КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ - споделяне на опит и знания - 40-а тема

  • 44 845
  • 788
  •   1
Отговори
# 765
  • Бургас
  • Мнения: 6 461
Есенция 29 Гарванов лук, тя е в състава на Рескю, но и отделно я препоръчват, тя самата  е срещу травма, шок.

# 766
  • Мнения: 78
Здравейте! Имам въпрос за изолиран в гърлен секрет Стрептокок.
Преди месец детето ми на 6г. имаше кашлица. Езикът и беше малинов с набъбнали пъпчици. Пуснах кръвни, гърлен и носен. Изолираха се стрептококи. Изписаха антибиотик, по антибиграмата -Амоксиклав 10дни. Изпи го. Оправи се езика, мина кашлицата.
След 20 дни- езикът отново малиновочервен, с набъбналите неща по него. Абсолютно нищо друго и няма. Отново пуснах гърлен секрет - пак има стрептококи.
Искам да попитам - има ли вариант с хомеопатия да излекуваме бактерията. Не искам отново да давам антибиотик.


Здравей!
Моята дъщеря от година се бори със стрептокок, покрай нея и аз за съжаление. Хомеопатията помага, тя изпи три антибиотика през месец, за съжаление без ефект, когато реших да загърбя конвенционалната медицина и да потърся хомеопат. Първо се лекувахме при един чисто класически хомеопат, който за съжаление не ни допадна, беше изключителено тежко и мъчително за всички в семейството, давахме лекарства само според симптомите, накрая даже ми забрани да ходим на лекар и да пускаме изследвания... Смених я, с хомеопат, който е бил лекар и сега лекува с хомеопатия, но не по класически маниер, тоест дава повече от едно лекарство наведнъж, откакто почнахме с нея, детенцето ми се прероди, ходи редовно на градина, чат-пат хване нещо, но много леко минава, удря веднага с гърлото, но бързо се справя (преди винаги всичко почваш с 40 градуса температура за по десет дена...) следим стрептокока, сега година след това има само единични колонии. Но на нея й давам аквасорс сериозно, правила е детокс по схема, пила е стрептокоцинум по схема и продължава... Та надявам се да го изчисти съвсем.
С хомеопатията се получава, бавно е, но може, важното е да намерите човека, който ще е до Вас и да му имате доверие, независимо дали е класически или не хомеопат.
И най-вече успех Ви пожелавам!

# 767
  • Русе
  • Мнения: 7 077
Знам от моя позната, която преди пишеше в тази тема(сега може и да я следи все още), че е излекувала себе си и детето при скарлатина само с класическа хомеопатия. Благодарна съм и много, защото като ми го каза това и ми "доотвори очите". Първо от тази тема разбрах, че измъчвам децата си мислейки си, че ги лекувам като посещаваме лекар "класически хомеопат", пият по няколко лекарства по схема и само влизахме от болест в болест. Доста се колебаех дали и как да се откажем от нея. Последно лекува дъщеря ми точно за стрептококова бактерия и като лекар ми каза, че стрептокок не може да се излекува без прием на АБ. Като разбрах,че може повече не го мислих и я сменихме. За 3-4 години с класическа хомеопатия доста неща излекувахме. От тогава минаха 10 години. Децата ми вече са на 21 и 17 години и мога да кажа, че почти не се разболяват, карат много леки настинки и не употребяват абсолютно никакви лекарства.

# 768
  • Мнения: 2 357
Може с класическа хомеопатия.

Между другото, темата е за класическа хомеопатия, не за боаронска - повече от едно лекарство наведнъж.

# 769
  • Мнения: 8 530
Mari999 по-добре давайте само добавките, докато намерите вашия класически хомеопат.

# 770
  • Мнения: 15
Здравейте, за съжаление нашият хомеопат почина миналата седмица и сега съм в огромна чуденка към кого да се насоча,бих била благодарна за вашите съвети. Търся класически хомеопат(като бих искала и да е лекар) за двете си деца-дъщеря ми е със сериозен синузит ,а малкият ми син го мъчи астма .За София става въпрос

# 771
  • София
  • Мнения: 51
Здравейте,
След 4 години болки в гърба и ужасен радикулит който се влошаваше всяка година,наскоро получих положителен тест за лаймска болест.
Миналата година се сдобих и с други оплаквания .
Опитвах с хомеопатия,но само се влоших. Две седмици нещата бяха мн зле, без индикация да отмине 'кризата'..Дадоха ми камфор и се успокоиха нещата. Уви ,аз за тези 4 години всичко което опитвах все ме влошаваше и буквално се наплаших. Имам в предвид,масажи,физиотерапия,иглотерапия,т.н.

Наскоро разбрах за така наречените нозоди,но ме притеснява дали може да има негативен резултат..

Ако някой е ползвал и знае повече,ще съм благодарна да сподели.

# 772
  • Мнения: 4 799
Здравейте,
След 4 години болки в гърба и ужасен радикулит който се влошаваше всяка година,наскоро получих положителен тест за лаймска болест.
Миналата година се сдобих и с други оплаквания .
Опитвах с хомеопатия,но само се влоших. Две седмици нещата бяха мн зле, без индикация да отмине 'кризата'..Дадоха ми камфор и се успокоиха нещата. Уви ,аз за тези 4 години всичко което опитвах все ме влошаваше и буквално се наплаших. Имам в предвид,масажи,физиотерапия,иглотерапия,т.н.

