ДЕКЕМВРИйчето вече е голямо дете, сяда, яде и отива на море! (Тема 5)

  • 14 791
  • 749
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 856
Тара, какво шише прие? С твърд или мек биберон?
Най-обикновено шише Медела с биберон S.

Феъри, на голямата ми дъщеря и давах да яде колкото и когато иска. Имало е поредни дни, в които не е яла твърда храна. Когато въведох повече неща и беше малко по-голяма и давах да яде сама. На 2г се хранеше в ресторант сама на столче. Когато бяхме на почивка в ресторанта хората я гледаха, особено, когато започнеше да си бели варено яйце. Безкрайно чисто се хранеше. Сега е почти на 8 и няма ден без да изцапа дреха с храна🤣.

Последна редакция: чт, 30 юни 2022, 23:20 от tara 2

# 31
  • Мнения: 4 518
Не знам, но често не мога да вдигна чашата на племенника ми, защото цялата е мазна. Еми идва ми да му отрежда ръчичките. Пича завърши 7 клас сега, а под него има достатъчно храна за захранване 🙄. Това няма да го позволя. Всеки си има някакви неща, на които държи. Това е едно от моите.

# 32
  • Мнения: 100
Мале хора, на моменти стоя и си мисля дали висшата математика не беше пио лесна от всички тези схеми и начини на захранване. И моята вода не пие, но като настане една жега и се кефи, олива се, пие няколко глъдки, ръмжи, пак пие няколко, после си играе и дърпа бибата и така.
Вчера ядохме яйца за обяд и бях нарязала и варено то яйце готово за даване, някой път го троша в пюрето, но вчера ни гледа как ядем яйца и примляква и така на трошички и дадох да си хапне жълтъка, дадох го на устните и то направо се разтапяше и тя беше супер много щастлива.
От известно време гледам, че Габи никаква я няма, дано всичко е на ред.
От два дни малката взе да маха за здравей някой като я поздрави и много се радва, но още не може да стои стабилно седнала, като малко меко кашкавалче е 😁
А какво става като не сте си в къщи и трябва да се яде пюре? Много ми е затормозяващо да мъкна всичко, лъжички, купички, буркани и какво ли не, а тя как се маже не е истина. Вчера я оставих гола по памперс, беше голяма жега и имаше и по главата и краката и къде ли не, беше за банята направо 😁 и доволна от себе си, като малко прасенце 😂

# 33
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
Фейри, то нашето се води тренировъчно шише, моя приятелка ми го подари, но тя е в Германия, не знам тук дали го има същото. Тя си пиеше от тези на Авент, иначе. Но заради дръжките и накрайника й го давам. Като свикне да го държи и пие, ще й сложа мекия накрайник.
Вие до къде стигнахте със съня? Ние точно се пооправихме и хайде отново взе да се буди в 4 и не знам вече какво става. За 2 дремки й е рано, малко й увеличих първи интервал, тя си увеличи втори. Преди трета дрямка много реве и едва издържа интервала. Не знам, дали това, че заместих хранения не й оказва влияние и е гладна. Ама пъс днес се събуди в 4.40, до 5.30 се шмъка в леглото и точно мислех да я вдигам, тя заспа и спа до 7. И днес ще е весел мрънкащ ден. Оф, на мен това ми е по-трудно от висшата математика. 
Mikata, ми всичко мъкна, чантата й е огромна и побира 100 неща и после няма носене. В едната баба имаме купички и лъжичка. Но аз пак нося, защото си отделям грамаж каша, да не мъкна и кутията, че е обемна и то пак става 100 кила.
И аз я храня на тихо и без екрани. Даже и през деня не пускам ТВ изобщо. Много е малка за екрани, а и няма нищо полезно в тях за тази възраст. От време на време гледа, когато баща й пусне ТВ, но и той се усеща, че тя зяпа и го спира.

# 34
  • Мнения: 100
Ама ние сме същата история, или не пускам тв или го пускам на радио да няма картина, но дойде ли таткото пред телевизора на дивана и само се чудя как да я извъртя да не гледа. А иначе и ние в едната баба имаме почти всичко и шише и мляко, но и те свършват и там зареждам и все влача някакви неща, после буркани нося, връщам, забравям абе чудо е. Трябва 1 куфар да имам, че по лесто ншда го дърпам 😂

# 35
  • Мнения: 165
Да, висшата математика беше по-добре 😁
Аз докато го отгледам бебето ще съм завършен нутриционист 😂

Реших да действам смело и вода му дадох директно от нормална чаша. Вътре с няколко капки. За сега пие около10-20 мл на ден и мисля, че добре направих, защото му е интересна чашата и какво има в нея. Старая се точно преди да му я дам, първо аз да пия вода, все едно да му покажа ккво трябва да се случи.
Със захранването направих нещо, което не знам кто грешка ли да сметна или като топ решение. Някои зеленчуци, които ми дадоха приготвих на пара и намачках, тоест да стане с големината на кус кус. Яде, даже според мен много му харесва, обаче сега не иска от готовите пюрета. В този случай как се организира обяд, когато не сме си в къщи?

