Майски бебета 2024г. - Тема 5

  • 17 460
  • 738
  •   1
Отговори
  • Мнения: 785
●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●


Калкулатор за изчисляване на термин
Календар на бременността по седмици
Таблица за размерите на бебчето според седмицата
Бременност - първи, втори и трети триместър по седмици
Пътеводител на проследяването на бремнността по гестационни седмици
Програма "Майчино здравеопазване" - информационна брошура
Майчинство – право на ползване, продължителност, изчисляване, изплащане
Полагащи се прегледи и манипулации по ЗК
Калкулатор за изчисляване на майчинство
Какви права имат бременните жени по Кодекса на труда
Списък със задължителни изследвания при бременност
Кога и защо се прави фетална морфология при бременност
14 неща, които е добре да знаете преди да се роди бебето
Храни, които да избягвате по време на бременността
15 съвета за лека бременност
Бременност и медикаменти
Бременност и спорт
Секс по време на бременност
Гадене по време на бременност
Списък за родилното
Списък за новородено
Какво трябва да знаете за естественото раждане
Етапи на естественото раждане
7 ключа към естествено и леко раждане
Възможно ли е раждане без болка? Методът хипнораждане
Раждане с Цезарово сечение
Възстановяване след секцио (Цезарово сечение)
Нормално раждане след цезарово сечение – възможно ли е?
Кърмене за начинаещи – първи стъпки и съвети
Как се кърми новородено бебе? 10 топ съвета!
Първи грижи за новороденото вкъщи
Първи ден и първа нощ с Бебето вкъщи
15+ съвета за първи грижи за новородено у дома
Масаж на Бебе


При желание да участвате също и във фейсбук групата, моля свържете се с
Karina*, maimunanaklona или the happy.


●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●○●


alice_ in_ wonderland1 --- 28.04.2024
Eleyn --- 01.05.2024
mokka --- 01.05.2024
Yo_St --- 01.05.2024
Fairybeb --- 01.05.2024
the happy --- 02.05.2024
Marisol. --- 03.05.2024
Madeliefje --- 03.05.2024
viki__ --- 03.05.2024
Vildanvili --- 03.05.2024
k0k0s4e --- 04.05.2024
Panda_ --- 04.05.2024
Karina* --- 05.05.2024
Orizche --- 05.05.2024
mimi_l --- 05.05.2024
FBID1654125672 --- 05.05.2024
maimunanaklona --- 06.05.2024
zoya. --- 06.05.2024
Mims1900 --- 06.05.2024
Milivanili7 --- 07.05.2024
Quatre --- 09.05.2024
Antoanaa --- 09.05.2024
mad_hatter --- 10.05.2024
Италия  --- 10.05.2024
MMTY --- 10.05.2024
elenabakalova1 --- 10.05.2024
Lilly_7 --- 11.05.2024
Iffsy --- 11.05.2024
esmer22  --- 11.05.2024
EllieFromTheValley --- 12.05.2024
nikolaja --- 12.05.2024
p.angelova28 --- 12.05.2024
Пепчи --- 13.05.2024
hris22 --- 13.05.2024
buf --- 14.05.2024
Mahur --- 16.05.2024
Yana.KS --- 17.05.2024
Mkyorova --- 17.05.2024
Mimi9999 --- 18.05.2024
G•H• --- 18.05.2024
sunnyalexacc --- 18.05.2024
shine123 --- 18.05.2024
Ara Flow --- 19.05.2024
*Romi4ka_ --- 19.05.2024
Deni Tsvetanova --- 20.05.2024
Denittsa --- 21.05.2024
JustLinn --- 21.05.2024
Мишето90 --- 21.05.2024
Gellerbing --- 22.05.2024
mariya.m --- 23.05.2024
Alice pdv --- 24.05.2024
desolina79 --- 24.05.2024
barbiegirl1998 --- 25.05.2024
anna_an --- 25.05.2024
pauly --- 26.05.2024
Maple_leaf --- 27.05.2024
Mrs Lestrange --- 27.05.2024
Em22 --- 27.05.2024
denyMM --- 28.05.2024
bybibu --- 29.05.2024
cvetyckies19 --- 29.05.2024
Tanq.yaneva --- 30.05.2024
Nikolcheto23
elitoo97
BadGetaway
cloudoflove
MisS_Sunshine_
Tinamartina
Anannasowa
gergana016
Stoyanova11
purplemouse
Nala_
Ники2121
Precious girl
Roni_
Mariya26


Последна редакция: чт, 11 яну 2024, 11:30 от zoya.

