Дисменорея

  • 19 891
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 951
За РЕНИ.Аулин се приема по едно прахче,на около 12 часа.В противен случай,може да действа,като наркотик за организма.

# 16
  • Мнения: 46 641
... Аз пък не съм чувала Ибупром ...

Случайно попаднах на него, когато имах такива проблеми и беше единственото, което ми действа, от другите съм пила с шепи и нямаше никакъв ефект  Confused

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 606
Напоследък не ми се е случвало, но като ученичка поне веднъж на три месеца минавах директно на инжекции Бусколизин  Crazy До такава степен нищо не ми действаше.
Сега съм доста по- добре, но при криза ми помагат хапчета Бусколизин.

# 18
  • Мнения: 539
Понеже и аз съм с тежка дисменорея, и нищо от гореспоменатите не ми действа, си слагам свещичка фелоран или др. с ибупрофен от тази група. Много бързо и сигурно обезболяват

# 19
  • Мнения: 13 721
Извинявам се, ама "дисменорея" не означава ли липса на менструация?
А иначе при болезнен мензис на мен много ми помага Спазмалгон. Аулин също обезболява добре, но много дразни стомаха. Чела съм, че изпиването на 1-2 аспирина повлиява, но пък от него се засилва кървенето, така че май не е добра идея

# 20
  • Мнения: 595
Извинявам се, ама "дисменорея" не означава ли липса на менструация?
Болезнена менструация.Аменорея е липса.

# 21
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Оправя ме само спазмалгон, но взет навреме. В противен случай болките се засилват и се налага да пия течен аналгин (много рядко!). Стигала съм и до спешен център, бият бусколизин.

# 22
  • София
  • Мнения: 3 759
Аз съм от тези, които и половин Спазмалгон ги оправят-и преди и след раждането съм така...
Но имам приятелка с много силни болки и тя пие Ибупром Peace

# 23
  • Мнения: 1 938
Рени,
болката е симптом и ти "лекуваш" симптома. А на какво се дължи тази болка?  newsm78 Ходила ли си на гинеколог? Много често дисменореята се дължи на ендометриоза... Rolling Eyes
Моят съвет е да посетиш гинеколог. Hug

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рени,
болката е симптом и ти "лекуваш" симптома. А на какво се дължи тази болка?  newsm78 Ходила ли си на гинеколог? Много често дисменореята се дължи на ендометриоза... Rolling Eyes
Моят съвет е да посетиш гинеколог. Hug
Тази болка е често срещана... Майка ми също имаше силни болки. Но при мен има и конкретна причина- имам еднорога матка (по-малка от обичайното и са необходими по-силни контракции за да се изчисти). Освен това при еднометриоза болките са в края на цикъла, при мен са първия ден.

# 25
  • Мнения: 2 550
Аулин  Peace ОСвен за главоболие, зъбобол, е и за дисменорея  Crazy

# 26
  • Мнения: 1 938
Освен това при еднометриоза болките са в края на цикъла, при мен са първия ден.
Копвам това само за да оборя твоето твърдение. Wink
Чести симптоми на ендометриозата са силна болка преди менструацията, безплодие, нарушения в менструалния цикъл (променя се дължината му). Болката по принцип настъпва няколко дни преди самата менструация и продължава до 2-3 дни по време на самата менструация. Наподобява симтомите на болезнената менструация. Подобна болка може да се появи и по време на овулацията (около 14 дена преди менструацията или при 28 дневен цикъл – около средата). При някои жени се наблюдава болка и по време на полов акт, засилваща се около датата на менструацията. Радко, но все пак срещана е и болката по време на уриниране. При наличие на ендометриоза е възможно в урината да се появи и кръв, а също и газове в червата, като това може да не е съпроводено с болка. Ендометриозата често води след себе си и безплодие. Друг не доказан признак на ендометриозата е повтарящо се месечно кръвотечение от носа. Много трудно е ендометриланат тъкан да достигне до там, но все пак ако имате такива симптоми непременно обърнете вниманието на лекаря си за това.

Иначе явно при теб проблемът е друг. Желая ти успех в преодоляването му! Hug

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В "Книга за жената" друго съм чела за ендометриозата, ама както и да е... Беше време когато и по-зле съм била- ни жива, ни умряла.
Мерси за пожеланието, макар че това моето няма лечение- ще се мъча сигурно поне още 10 г.

# 28
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ходила ли си на гинеколог? Много често дисменореята се дължи на ендометриоза... Rolling Eyes
Моят съвет е да посетиш гинеколог. Hug
Май точно там е проблемът... ендометриоза Tired Май и кървенето извън цикъла ми се дължи на това Rolling Eyes
Сега търси инфо за ендометриозата... лекува ли се медикаментозно? Изписаха ми антибиотик и отново Дуфастон, но можело и да не помогнат Confused Има ли някой с опит?

# 29
  • Мнения: 1 753
Рени, задължително се консултирай с гинеколог и питай дали при теб е удачно да сложиш спирала Мирена. Тя се слага точно при случаи на тежко протичаща менструация със силни болки и обилно кървене. В листовката обаче пише, че не се слага в случай на ендометриоза...  Confused

При мен се получи обратното. Аз преди да родя нямах никакви проблеми с цикъла, но след двете раждания стана нещо страшно. Менструация траеща по 7-8 дена, през 2-3 ден сменях по 3 превръзки, при това от големите, нощно време да не ти разправям какво ставаше... Чувствах се отвратително. Сега съм с Мирена от 1 месец някъде. Все още не съм усетила ефекта, защото още имам леко зацапване след поставянето, но след някой друг месец ще пиша как е положението.

Конкретно по въпроса не знам какво да ти кажа, ти явно вече си намерила Хапчето, но според мен наистина трябва да се обърнеш към лекар.

Поздрав!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт