На 3 месеца и половина 5 пъти по 185мл - Нормално ли е?

  • 1 823
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Абе аз не съм специалист, но според мен проблема е започнал още от началото. Може би ниастина е трябвало по по-малко да се дава, а сега бебчо като е свикнал да си хапва и ще му е трудно да се откаже. Ние сме на повече от 3 месеца и ядем по 130гр. 6-7 пъти, а вечер за последно давам по 150гр. По кутиите пише повече да се дава, но аз си мисля, че бебо е добре. Вече сме почти 7кг, а се роди 2850.
Задръж сегашното количество и не увеличавай, много е малък още.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 757
И на мен ми се вижда множко. Ние сме на 6 хранения по 120мл, с Аптамил (така е от 1м и повече насам - педито не дава да увеличим, че бързо качваме), също плаче след ядене, може би не му стига, но го залъгвам с нещо и спира. Не знам дали е добре, това което правя, жал ми е, но не искам да има проблеми с надноремно тегло после. И без това една позната мама ми каза, че съм му разширила стомаха най-вероятно, защото нейното на почти 5м яде по 120мл.  newsm78
И може би, както е писала левскарката, има злояди и ящни бебета.

# 17
  • Ruse
  • Мнения: 390
ми според мен 185гр си е много нещо за бебе на 3 месеца.Хайде моята мацка не ми е критерии защото тя като беше на 3 месеца ядеще 6 пъти по 60-70 гр.В дебелите книги пи6е 4е бебето трябва да изяжда 100+(на колко месеца е)х10-тоест за вас 130гр.Педито какво казва?

# 18
  • Мнения: 46 518
Няма да се хвашам за определена реплика, но искам да ви попитам как бихте постъпили, ако бебето ви реве (под реве имам предвид да се дере), докато не изпие с 30-40 мл. повече, отколкото вие сте си навили на пръста Laughing и това се повтаря на всяко едно хранене, всеки божи ден  Crazy и нищо друго не помага, завиване/отвиване, носене, вода, светло/тъмно ... е, как щв постъпите?

# 19
  • Мнения: 7 803
Никол, това го имах по 2  Confused и сама съм си виновна. още на 2 месеца казаха 2ма независими педиатъра, че ги прехранвам и от 120 мл трябва да слезнат на 80-90 мл. послушах ги хората, сигурно повече бебета от мен са видяли  Peace и да ти кажа за няколко дни се оправи работата. свиканха с новата дажбата. взъщност давах същото количество вода, но с 1 мерителна лъжица АМ по-малко, пак по съвет на педитата. знам как звучи, но и за мен е важно децата да не са дебели (имат и наследствена обременост, така че ревало, не ревало това е положението).

# 20
  • Мнения: 46 518
jump, 1 лъжичка разлика не ги прави дебели/слаби  Stop

Аз се водех по моята педиатърка и световните тенденции в храненето, в крайна сметка, имах дете, което е спокойно, не реве, няма колики, не съм усетила нито един зъб, не е злоядо и въпреки, че ходи чисто голо, (за справка "Нашите деца")  е здраво  Crazy може и да няма връзка, само споделям  Laughing

И още една подробност- от новородена се научи да ми избива шишето от ръцете, когато е не гладна  Crazy затова съм сигурна, че когато е яла е било от ГЛАД  Blush

# 21
  • Мнения: 7 803
1 мерителна лъжица 8 пъти на ден си е голяяяяяяяма разлика

# 22
  • Мнения: 46 518
Не мога да приема, че всички деца на 2 месеца например, трябва да ядат едно и също количество храна  Stop естествено е да има отклонение +-1 мерителна лъжица, все пак едни са родени 2 кг., други 4 кг.  Peace

Пак казвам, не поставяйте децата под общ знаменател, щом ядат около или под 1000 мл. дневно, не е НЕнормално  Grinning

# 23
  • Мнения: 94
Аз мисля, 4е е напълно нормално да яде толкова.Няма смисъл според мен да се ограничава яденето на 3 месеца и половина бебе.

# 24
  • Мнения: 7 803
да бе Никол не е нормално да хапват еднакво, но бебета по 3 кила и 1 месец не е нормално да хапват по 120 мл това го потвърдиха 2ма лекари, едният от които в спешното на болницата все пак  Crossing Arms

# 25
Като че ли е множко,но пък може по-бързо да усвоява храната и затова да хапва повечко. А колко често пълните памперса?