Наскоро разбрах за така наречените нозоди,но ме притеснява дали може да има негативен резултат..

Ако някой е ползвал и знае повече,ще съм благодарна да сподели.

Това е много сериозно заболяване, имам близка, която беше болна от лаймска болест и твърдя съвсем сериозно, че хомеопатията може само да подкрепи лечението, но ако не се лекувате  с антибиотици, пораженията върху организма са наистина много тежки. Не вярвайте в обещанията на хомеопатите, че могат да се справят с тази болест, в повечето случаи те самите нямат представа докъде може да помогне хомеопатията. Имам години опит с хронично заболяване, сменила съм няколко класически хомеопата, все още не съм се излекувала.

# 773
  • София
  • Мнения: 51
Здравейте,
След 4 години болки в гърба и ужасен радикулит който се влошаваше всяка година,наскоро получих положителен тест за лаймска болест.
Миналата година се сдобих и с други оплаквания .
Опитвах с хомеопатия,но само се влоших. Две седмици нещата бяха мн зле, без индикация да отмине 'кризата'..Дадоха ми камфор и се успокоиха нещата. Уви ,аз за тези 4 години всичко което опитвах все ме влошаваше и буквално се наплаших. Имам в предвид,масажи,физиотерапия,иглотерапия,т.н.

Наскоро разбрах за така наречените нозоди,но ме притеснява дали може да има негативен резултат..

Ако някой е ползвал и знае повече,ще съм благодарна да сподели.

Това е много сериозно заболяване, имам близка, която беше болна от лаймска болест и твърдя съвсем сериозно, че хомеопатията може само да подкрепи лечението, но ако не се лекувате  с антибиотици, пораженията върху организма са наистина много тежки. Не вярвайте в обещанията на хомеопатите, че могат да се справят с тази болест, в повечето случаи те самите нямат представа докъде може да помогне хомеопатията. Имам години опит с хронично заболяване, сменила съм няколко класически хомеопата, все още не съм се излекувала.

Вашата близка кога отрки болеста - в началото или беше хронична? Може ли да споделит повече подробости. Чета противоречиви мнения. Къде се е лекувала и сега в ремисия ли е?

# 774
  • Мнения: 2 357
Защо питате за нозодите? Няма как да приемате сама, абсурд. Освен това може да нямате нужда от нозот. Може с хомеопатия, но зависи от хомеопата. Много голяма част от тях не са добри за хронични болести, за съжаление.
Тази лаймска болест е стара, доколкото разбирам? Аз не разбрах и какъв е въпроса, вие хомеопат си имате? Имайте предвид, че ако болестта е хронична, бързото подобряване не е добър знак.

Последна редакция: вт, 21 май 2024, 15:55 от unabella

# 775
  • София
  • Мнения: 51
Защо питате за нозодите? Няма как да приемате сама, абсурд. Освен това може да нямате нужда от нозот. Може с хомеопатия, но зависи от хомеопата. Много голяма част от тях не са добри за хронични болести, за съжаление.
Тази лаймска болест е стара, доколкото разбирам? Аз не разбрах и какъв е въпроса, вие хомеопат си имате?

Хомеопатката ми спомена за нозод след като й казах за положителния тест. Тъй като имах кофти влошаване при друг хомеопат и почнах да се страхувам . Въпроса ми е дали някой е ползвал и как се е отразил?

# 776
  • Русе
  • Мнения: 7 077
....Въпроса ми е дали някой е ползвал и как се е отразил?
Ама, щом се лекувате с хомеопатия, би трябвало да знаете, че всичко е строго индивидуално. Лекува се човека, а не болестта. На мен може да не се е отразило добре, при вас пък може да е обратното.

# 777
  • Мнения: 2 357
Нозода си е лекарство като всички останали, няма разлика дали ще приемаш нозот или не нозот. А как се отразява - ако е даден правилно, както всяко хомеопатично лекарство - той лекува, а дали ще имате чувство за влошаване или някакви стари симптоми ще се обадят, зависи от човека и от болестта  етапа и т.н. Както казах при хроничните болести - изчезването на симптомите бързо, не е добър знак. Може дори са се изострят в началото и да се мине през различни неща, преди пациента, според неговите очаквания  да каже, че е добре вече.

# 778
  • Мнения: 8 530
Нозодите са си хомеопатични лекарства. Както всяко друго ХЛ се предписват по хомеопатичен начин - след интервю, в течна форма с проследяване на действието им.

# 779
  • Мнения: 3 495
Нозодите имат своето място в лечението, най-вече тогава, когато има явен миазмичен слой, който спъва конституционалното лекарство да действа. НЕ се пипат от неспециалисти! Ако събудите спящ (латентен) слой, тогава и за нас често е трудно да се справим, защото става...манджа с грозде.
Лаймска болест се лекува хомеопатично дори в хронифицирал вариант, НО хомеопатът трябва да е много опитен и да познава пациента не от вчера, така че по-добре приемайте стандартно назначеното конвенционално лечение.
Имам доста постове за нозодите, предполагам по юзър и ключова дума ще излязат в търсачките.

Общи условия

Активация на акаунт