Зимафлуор за зъбите на бебето?

  • 8 912
  • 77
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 176
Изобщо не съм изненадана. Явно за пореден път се доказва старата приказка, че колкото хора /в случая лекари/ - толкова мнения...По време на бремеността ми не е ставало дума да пия нещо, което да предопредели здравината на зъбите на бъдещото ни бебче  newsm78 newsm78...не съв се сещала да проявя самоинициатива и да питам за това...
А след като се роди Калина педиатъра ни каза, че едва с поникването на първото зъбче трябва за започне приема на Зимафлуор. Така и направихме. При нас първо зъбче се появи доста късно /сравнявайки с повечето случаи тук из форума/ - в последната седмица на 7-мия месец...та оттогава започнах да давам въпросното лекарство. Едва ли е отровно и вредно и едва ли някой би злоупотребявал с него....Вярно, че едно време не е имало Зимафлуор и не се е знаело как да се вземат превантивни мерки и да се полагат по-добри грижи за детето. Но това едва ли значи, че трябва да отричаме всичко, което медицината е открила в наша полза. Ако следваме тази логика на отрицание, то хайде да не се възползваме от фолиевата киселина, от средствата за анестезия и намаляване на болка при раждане, от презервативите и т.н....
Това, разбира се е само мое мнение и в никакъв случай не бих искала то да се приеме като някакво  заяждане или критика към останалите идеи, споделени тук  Hug

# 61
  • Мнения: 3 456
Давах за много кратко, после спрях.

# 62
  • Мнения: 374
Давам по съвет на педиатъра от 9 месец.

# 63
az pak mu davam ve4e pet meseca zimaflur po predpisanie na moq stomatolog i se nadqvam da e za hubavo ,4e vie napravo me stresirahte s tiq petna, da nebi da sa ot ne6to drugo ?

# 64
daje imam ugrizeniq 4e mi kazaha po vreme na bremenostta da piq zimafluf a az ne go vzemah  i za tova sega mu davam kapki po 4etiri na den a sled 6estiq mesec po4ivka

# 65
  • Мнения: 2 242
не съм давала и няма да давам
аз също не съм приемала допълнително под каквато и да е било форма
също така ползваме без-флуорна паста за зъби и не консумираме обогатени продукти

# 66
  • Мнения: 171
Давам и не виждам нищо лошо в това.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 946
На мен ми ги изписа лекарят, който следи бременността. Пия ги редовно.
Темата обаче ме накара да се замисля и да потърся повече информация.
Записвам се, да я следя.

# 68
  • Мнения: 8
Давам по 4 капки през 2 седмици по препоръка на педиатъра. Против лекарствата съм по принцип, но мисля че това е начин да предпазя детето си от проблеми със зъбчетата.

# 69
  • София
  • Мнения: 4 590
Педиатърката го изписа, но мисля да не давам.

# 70
# 71
  • Мнения: 521
Аз пих по време на бременността, не давам сега.

 Peace

# 72
  • Мнения: 9 973
не съм пила и не давам Peace

# 73
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Аз през първата бременност пих. А след като се роди, не съм й давала.

Сега все още не са ми предписвали, а и не знам дали ще пия.

# 74
  • Мнения: 1 049
Давах след 6 месец, но вече не. Peace

Общи условия

Активация на акаунт