Набор 2003 - класиране, избори. Горещ юли !

  • 54 310
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 56
Подадохме декларация 7 с ПИК, направих проверка за задължения и няма такива Simple Smile Да считам, че юли не са ги начислили и не са дължими още? Или да проверя след няколко дни?

И при мен не излизат, подадох преди малко, счетката каза да проверя след няколко часа.

# 721
  • Мнения: 8 056
Подадохме декларация 7 с ПИК, направих проверка за задължения и няма такива Simple Smile Да считам, че юли не са ги начислили и не са дължими още? Или да проверя след няколко дни?

И при мен не излизат, подадох преди малко, счетката каза да проверя след няколко часа.
Имаме вече статут "приет" на декларацията, задължение няма Thinking Ще им звъня следобяд.

# 722
  • Мнения: 150
Извинявайте за нахлуването в темата.
Виждам, че вашите зрелостници са се представили чудесно на матурите за 12 клас.
Много моля да ми препоръчате учител и школа за подготовка за ДЗИ по БЕЛ в гр. София.
Догодина оценката по БЕЛ от ДЗИ ще бъде решаваща за кандидатстването на девойката.
Моля пишете на ЛС.
Предварително благодаря за актуалната и полезна информация.
Попътен вятър и успех в живота на вече порастналите деца.

# 723
  • Мнения: 10 499
Литера, Елмира Йонова по БЕЛ!

# 724
  • Мнения: 1 565
Моя младеж не е ходил на курсове нито сега нито в 7 клас. Завърши ТУЕС с отлични оценки в дипломата и изпитите след това.

# 725
  • столицата
  • Мнения: 3 793
Въпросче към софиянки. Много ли се чака в КАТ за подаване за първа шофьорска книжка? Кога е по-добре да се отиде, сутрин или следобед?

# 726
  • София
  • Мнения: 5 009
Сутрин в 07.30 часа. Стана за половин час подаването. Предишния ден отиде към 16.00 часа, но вече не приемали документи, за да могат да обработят всички, които преди това са си били изтеглили номера.

# 727
  • столицата
  • Мнения: 3 793
Да докладвам. Отиде в КАТ към 14.30ч. и за около 40мин. беше приключила.
За първокурсниците във ФМИ https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfVNy3UDCM20WpxT0uqcYjJ … agJf4IKQ/viewform

# 728
  • София
  • Мнения: 3 483
Само да напомня, че срокът за подаване на декларация 7, за тези, които са без здравни осигуровли за м. юли, е 25.09. Подава се за минути през сайта на НАП, ако детето има ПИК.

# 729
  • Мнения: 8 519
Децата записали в ТУ здравно осигурени ли са от месеца на записване?
В ТУ не успяха да отговорят на този въпрос и сега се чудя да подавам ли декл. 7.

# 730
  • Мнения: 10 499
Тази декларация не се ли подава еднократно? На нас така ни казаха от НАП, когато подаде миналия път синът ми. Също каза, че ако се получи двойно осигуряване, ще възстановят парите, но със сигурност каза, че декларацията се подава еднократно.

# 731
  • Пловдив
  • Мнения: 1 153
Децата записали в ТУ здравно осигурени ли са от месеца на записване?
В ТУ не успяха да отговорят на този въпрос и сега се чудя да подавам ли декл. 7.
Здравно осигурени са, да. Странно е, че не са знаели, на дъщеря ми при попълване на документите са й казали, че осигуровките са от момента на записването.

# 732
  • София
  • Мнения: 3 483
Тази декларация не се ли подава еднократно? На нас така ни казаха от НАП, когато подаде миналия път синът ми. Също каза, че ако се получи двойно осигуряване, ще възстановят парите, но със сигурност каза, че декларацията се подава еднократно.
Да, еднократно е! Аз ня видях някой да е писал нещо различно.
Срокът е до 25 число на месеца, следващ месеца на прекъсване на осигуряването.
Т.е. За тези, които са завършили тази година и не са започнали работа, срокът е 25.08. С ПИК декларацията се подава за 20 секунди. Но ако някой има нужда да общува със служител на НАП, може да отиде с детето си в офис на НАП. Служителките са любезни.
Подадената декларация важи за цялото лято. От октомври вече всички университети ще си осигуряват студентите. При следващо прекъсване на осигуряването, такава декларация ще трябва да се подаде отново. С нея декларирате пред НАП какво внасяте и за кой период.
Blackcat6, други въпроси имате ли?

# 733
  • Мнения: 10 499
Ами аз мислех че миналия месец е трябвало да се подаде и тогава я подадохме на 25.07 и платихме 1 вноска за 7 месец. Тогава не разбрах, че може на 25.08

# 734
  • Бургас
  • Мнения: 527
Децата записали в ТУ здравно осигурени ли са от месеца на записване?
В ТУ не успяха да отговорят на този въпрос и сега се чудя да подавам ли декл. 7.

Всеки студент има електронен картон, на моя син е вписана здравна осигуровка за м. юли.
https://student.tu-sofia.bg/

Общи условия

Активация на акаунт