Друго да споделя недоспалия ми мозък какво измисли 😀 понеже детето се оказа с характер, не може някой да му казва какво да прави, реших да пробвам сутрин в кашата да му давам пюриран зеленчук, а на обяд същия зеленчук, но или едро намачкан, или направо на парчета, пък да видим кое как ще предпочете. (“Блестящата” ми идея е инспирирана от Феъри).

Седнал го слгам само в стола за хранене, ако ще се храни и стои стабилно, но все пак е с коланите, които не са стегнати, но все пак. Спазвам същото както и при повечето - храненето е само хранене. Без някой да се прави на циркаджия или да пеем или подобни неща.

# 36
  • Мнения: 4 518
Фейри, то нашето се води тренировъчно шише, моя приятелка ми го подари, но тя е в Германия, не знам тук дали го има същото. Тя си пиеше от тези на Авент, иначе. Но заради дръжките и накрайника й го давам. Като свикне да го държи и пие, ще й сложа мекия накрайник.
Вие до къде стигнахте със съня? Ние точно се пооправихме и хайде отново взе да се буди в 4 и не знам вече какво става. За 2 дремки й е рано, малко й увеличих първи интервал, тя си увеличи втори. Преди трета дрямка много реве и едва издържа интервала. Не знам, дали това, че заместих хранения не й оказва влияние и е гладна. Ама пъс днес се събуди в 4.40, до 5.30 се шмъка в леглото и точно мислех да я вдигам, тя заспа и спа до 7. И днес ще е весел мрънкащ ден. Оф, на мен това ми е по-трудно от висшата математика. 
Mikata, ми всичко мъкна, чантата й е огромна и побира 100 неща и после няма носене. В едната баба имаме купички и лъжичка. Но аз пак нося, защото си отделям грамаж каша, да не мъкна и кутията, че е обемна и то пак става 100 кила.
И аз я храня на тихо и без екрани. Даже и през деня не пускам ТВ изобщо. Много е малка за екрани, а и няма нищо полезно в тях за тази възраст. От време на време гледа, когато баща й пусне ТВ, но и той се усеща, че тя зяпа и го спира.
Будене в 4 е знак, че режимът не е добре.
Биваме ние със спането. Заспиват си децата, ама много жега и май заради това се събуждат по-рано. Някои дни са на 2 дремки, някои са на 3. Каквото такова, ще си чакаме да се стабилизират. Ние от Рая тойс ги купихме, но нямат биби и дръжки, така че тях ги поръчахме от Германия.
На село е супер като изключим жегата. По няколко пъти на ден ги слагаме в басейна.
Да се похваля, че братовчедка ми роди момченце и е голям сладур.

# 37
  • Мнения: 1 088
Блу, и аз така знам, но колко режима сменихме и редовно и нашият си се буди около 5, понякога и 5 без нещо. Рядкост е да избута до 6. После бързо търка очи, явно си продължава нощния и затова заспивания  преди 7 си ги броя към нощния. Но си е много досадна работа. Десетина дни сега се движим с добър режим, реагирам на всички сигнали, следя часове и интервали и пак си го има ранното ставане в почти всички дни. 🙄🙄 100% има някъде грешки, но позакрепих нещо. До следващия период. Днес например изпадна в истерия сутринта, нещо ни беше ядосан и го заяви. 😀

# 38
  • Мнения: 269
Ох това мрънкане,значи като стане 19ч. се започва ,някакъв ужас е докато не заспи към 22 30ч 😵‍💫
Освен зъби да я мъчат, давам Камилия и мажа с гел😑чакам ефект

# 39
  • Мнения: 1 856
Днес захраних с пясък. Беше доста успешно, хапна си. 😂😂😂 Та сефтосахме плажа де. Час и малко стояхме под чадъра, каката на брега игра.

После ще дописвам, че имам чувството, че пренесохме всичкия пясък от плажа вкъщи.
Благодаря за новата тема.
Не ти е до нас в момента, но ако ти остане време пиши като цяло как е, че предстои. Кога ходите на плажа, колко време, топвате ли се в морето?