# 26
  • Мнения: 316
Стигнах до извода, че мога да давам на първото ядене 185мл, и на последното толкова, а останалите по 170мл. Така малката се чувства добре. Определено не преяжда, защото си яде храната за максимум 15 мин. с 1 на Авент днеска смених бибите с нови, защото реших, че са се разширили - ама пак за толкова си папка. Не повръща.
Ако е 6.200-6.300кг (преди 12 дена беше 5.950кг) и яде 1/7 от теглото си трябва 5 пъти по 180мл да хапва. Ами няма нищо необичайно щом хапва така. Миналия месец ядеше по 150мл 6 пъти на ден и качи 1кг - значи всичко е нормално  Hug
Памперса пълним по 1-2 пъти на ден, но преди го пълнихме на всяко хранене. Аз все си мисля, че пораснахме малко и е нормално да пълним памперса по-рядко. Като дневна доза хапва по-малко от миналия месец (миналия месец 150х6=900мл, сега 170х5=850мл+30мл от сутрешното и вечерното=880мл) Истината е, че още миналия месец искаше да мине на 5х170мл, но педито каза "Абсурд!" и аз едвам издържах да я мъча с 6х150мл и последната седмица минахме на 5х170мл - 5 дни поне не е плакала, а само гукаше и спеше.
Имам приятелка с момиченце, което е колкото нас и хапваше по 5х100мл когато ние хапвахме 6х150мл и качи пак 1кг. Значи всичко си е до детенце май, а моята си е ламя  Crazy

# 27
  • Sofia - TelAviv
  • Мнения: 1 062
Sinat mi e na 4.5 meseza i hapva vecher daje 210. E,  toi e vse oshte na smeseno iadene i okolo 2 chasa sled karmeneto ogladniava, taka che se hranim 3 pati s karma i 3 pati s AM ( 2 x 180 i 1 x210 ). Az sled parvite 3 meseza, kato savsem presna maika, razbrah che vseki triabva da deistve taka kakto smiata za dobre, za nego i bebeto. Ako bebeto e gladno, dai mu na chovecheto. Poznavam maiki, koito dobaviat i orizovi ili zarevichni dobavki v AM za da se zasiti bebcho.  

Синът ми е на 4.5 месеца и хапва вечер даже 210. Е,  той е все още на смесено ядене и около 2 часа след кърменето огладнява, така че се храним 3 пъти с кърма и 3 пъти с АМ ( 2 х180 и 1 х210 ). Аз след първите 3 месеца, като съвсем пресна майка, разбрах че всеки трябва да действа така както смята за добре, за него и бебето. Ако бебето е гладно, дай му на човечето. Познавам майки, които добавят и оризови или царевични добавки в АМ за да се засити бебчо.

Пишете на кирилица! Какво е КРЕДОР, как се използва? Кирилизиращи програми.

Последна редакция: сб, 02 дек 2006, 08:20 от Vivi

# 28
  • София
  • Мнения: 4 423
Въобще не се събразявай с разни схеми и съвети - детото яде колкото иска, от съвети и лекари бебка ми стоеше гладна 1 месец, докато не ми уври главата да не слушам никой.
Сега ще ти копирам поста си в темата за киселото мляко, запомни - еднакви деца няма, ако на някой детето му на 3 месеца едва изяжда 130г това не значи, че твоето е така - може да изяжда и по 200г. не се води по другите. Peace
Но с бебка положението е друго, много чета, много слушам другите, много се прехласвам по нови методи - грешка, която оценявам едва сега, на 5 месеца.
Да гледаш как детето ти има желание и хапва с охота всичко, но да не можеш да му го даваш, защото коремчето му боледува от неправилно изписана храна от великите лекари - Фризовом
Да не можеш да захраниш, да си принуден да караш с това АМ от което на мен ми се повръща като го помириша, една година...всико това от знаещите и от патешкия ми акъл - абе гледай си детето както то ти подсказва, давай му това от което си се убедил, че няма проблем, количеството определяй по детето си....
Сега се сетих как подито ме нападна когато разбра, че бебка яде по 140г на 2 месеца, луда ме направи и аз патка - намалявам храната, колики жестоки, дете реве от глад, но аз - не, по схема Месеца на детето между количеството храна, значи на 2 месеца - 120г., глупости, глупости...
Кой да ми отвори очите обаче, пак детето - мъжът ми за първи път ми се озъби, и беше много прав, за какво слушам хората, те ли стоят при детето когато плаче, те ли ми го гледат или го познават повече от мен????

# 29
  • Мнения: 992
И на мен ми се вижда много! На 3 месеца моето дете изяждаше 5 пъти по 130 мл. и не е било гладно.


и моето така, а сега е почти на година и пие по 200 мл вечер и пак не е гладна

Общи условия

Активация на акаунт