Детска библия

  • 692
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 826
Здравейте,подходящо ли е според вас кръстниците да подарят на кръщелника си Библия за деца в деня на кръщенето/освен останалите подаръци/?
Коя от всички подобни книги на пазара бихте препоръчали за дете на 4 години?

# 1
  • Мнения: 4 063
Според мен е подходящо. Като малка съм имала детска библия, беше ми интересно да я чета, но не я възприемах като религиозна книга, а като приказки.
Ако родителите не са фанатисти, а са като 99% от хората, които кръщават детето за да направят после парти и да имат малко снимки, то не виждам нищо лошо, детето в крайна сметка само ще си реши като порасне, а пък така ще има поне някакви базови знания, защото едва ли някой ще се занимава специално със това с него.

# 2
  • Мнения: 42 140
Аз лично не бих се бъркала в религиозните образование и ориентиране на детето. Бих се придържала стриктно към формалните задължения.

# 3
  • София
  • Мнения: 826
Аз лично не бих се бъркала в религиозните образование и ориентиране на детето. Бих се придържала стриктно към формалните задължения.
Принципно подкрепям до някъде мнението ви,но не са ли кръстниците духовните родители на детето?
Ясно,купили сме и друг подарък,но не е ли Библията някакъв символичен подарък по случай празника?
И аз съм 50/50 дали е удачно,за това събирам мнения и тук.
Благодаря!

# 4
  • Мнения: 612
Аз имах детска Библия. Помня, че доста си я харесвах и ми беше много интересна. Нито съм кръщавана, нито съм вярваща… така че не ми е повлияла с нищо 😆
Просто книжка. Смятам, че е подходящ подарък.

# 5
  • Мнения: 6 606
Според мен, да. Детето формално се “ориентира религиозно” чрез самото Свето тайнство. Така че кръстника няма да го насочи в грешна посока, напротив-ще подсили акта на кръщаването. Детето ако иска после-нека си я чете, ако не с религиозна цел, то с учебна- в момента се чете в пети клас част от нея. За конкретно издание за такова малко дете не мога да съм полезна, имаме това, но текста е доста тежък на места:

# 6
  • София
  • Мнения: 8 044
Детето ми има детска библия, подари му я моя приятелка. Четем я като приказка, смятам, че е редно да има познания най-малкото за обща култура. Не бих я подарила, освен ако от родителите няма някакви индикации, че биха я чели на детето си.

# 7
  • Мнения: 42 140
Аз лично не бих се бъркала в религиозните образование и ориентиране на детето. Бих се придържала стриктно към формалните задължения.
Принципно подкрепям до някъде мнението ви,но не са ли кръстниците духовните родители на детето?
Ясно,купили сме и друг подарък,но не е ли Библията някакъв символичен подарък по случай празника?
И аз съм 50/50 дали е удачно,за това събирам мнения и тук.
Благодаря!

Подарете му златно кръстче, според мен по-добре. И не се навирайте много в духовното родителстване.

# 8
  • Мнения: 12 241
Библия за деца е в списъка на препоръчителната литература за лятото на моята бъдеща петокласничка. Аз го приемам като подаряване на книга. Зависи и много на каква възраст е кръщелника. Ако говорим за мъничко дете, не бих подарила. Но ако е девет -десет годишно дете, защо пък не.

# 9
  • Мнения: 262
Аз мисля, че е подходящо. Нали смисълът на кръщенето е приобщаване към вярата, така че това е добър подарък, който да бъде и спомен от кръстниците. Родителите сами са избрали да кръстят детето си и то да бъде отгледано като християнин, така че не е логично да се възприема като намеса в религиозната ориентация на детето.

# 10
  • Мнения: 42 140
В масовия случай кръщаването съвсем не върви в комплект с желание за отглеждане като християнин.
Около мен хората масово са кръстени, но то е по-скоро декларация за принадлежност към дадена група, а не проява на религиозност. И понеже не се знае какво точно имат наум родителите аз затова бих се въздържала.

# 11
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 306
Аз бих се зарадвала на такъв подарък. Като малка имах една детска с много хубави рисунки. И аз и сестра ми обичахме да я четем.
Но пък, ако много се притесняваш питай майката направо.

Ние с нашите кръстници обсъждаме всичко.

# 12
  • Мнения: 12 953
На мен ми се струва много подходящ подарък и точно в духа на празника. С четене на Библията човек не става религиозен, това е част от общата култура.
Избери някоя с хубави картинки. Някои книги са прекалено тежки, гледай да не е такава.

Общи условия

Активация на акаунт