Вагинален преглед във втори месец!?

  • 2 271
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 461
Приятелката ми е бременна във края на 2-рия месец! Имаше леко прокървяване и отидоха до Майчин дом и са и направили вагинален преглед /с пръсти/ Shocked
Това нормално ли е?Аз знам,че не се прави такъв до края!!!!!!!!!Само като отидеш да раждаш.
Да  Peaceнормално е да се направи гинекологичен преглед.

# 16
  • Мнения: 811
да нормално е,правили са ми.А ина4е в 30та седмица бях,когато с вагинален екограф ме преглеждаха.Замърсяване трудно е стане,докторите си знаят работата.От къде си сигурна ,4е то4но доктора ти е лепнал,каквото си мислиШ newsm78

# 17
  • Мнения: 205
absolutno normalno e da se pravi vaginalen pregled. Az sam v 9 sedmitza i do sega sa me gledali 3 pati s vaginalen ultrason. Ne vijdam problem v tova. Kato se pravi sex e sashtoto, taka, che niama nikakvo znachenie. Tova ne e vreme ONO kogato horata ot vsichko gi e bilo strah.
Za momicheto koeto e karvialo ne znam dali e po podhodiashto s raka ili s vaginalen ultrason da ia vidiat. Kogato bremenostta e v nachaloto, prez korema ne se vijda nishto, taka, che niama kak da ia pregledat  ot gore prez korema.
Normalno e sashto da se proveriava s raka, v cial sviat lekarite deistvat taka, e veche za higiena....i tova dali lekaria e sas sterilni rakavitzi iavno zavisi ot mestoto na koeto ti izvarshvat pregleda, no ako vsichko e sterilon, ne moje da se govori za infekcii i zarazi.

# 18
  • Мнения: 3 456
На мен лично не са ми правили вагинален преглед , но една моя приятелка така беше получила прокървяване и й правиха такъв преглед, даже няколко пъти

# 19
  • Мнения: 2 498
Направили са и вагинален преглед за да установят статуса на канала....все пак има кървене и ако канала е отворен е признак на започващ аборт-лекарите си знаят работата.....а и един преглед не е толкова страшен-3 прегледа се равняват на 1 полов контакт....

Последна редакция: пт, 01 дек 2006, 15:53 от valia77

# 20
  • Мнения: 811
.....а и един преглед не е толкова страшен-равнява се на 3 полови контакта....
Е не,това ме разби bash.Направо Ще умра от  rotfImbo.
Това кой го казал и доказал newsm78 .А пък и в крайна сметка си зависи от половите актове май  Joy newsm62

# 21
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
И аз мисля,че не е редно newsm78може да предизвика спонтанен аборт.Аз след такъв преглед и то в края на осмия месец-родих,добре,че всичко беше О.К.

# 22
  • Мнения: 2 498
Е не,това ме разби bash.Направо Ще умра от  rotfImbo.
Това кой го казал и доказал newsm78 .А пък и в крайна сметка си зависи от половите актове май  Joy newsm62
[/quote]
Ами доста съм лежала в болници за задържане и като чуехме за преглед с ръкавица ни настръхваха косите и завеждащата на патологична бременност така ни обясни....а ти като искаш продължавай да се смееш....
Виж объркала съм съотношенията-оправих го.....

Последна редакция: пт, 01 дек 2006, 15:57 от valia77

# 23
  • София
  • Мнения: 4 589
Не знам, мен досега не са ми бъркали слава богу, но днес сигурно ще го направят Rolling Eyes Трябва да отида да ме прегледа,че имам съмнение за гъбички Sad Как ли ще мине прегледа и какво ли ще ми прави според вас? Малко се притеснявам да не навреди нещо на бебо Thinking

# 24
  • Мнения: 724
аз също имах кървене и и ме прегледаха по същия начин.Предписаха ми хапчета и се оправих.Няма никакъв проблем така да се преглежда според мен.Сега съм вече в 12 седмица и всичко е ок Simple SmileЛека бременност на всички Simple Smile

# 25
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Да!!!И аз мисля,че е нормално.И мен са ме преглейдали така не точно във втория месец,но след това доста често.И ходих на консултация при частен доктор.Аз мисля че те знаят какво правят все пак. newsm53

# 26
  • Мнения: 1 671
И мен така са ме преглеждали. Не боли и прегледът минава много бързо. Все пак лекарите си знаят работата.

# 27
  • Мнения: 1 132
До сега са ми правили няколко вагинални прегледа,също така в началото ме преглеждаха с вагинален ехограф. Проблеми до сега не съм имала. В крайна сметка лекарите си знаят работата, ако нямаш доверие на гинеколога си и това е друг въпрос.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 605
Аз знам, че не трябва, особено с пръсти...

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 14 069
Най-много мразя да чуя думите "едно време", но сега се налага да ги употребя. Та едно време така се установяваше бременността - и за първия, и за втория ми син. Просто тогава ехографите бяха голяма рядкост и това беше единствения начин да установят дали жената е бременна. (Изключвам "теста за бременност"  - баба Жаба  Laughing - ако някой не схваща за какво става въпрос - носи се на едно строго анонимно секретно място, казвано от ухо на ухо урина, там поливат някаква жаба, която ако умре значи жената е бременна, а ако не умре значи не е, нещо такова беше. Не помня само жабата мъжка ли беше или женска.) Та на въпроса де - нас всички са ни установили в коремите на майките ни с вагинален преглед и все пак сме се родили на този свят. Ако се случи спонтанен аборт, просто е имало проблеми и със или без прегледа е щяло да се случи.

Общи условия

Активация на акаунт