Дезинфекция на обувки от гъбички по ноктите на краката

  • 4 749
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Flowers MushroomFlowers MushroomЗдравейте, съжалявам ако има такава тема, но изчетох много в интернет, препоръчайте нещо изпитано да не е формалин, защото само при мисълта за него ме хваща страх. Нещо толкова силно, но по-достъпно на пазара, цената не е от значение, има много спрейве, но нещо не ми вдъхват надежда, а и те са превантивни мерки...Flowers Mushroom

# 1
  • София
  • Мнения: 7 992
Аз използвам това, пръскам си нови обувки преди да ги ползвам, защото не знам кой ги е пробвал преди мен. Досега не съм имала проблем с кожата на обувката, но все пак пръснете някъде пробно за всеки случай:
https://elenaartnails.com/store/zhivaheks-sprei-md-750ml/

# 2
  • Мнения: 1 034
Има един спирт, Антимико-нещо си, против гъбички. Под 2лв. е, евентуално с него да мажете обилно, няколко пъти. Пробвайте на малък участък, да не стане фал.

# 3
  • Мнения: 3
Аз използвам това, пръскам си нови обувки преди да ги ползвам, защото не знам кой ги е пробвал преди мен. Досега не съм имала проблем с кожата на обувката, но все пак пръснете някъде пробно за всеки случай:
https://elenaartnails.com/store/zhivaheks-sprei-md-750ml/
Отвътре ли пръскате? Аз нося предимно и само маратонки и кецове..

# 4
  • София
  • Мнения: 7 992
Не, само във вътрешността при пръстите и по стелката.

# 5
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Има един спирт, Антимико-нещо си, против гъбички. Под 2лв. е, евентуално с него да мажете обилно, няколко пъти. Пробвайте на малък участък, да не стане фал.
Антимико-бета

# 6
  • София
  • Мнения: 22
Аз хванах гъбички след като си ударих палеца в ръба на кревата и ми се сцепи нокътя. Не веднага, разбира се, но с времето. Мисля, че от басейн се случи прихващането при мен. Пробвах какво ли не с препоръки от къде ли не, но нищо не помогна. Най- накрая намерих някаква бабина рецепта и извество време си промивах нокътя със спирт и кислородна вода всяка вечер на чист крак, разбира се. Но дава отклонения по кожата, които при мен бяха поправими. Дехидратират, както може би се досещате. Самите обувки си ги давам на химическо поне 2 пъти в годината. Да, по- скъпо е, но има ефект.

# 7
  • Мнения: 3 488
Купувате спирт за горене (лилав, има във всяка железария), напоявате голямо парче памук и оставяте за през нощта с обувките.
Препоръчано от дермато-венеролог, работи.

# 8
  • Мнения: 2 477
Навремето имах гъбички и след лечението майка ми сложи за денонощие всичките ми обувки в чувал с таблетки формалин, но тогава още го продаваха в аптеките. А и ти не искаш - въпреки че е много ефективно.
Понеже съм маниачка на тема гъбички, пробвала съм какво ли не с цел предпазване от тях - например много ме е страх като си нося обувките на обущар да не ми ги заразят 🥵.
Та - антимикобета - смрад ужасна. Живахекс - още по-зле, а и не знам колко ОК ще е да си напръскаш с толкова силен дезинфектант обувките и после да ги обуеш, в смисъл - да не ти стане проблем с кожата на стъпалата. Веднъж съм пръскала мои кожени обувки с него и толкова миришеха после, че директно отидоха в пералнята, добре че не ги скапах.
В тази връзка - маратонки и кецове могат да се перат в пералнята. За дезинфекция сложи дезинфектант за пране, има ги във всеки магазин за перилни препарати.
Аз лично това, което пръскам като не искам да пера в пералня е този дезинфектант:
https://remedium.bg/heitmann-hygiene-spray-sprey-za-dezinfektsia … -x250-ml-145813/p

В описанието на етикета си пише, че става точно за обувки.
Ако все пак се спреш на Живахекс, вземи розовия, не зеления, розовият е за кожа, а зеленият - за инструменти - според мен е направо убиец. С него си пръскам ножиците и нокторезачките и после проветрявам по 1 час банята. Или поне след като ги дезинфекцираш - после ги изпери в пералнята.
Добре е да си смениш и всички чорапи, ако не - поне на максимални градуси с дезинфектант. Чехли за вкъщи - направо нови, джапанките - можеш и с Доместос.
😀😀😀
И дано лечението е било успешно, големи гадове са гъбите.

# 9
  • Мнения: 3
Навремето имах гъбички и след лечението майка ми сложи за денонощие всичките ми обувки в чувал с таблетки формалин, но тогава още го продаваха в аптеките. А и ти не искаш - въпреки че е много ефективно.
Понеже съм маниачка на тема гъбички, пробвала съм какво ли не с цел предпазване от тях - например много ме е страх като си нося обувките на обущар да не ми ги заразят 🥵.
Та - антимикобета - смрад ужасна. Живахекс - още по-зле, а и не знам колко ОК ще е да си напръскаш с толкова силен дезинфектант обувките и после да ги обуеш, в смисъл - да не ти стане проблем с кожата на стъпалата. Веднъж съм пръскала мои кожени обувки с него и толкова миришеха после, че директно отидоха в пералнята, добре че не ги скапах.
В тази връзка - маратонки и кецове могат да се перат в пералнята. За дезинфекция сложи дезинфектант за пране, има ги във всеки магазин за перилни препарати.
Аз лично това, което пръскам като не искам да пера в пералня е този дезинфектант:
https://remedium.bg/heitmann-hygiene-spray-sprey-za-dezinfektsia … -x250-ml-145813/p

В описанието на етикета си пише, че става точно за обувки.
Ако все пак се спреш на Живахекс, вземи розовия, не зеления, розовият е за кожа, а зеленият - за инструменти - според мен е направо убиец. С него си пръскам ножиците и нокторезачките и после проветрявам по 1 час банята. Или поне след като ги дезинфекцираш - после ги изпери в пералнята.
Добре е да си смениш и всички чорапи, ако не - поне на максимални градуси с дезинфектант. Чехли за вкъщи - направо нови, джапанките - можеш и с Доместос.
😀😀😀
И дано лечението е било успешно, големи гадове са гъбите.
Ще я изтрепя тая гад, много съм надъхан Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 2
Хибитан - съдържа се в много дезинфектанти, включително във вода
 за уста, в Цикатридина, в Живасепт глюконат, в Живахекс спрей за повърхности,  ползва се за промиване на рани и т.н. https://ddd007.org/preparati-za-dezinfekcia-pochistvane-i-higien … ibitan-koncentrat
С него може да се дезинфекцират обувки, чорапи, кожа.

Общи условия

Активация на акаунт