Отново за ХАССП ?

  • 5 648
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 206
Към консултанти не знам дали да се обръщам... колежката вече 2 седмици говори с консултатнти, които искат 3000 лв да въведат системата, което според мен си е пладнешки обир. по принцип имам понятие от системата по качество и като гледах в един сайт на консултантска фирма се говори точно за тия неща, само че в друга сфера... Предполагам, че бих могла да му помогна, но трябва да седна да видя какво всъщност искат тия хора...

Благодаря за отговора! Heart Eyes

В другата тема вече се кометира, че консултантите искат между 400 и 600 лв за магазини! 3 000 лв за кафе е безбожна цена. Ваче щом имаш представа от системи по качество, трябва само да си набавиш стандарта (или ХАССП или този за безопасността на храните) и да действаш. Нещата са аналогични.

Колежке и аз се занимавам със системи по качество Simple Smile Мениджър по качеството (за СУК де) съм в една фирма Simple Smile

А така.. аз пък съм представител на ръководството (СУК)  Crazy Crazy Crazy Crazy
Я дай да го разцъкам тоз стандарт и ХАССП... ааааа ше плаща на консултанти! или аз да си дам направо тарифата...  newsm78 3 бона  Twisted Evil Наскоро ни мина външния одит та съм още по инерция...  Grinning

А това за проверката на годността и описван на партидите му го искат от РИОКОЗ или там който е... не ги оправям аз тия ХЕИ - незнам какви... не го е измислил той...

Ааа, ще прочета стандарта да видим...
Мерси за инфото!!! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 4 324
И аз така бе колежке Simple Smile Еднакви длъжности имаме Simple Smile И на мен преди месец ми беше одита Simple Smile

Сега чета материалите, които си намерих. Остава само да открия и самият ХАССП Simple Smile Ще обменяме опит, само да се подготвим Simple Smile

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не точно по въпроса на авторката, но искам да споделя нещо, пък може за някои да е важна информация.
Вчера с мъжа ми ходихме до РИОКОЗ(ХЕИ) специално заради тези нови системи. Нашият инспектор по район ни разясни да не се притесняваме, че тези неща за нас не важат - имаме магазин за хранителни и нехранителни стоки(всякакви). Важало само за производителите на храни и за заведенията за хранене. Ако имало нещо ново, щял да ни уведоми на време и няма да ни остави неинформирани. Много бях впечатлена от отзивчивостта му и готовността да помага, а не ни е никакъв.

# 18
  • София
  • Мнения: 13 206
И аз така бе колежке Simple Smile Еднакви длъжности имаме Simple Smile И на мен преди месец ми беше одита Simple Smile

Сега чета материалите, които си намерих. Остава само да открия и самият ХАССП Simple Smile Ще обменяме опит, само да се подготвим Simple Smile


Моят мъж ма вбеси окончателно... Crazy Crazy Crazy щот не знае какво има в залата, имало някакви документи... какви бе... Той пусна залата преди година и тогава явно са започнали да изискват разни неша... Попълвал дневници някакви за храните, от кой доставчик.. партиди, годност и пр... Ама аз като чета в стандарта трябват си процедури, трябват си анализи, контрол и пр... абе всичко. Сега ше го видим какво ще прави. Май ще ходи ди РИОКОЗ да пита...
А на мен не ми е ясно какво значи "започната процедура"... ма надявам се да си изясня... Тепърва ще чета... Викам му аз, абе как за 2 седмици ще въведеш нещо дето ние 3 г. не можем още да оправим... Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 13 206
Не точно по въпроса на авторката, но искам да споделя нещо, пък може за някои да е важна информация.
Вчера с мъжа ми ходихме до РИОКОЗ(ХЕИ) специално заради тези нови системи. Нашият инспектор по район ни разясни да не се притесняваме, че тези неща за нас не важат - имаме магазин за хранителни и нехранителни стоки(всякакви). Важало само за производителите на храни и за заведенията за хранене. Ако имало нещо ново, щял да ни уведоми на време и няма да ни остави неинформирани. Много бях впечатлена от отзивчивостта му и готовността да помага, а не ни е никакъв.

Виж от горните линкове... указанията за въвеждане на HACCP

Търговията с храни включва процеси на съхранение, пакетиране, транспорт, представяне и продажба на храни, както и приготвяне и предлагане за консумация на храни в места за обществено хранене.

Съгласно Закона за храните (обн., ДВ, бр. 90/1999 г., изм. и доп. бр. 102/2003 г.) храни могат да се продават само в регистрирани по реда на закона обекти за търговия с храни, в т.ч. и заведенията за обществено хранене. Едно от задължителните условия за регистрацията на обектите (чл. 12 , ал. 1, т. 3 от ЗХ) е внедряването на система за самоконтрол на търговската дейност.

Система за самоконтрол установява начинът, по който се организира контрола над собствените дейности и поведение и се състои от три елемента:

А. Програми за прилагане на добри производствени (търговски) практики и добри хигиенни практики

Б. План за осигуряване безопасността на храните

В. Водене на документация

# 20
  • Мнения: 6 206
Ваче това е системата за самоконтрол, която всички имат, включително и мъжа ти
Дневника за входящ контрол е част от нея, точно там където описва срокове и годности
Това ХАССП ще да е нещо друго.