# 1
  • Мнения: 657
Eleyn,първо до кажа за теб,че се радвам за хематома,че го няма вече.И ти доста се измъчи.Пожелавам ти лека бременност ох тук нататък.
За мимс искам да кажа,къде искаш да напускаш темата,стой си при нас и не обръщай внимание на лоши коментари.Твоите обяснения са много интересни също и за мен.И аз ще съм с първо раждане и всичко ново ми е интересно.Нали и ти си с Майско бебе Blush
За почивка или море незнам дали ще има при нас.Малко ме е страх мен лично с малко бебе,но незнам,ще видим.Иначе ние с мм обичаме да пътуваме и със сигурност и малкия ще го возим с колата навсякъде живи и здрави. Heart

# 2
  • Мнения: 132
Здравейте. Вече четири теми само чета, но реших и аз да се включа вече😊 Моят термин е на 21.05.2024, на 11.01 и аз съм на ФМ и тогава ще разбера и какво ще е бебето. Имам и син на 6г. Много се вълнува и все говори за брат си, но не знам дали няма да се разочарова ако е сестра. Вече има кака на 13 от страна на баща си. Мамите с второ, моля споделете при вас как е.

# 3
  • Мнения: 732
Здравейте. Вече четири теми само чета, но реших и аз да се включа вече😊 Моят термин е на 21.05.2024, на 11.01 и аз съм на ФМ и тогава ще разбера и какво ще е бебето. Имам и син на 6г. Много се вълнува и все говори за брат си, но не знам дали няма да се разочарова ако е сестра. Вече има кака на 13 от страна на баща си. Мамите с второ, моля споделете при вас как е.
Добре дошла! ❤️
Моят мъж също има дъщеря на 7г. от предишен брак, с която съм в чудесни отношения и много се обичаме. Тя обаче, беше категорична, че иска сестра, но не и брат. Казваше, че ако има брат няма да общува с него и т.н., просто не искаше да чува. В крайна сметка, когато ѝ казахме, че ще имаме бебе и то ще е момче, реакцията ѝ беше тотално различна. Вълнува се, постоянно ми прегръща корема, говори на всички за брат си и идва с мен на последните прегледи. Така че спокойно, децата са способни винаги да ни изненадат с реакциите си, а те са винаги първични и истински. Каквото и да е бебето, вашето момченце ще го приеме ❤️

ПС: честита нова тема 😳

Последна редакция: вт, 09 яну 2024, 15:36 от pauly

# 4
  • Мнения: 932
За бебефон препоръчвам поръчване от немския Амазон, много по-ниски бяха цените. Ние имаме съвсем обикновен на Авент без камера, като го ползвахме повече, като порасна и сега работи, успокоява го, че може да ни извика, ако се събуди и ни няма. От повечето познати като че ли са по-доволни от обикновена камера, вместо вградена в бебефон, също когато го забравяме на почивки ползваме Вайбър, но имаше и някакви специално приложение на телефона.
Бял шум съм пускала от телефона само, но при моето дете действа седмица някъде.
Мишето90, моето е почти на 4 и хич не искаше бебе. Даже се разстройваше и обясняваше, че иска да си е сам само с нас. Вече започна да свиква и даже пита кога ще излезе бебето, но определено ентусиазъм липсва. Претенции за пола не е имал.
Моята АГ има деца с 4 години разлика също и ми препоръча бебето да донесе подарък играчка, като се роди, но още го обмислям.
eleyn, много се радвам за хематома. Дано всичко оттук нататък да е наред. ☺️
Аз имам въпрос към дамите, които не пият комбинирани витамини какви добавки приемате?

# 5
  • Мнения: 785
Eleyn, страхотни новини, много се радвам!

mad_hatter, аз пия фолиева киселина, витамин Д, омега 3, магнезий и пробиотик. Очаквам АГ да ми изпише и желязо на следващия преглед.

Последна редакция: вт, 09 яну 2024, 09:38 от zoya.

# 6
  • Мнения: 414
Eleyn,първо до кажа за теб,че се радвам за хематома,че го няма вече.И ти доста се измъчи.Пожелавам ти лека бременност ох тук нататък.
За мимс искам да кажа,къде искаш да напускаш темата,стой си при нас и не обръщай внимание на лоши коментари.Твоите обяснения са много интересни също и за мен.И аз ще съм с първо раждане и всичко ново ми е интересно.Нали и ти си с Майско бебе Blush
За почивка или море незнам дали ще има при нас.Малко ме е страх мен лично с малко бебе,но незнам,ще видим.Иначе ние с мм обичаме да пътуваме и със сигурност и малкия ще го возим с колата навсякъде живи и здрави. Heart

Няма,тук съм,радвам се,че ви е интересно.Просто и аз не съм разбрана правилно била от някого ,защото не съдя ,а съм дала съвет.И наистина всеки ще избере и реши 🥰🥰🥰 Аз изразих и другата гледна точка ,да си от страната и на персонала в Бг че не е лесно ,и че си имаме много добри специалисти в БГ ,не са само в щатите.Не съм лично, обидена като цяло 😄😄

Радвам се за всички иначе при,които проблема е вече отшумял.Дай боже да нямаме вече никакви проблеми, и всички да родим живи ,здрави ,сладки ,и пухкави бебоци😊💙💜👶🙏🍀🍀🍀

# 7
  • Мнения: 495
Съвсем за кратко се връщам на темата от вчера. Не разбрах от къде стана този лек спор, но със сигурност никой не е искал да има обидени.
Сега ни е времето да мислим само положително, затова нека се опитаме да подминаваме всичко, което ни кара да чувстваме зле.