# 40
  • Мнения: 100
Фейри, то нашето се води тренировъчно шише, моя приятелка ми го подари, но тя е в Германия, не знам тук дали го има същото. Тя си пиеше от тези на Авент, иначе. Но заради дръжките и накрайника й го давам. Като свикне да го държи и пие, ще й сложа мекия накрайник.
Вие до къде стигнахте със съня? Ние точно се пооправихме и хайде отново взе да се буди в 4 и не знам вече какво става. За 2 дремки й е рано, малко й увеличих първи интервал, тя си увеличи втори. Преди трета дрямка много реве и едва издържа интервала. Не знам, дали това, че заместих хранения не й оказва влияние и е гладна. Ама пъс днес се събуди в 4.40, до 5.30 се шмъка в леглото и точно мислех да я вдигам, тя заспа и спа до 7. И днес ще е весел мрънкащ ден. Оф, на мен това ми е по-трудно от висшата математика. 
Mikata, ми всичко мъкна, чантата й е огромна и побира 100 неща и после няма носене. В едната баба имаме купички и лъжичка. Но аз пак нося, защото си отделям грамаж каша, да не мъкна и кутията, че е обемна и то пак става 100 кила.
И аз я храня на тихо и без екрани. Даже и през деня не пускам ТВ изобщо. Много е малка за екрани, а и няма нищо полезно в тях за тази възраст. От време на време гледа, когато баща й пусне ТВ, но и той се усеща, че тя зяпа и го спира.
Будене в 4 е знак, че режимът не е добре.
Биваме ние със спането. Заспиват си децата, ама много жега и май заради това се събуждат по-рано. Някои дни са на 2 дремки, някои са на 3. Каквото такова, ще си чакаме да се стабилизират. Ние от Рая тойс ги купихме, но нямат биби и дръжки, така че тях ги поръчахме от Германия.
На село е супер като изключим жегата. По няколко пъти на ден ги слагаме в басейна.
Да се похваля, че братовчедка ми роди момченце и е голям сладур.
Живо и здраво да е сладурчето и на мама бързо възстановяване.

# 41
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
Фейри, не знам, при абсолютно еднакъв режим, само първи интервал й вдигнах на 2:10, но тя си го издържа, започна с това ранно будене. Преди спеше до 6 за около 10тина дни и то точно покрай зъбите. И сега, зъбите минаха и хоп, ново 20.
Освен да си я върна на 1:50 пак, знам ли. Днес спа само 2:35 дневен, оставих я колкото иска да спи, спа 35+1:05+0:55,  ще видим как ще е нощта мирише ми на скорошен преход и рязко увеличаване на интервали. Миналия път пак така го направи, вечерния изведнъж взе да отива към 21 ч и скоро мина на 3. Дано тоя преход го направя като хората.

# 42
  • Мнения: 4 518
Блу, на 2-3 седмици имат нужда от промяна в режима.
Много спи към края на деня. Обърнала си графика. При нас сънят беше 1/1:20/0:30-0:40. Според мен е възможно един час спане преди нощния сън да ѝ взима от нощния. При теб е на обратно. Имай предвид и че проблемите често се появяват след няколко дни грешки. Тоест първия ден на този график може да няма индикации за проблем.

# 43
  • Мнения: 2 682
Аз щях да дописвам, ама не успях да се наканя.

Tara, и ако на някой друг му предстои, отидохме в 8:30 на плажа, стояхме до към 10:15. Едната му 30-сет минутка даже беше там на хавлията. През останалото време го държах, защото този постоянен мерак да е по корем, още на първата врътка беше изцяло на пясъка. Водих ги сама двамата и не носих басейн, но може би, ако имах щях да го топна. Намокрих му само крачетата, иначе като писна. Не знам дали беше от шума на вълните или от студеното, или се изплаши от нещо друго. :/
Не го мазах с нищо, но го държах през цялото време под чадъра, а по пътя от и до колата го носих в раницата и беше с шапка.
Мои приятели с деца ходят и следобед, но аз мразя вятъра и не си го причинявам.

И Гого става между 5 и 6, ама за момента за примирих. Снощи бяхме на рожден ден и заспа чак в 22 ч, та днес за първи път от не знам колко време спа до 6:30.

Редактирам се пак от плажа. Днес не рева от мокренето на крачета. 😄 В 9 дойдохме днес, че не успяхме да се намотаме по-рано.

Последна редакция: сб, 02 юли 2022, 09:42 от pgeober

# 44
  • Мнения: 1 088
Весела и зареждаща ваканция!😍
Как го държиш на сянка и на едно място? В количката ли си седи? Моят само се търкаля като усети, че няма ограничения отстрани. Не се изправя и не лази, но си е намерил ефективен начин за придвижване.

Мами от София, изглежда по няколко квартала се оплакват от плъзнали кърлежи. Прочетох за засегнати бебета, колкото и да са предпазвани и които дори не ходят още, че да кажеш врели са се в шубраци. 😡

Едит: под каква форма мислите да предлагате глутен? Само с каши или и с варива, сухари, хляб и т.н.?

Последна редакция: сб, 02 юли 2022, 14:46 от dее92

Общи условия

Активация на акаунт