на месеца в Боргезе, бях резервирала билети, безплатни, само с 2 евро онлайн такса. Обаче сега не мога да отворя сайта...

По-нагоре някой пак беше питал, тогава успях да го отворя с много зор и нямаше опция за купуване на билети за някоя първа неделя в следващите месеци.

# 678
  • Мнения: 62
Здравейте, в средата на април ще посетим семейно с децата за първи път Рим (4 човека сме). Интересувам се само онлайн ли са билетите за Колизеума или може да се вземат и на място. И ако може закупуване на място дали са дълги опашките? Благодаря предварително

Редактирам се: запазих онлайн билет, но в бързината съм избрала опцията за Колизеум и форума, но не е включен хълма Палатин. Моля за съвет как да го допълним към програмата. Сърдечно благодаря!

Последна редакция: вт, 21 мар 2023, 08:21 от Mitrova

# 679
  • Мнения: 86
Здравейте дълго време търсех за Рим предложения с полет от Варна.Днес видях че АВАКС са пуснали за май.
От 7 май  4 дни/ 3 нощувки с кацане на Перуджа на цена 1144 лв. Цената как ви се струва ?

Предлагат само този хотел  по програмата.

https://www.abax.bg/hotel-pochivka/raeli-hotels-archimede/1312/7828

Ако може мнение за хотела , до  колкото четох в централната част е разположен и кои от допълнителните екскурзии си заслужават да се прибавят към програмата.

Благодаря на направилите си труда да отговорят.

Последна редакция: чт, 23 мар 2023, 12:45 от vili6303

# 680
  • Мнения: 14 472
Според мен не е лошо предложение,като цена,програма,настаняване.
Бих се записала на всичките допълнителни екскурзии.

# 681
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 819
Здравейте дълго време търсех за Рим предложения с полет от Варна.Днес видях че АВАКС са пуснали за май.
От 7 май  4 дни/ 3 нощувки с кацане на Перуджа на цена 1144 лв. Цената как ви се струва ?

Предлагат само този хотел  по програмата.

https://www.abax.bg/hotel-pochivka/raeli-hotels-archimede/1312/7828

Ако може мнение за хотела , до  колкото четох в централната част е разположен и кои от допълнителните екскурзии си заслужават да се прибавят към програмата.

Благодаря на направилите си труда да отговорят.

Отсядала съм в този хотел. Не е нещо особено. Градски хотел, скромни стаи. На удобно място е.

# 682
  • Мнения: 2 057
Хотелът е в най-лошата част на града за мен, тези улички зад гарата са отвратителни. Не очаквайте хотел 4*, като го гледам по снимките ще е доста мизерен. Агенциите масово предлагат такива хотели около гарата.
Ескурзиите са много скъпи. Аз не бих се записала на нито една. Всичко може да обиколите сами. Имате панорамна обиколка безплатна и ще добиете представа за града. Рим е доста лесен за ориентиране град.
Римските площади - включени само площад Испания и фонтана Треви, те са на сигурно 700-800 метра един от друг, ще и разледате за два часа максимум, без да плащате.
За Ватиканските музеи билета  не знам колко точно е вече, но максимум 30 евро. Базиликата Св. Петър е безплатна. Колизеум около 20 евро билета.
До Тиволи се ходи с влака за 5-6 евро на посока, но ако ви е за първи път няма да се навиете сигурно да ходите сами, пък е доста красиво там. Но цената е безоразна направо.

# 683
  • Мнения: 14 472
vili6303,ако се самоорганиззирате по-изгодно ще ви излезе,ако не насладете се на офертата.

# 684
  • Мнения: 110
Точно заради такива оферти и точно заради този хотел, който всички агенции предлагат си отложих посещението на Рим и тази година. Ще се организирам сама, а и веднъж вече го правих, но не се осъществи, 5 дни преди полета настана Локдаун, страшен късмет...
Иначе бяхме купили онлайн почти всичко и квартира и Колизеум и Ватикана, излезе на  мнго прилична сума.
Благодарение на темата, всичко беше много лесно и удобно, така че запознайте се с първа страница и сте готова Simple Smile

# 685
  • София
  • Мнения: 352
Аз също организирах сама в Рим всичко, само от четене тука в страницата. Е, задавах 2-3 въпроса, няма как. Но излезе в пъти по - евтино от фирмите и много по - хубаво. Само за сведение, толко беше хубаво, че от много ходене и гледане на красота си поцепих любимите обувки отдолу. А това с фирма едва ли щеше да стане. Щяхме да видим две - три забележителности на тройни цени и толкоз.

# 686
  • Благоевград
  • Мнения: 2 878
Момичета, моля за помощ.
Не успявам да запазя билети за Колизеума,Палатин и Римския форум. На всеки 10 минути обновявам сайта за нишата дата,пускат билети, генерирам ги 6 броя, натискам, че не съм работ и не ми ги качва за плащане. Като натисна за друга дата, стават нещата или изписва сумата. Искам да запазя за 31.03. Моля някой да ми помогне.

# 687
  • Мнения: 301
И аз имам проблем с билетите за Колизеума. За Ватикана взех без проблем (не през официалния сайт, там бяха изчерпани), но за Колизеума, Форума и Палатин на едното място ми ги дава изчерпани за нашите дати (края на април, началото на май), а на другите - че още не са пуснати в продажба.
По принцип колко време преди съответната дата ги пускат, някой има ли идея? И все още ли важи това, че не могат да се вземат билети на място, въпреки че отпаднаха Ковид ограниченията?

# 688
  • Мнения: 29
Билети за Колизеума - само онлайн. Ако искате да ги закупите от официалния сайт, излизат точно 30 дни преди датата, на траншове, напр. ако искате да закупите за 10:00, дебнете в 11:00 наше време, за 10:15, излизат в 11:15 и така цял ден. Аз закупих билети за началото на Април, покрай техния Великден и свършваха за секунди, голямо дебнене и рефрешване падна.

# 689
  • Мнения: 301
Благодаря, безценни сте! ❤

Впрочем това няма да ми е първо ходене до Рим, но понеже отивам с хора, на които ще им е за първи път, ще влизаме навсякъде и пак чета за забележителностите и се вълнувам все едно ще ми е за първи път. Мога да се върна 10 пъти и няма да ми омръзне. Голяма магия е този град.

Общи условия

Активация на акаунт