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236

Виж от горните линкове... указанията за въвеждане на HACCP

Търговията с храни включва процеси на съхранение, пакетиране, транспорт, представяне и продажба на храни, както и приготвяне и предлагане за консумация на храни в места за обществено хранене.

Този закон се рових да го чета още когато излезе предната тема и точно затова направо отидохме да си питаме нашия инспектор по район в РИОКОЗ. Щом той ни успокои, а той ни проверява, значи можем да бъдем спокойни. А и магазинът ни е сравнително нов(от 2-3 години), та тогава сме отговорили и покрили изискванията им.
И да допълня, че той каза(много добре си спомням), че тази система ХАССП за магазини не е необходима, само за производители е.

# 22
  • Мнения: 4 324
На моя позната, собственничка на магазин за хранителни стоки, и направили комплекта от документи по изискванията на закона. И тази работа я свършила служителка от РИОКОЗ за 60 лв. Wink

И аз знам че ХАСПП е само за производителите, но за съжаление и търговците трябва да внедряват някаква система Sad

Моята позната обеща да ми покаже, това което са и направили от РИОКОЗ Wink Ще докладвам Simple Smile

# 23
  • Мнения: 235
Момичета ако някой има въпроси относно ХАССР - да пита ще се опитам да отговарям. Аз разработвам такива системи от около 2 год , горе-долу съм запозната

# 24
  • Мнения: 4 324
amusette аз имам един роднина на който ще помагам да си внедри ХАССП Simple Smile Има заведение (нещо като ресторант ще става). Пита ме колко ще му струва да си наеме консултанти, за да не се занимава той, а покрай него и аз Simple Smile Че и без това нямам много свободно време Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 13 206
Ваче това е системата за самоконтрол, която всички имат, включително и мъжа ти
Дневника за входящ контрол е част от нея, точно там където описва срокове и годности
Това ХАССП ще да е нещо друго.


Да бе, такова нещо е.. разработила го е от ХЕИ служителка с/у заплащане... Тази вечер се надявам да ми донесе да погледна.. Ма аз в указанията като четох излиза, че и той трябва да въвежда някое от тия чудеса. Проблема е, че аз съм наясно със Система за управление на качеството. Като прехвърлих стандарта 22000 гледам, че има доста сходни неща... ама аз вече на въведена система знам какво да правя, ма как се въвежда... ooooh! Пък и днес нямах време да чета. Само ги изпечатах и прехвърлих отгоре отгоре... Той продава пакетирани храни, ама  и кафе прави. Не може да няма някакви изисквания. Те да са описани и документирани...

# 26
  • София
  • Мнения: 13 206
Момичета ако някой има въпроси относно ХАССР - да пита ще се опитам да отговарям. Аз разработвам такива системи от около 2 год , горе-долу съм запозната

За въпроси.. не знам... ама май отначало трябва да обясняваш... Mr. Green

Мен лично ме интересува интернет-кафе, където се продават пакетирани храни и напитки и се прави кафе какво трябва да въвежда? Ако знам какви документи трябва да има може би ще се справя и с четене на стандарта...

# 27
  • Мнения: 6 206
Добре кажи за мен - детски център с кафе кът за родители, трябва ли да внедрявам ХАССП, каквото и да значи това?

# 28
  • незнам вече на кой свят съм
  • Мнения: 225
И аз мисля , че само за производители , не е ли ? newsm78
Ние ходихме да питаме за заведение , тип бистро , отначало казаха че ще струва 1000 , после се обадиха и казаха , че нас не ни касае . Thinking.Сега вече тотално се обърках  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 235
amusette аз имам един роднина на който ще помагам да си внедри ХАССП Simple Smile Има заведение (нещо като ресторант ще става). Пита ме колко ще му струва да си наеме консултанти, за да не се занимава той, а покрай него и аз Simple Smile Че и без това нямам много свободно време Simple Smile
За заведенията съм чувала че искат около 2000 зависи от заведението колко е голямо , зависи от менюто какво редлага.Имам познати които платиха 8000 лв , всичко е мн относително . Аз мисля че на момента си я казват цената и ако стане.Но това си е мое мнение , не работя в консултантска фирма , само съм им отказвала предложенията и оттам ми е изградено мнението
Добре кажи за мен - детски център с кафе кът за родители, трябва ли да внедрявам ХАССП, каквото и да значи това?
Хассп искат навсякъде където се продават храни , дори за кафемашините по улиците които ги слагат.Питай който ти е проверяващия от ХЕИ ще ти даде най-точна информация.Дори и да каже че трябва , твоето ще е много лесно , защото ще имаш само една контролно критична точка- съхранението на продуктите.Съответно и един дневник който да попълваш.Мисля че ще се справиш и сама не е кой зане колко трудно
И аз мисля , че само за производители , не е ли ? newsm78
Ние ходихме да питаме за заведение , тип бистро , отначало казаха че ще струва 1000 , после се обадиха и казаха , че нас не ни касае . Thinking.Сега вече тотално се обърках  Rolling Eyes
Не е само за производители , за складове , магазини , заведения , навсякъде където се продават хранителни продукти

Общи условия

Активация на акаунт