Аз благодаря на всяка една от вас тук, за всеки опит, който споделя и въпреки, че не съм "човек на форумите" ми е супер приятна комуникацията с всички.

Имам си аз едни постоянни притеснения за всичко и се опитвам да се разсейвам с работа, но и тя ме напряга.

И аз ще потърся бухалчето.

Чакам да потвърдят, че е девойка и ще почне едно мислене за имена, защото се бяхме настроили за момче и там имаше няколко предложения, но за момиче е тежко положението.
Определено не искам да я кръщаваме на някого, предпочитаме да си има нейно си име, но просто няма имена, които да ми харесват толкова.

# 8
  • Мнения: 589
Mims1900 По никакъв начин не съм се опитала да те нападам. Извинявам се, ако така е прозвучало Flowers Four Leaf Clover

Eleyn Чудесни новини! Purple Heart

mad_hatter Омега 3 , биозин мама, абофолик мета и билкова кръв.


Някой има ли от вас миомни възли в момента? Имам 2, които се явяват само докато съм бременна и хем твърдят, че не пречат, хем онзи ден доктора ми намекна, че можело да са пречка за нормално раждане.

# 9
  • Мнения: 785
JustLinn, и при нас мисленето на женски имена беше по-трудната част, за щастие се оказа момче и доста ни улесни. Основно аз имах проблем с женските имена, мъжа ми имаше доста предложения, но всичките ги отхвърлих.. някои не ми харесваха като цяло, други пък ми допадаха, но ги свързвах с определени хора, които не харесвам. Laughing

А вие знаете ли кога и къде сте правили бебоците? Ние като го смятахме се оказа, че нашия младеж сме го направили на 17-ти август, тогава бяхме на палатки в планината, така че очакваме да е малък планинар. Joy

# 10
  • Мнения: 2 782
А вие знаете ли кога и къде сте правили бебоците? Ние като го смятахме се оказа, че нашия младеж сме го направили на 17-ти август, тогава бяхме на палатки в планината, така че очакваме да е малък планинар. Joy

Много добре знам, защото беше точно преди едно пътуване без мъжа ми и категорично му казах, че сега няма какво да се стараем, защото овулацията ми е минала. Шегата е за моя сметка 😂

# 11
  • Мнения: 932
Аз наобратно имам голяма драма да измисля мъжко име, първият път ми беше много трудно, сега ми е направо невъзможно 😅. По принцип името на баткото също не ми беше напълно на сърце в началото, но вече определено ми е любимо и не мога да си го представя с друго.
Аз знам кога и къде, защото следях овулация. Вкъщи на дивана 😂😂😂. Надявам се поне това дете да обича да излиза.
Ама хич не вярвах, че е станало този път, че същият месец почина и баща ми и се занимавах с погребения и бумащина...
И аз пия горе долу същото магнезий, колаген, фолиева, омега, биозин мама и попълвам отново витамин Д и б12.

# 12
  • Мнения: 380
Благодаря за новата тема.

Бебефон искам и аз да вземем с камера, ще ми е по-спокойно, въпреки че сме в малко жилище. А за бял шум не виждам смисъл от устройство, като мога и от тел да пусна.

Ох, с имената е сложно. Аз имах дълъг списък с женски, но мъжът ми отхвърли почти всички, включително и фаворитът ми. Сега се чудя да се мъча ли да го навивам или да избера от останалите две Grinning

# 13
  • Мнения: 495
По мои груби сметки се е случило точно на сватбата ни 🤣 или деня след нея, или в първият ден на медения месец. Малко ми бяга още сметката, защото има малко разминавания все още в термина, та ще видим в други ден как ще се сметне на ФМ термина.
Доста сме на 11 на ФМ, така че всички тук на отчет след това 🤣

Имам 1 единствено предложение за женско име, което всички харесваме амааа искаме да помислиме и за някое друго предложение.
Фаворита ми за има за момче го има и в женски вариант ама не ми допада чак толкова, но май и него ще сложа на масата.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 315
За вторите дечица - наскоро прочетох Лора Маркъм - Спокойни родители, щастливи братя и сестри и има полезни идеи. Ще видим и на практика как ще са.  

При нас баткото на 4 говореше първо, че ще има сестричка (повлиян от Франклин предполагам Grinning), но изведнъж превключи, че ще е братче (точно и когато ние разбрахме със сигурност). Сега е много развълнуван, постоянно пита кога ще се роди бебето, колко е голямо сега, сравняваме го с плодчета, говори за него, хвали се на всички. Много е мило Simple Smile Надявам се така да продължи и след като се роди и да си станат близки.

Нашето бебе е морско, и аз така си мислех, че няма да го бъде този месец, пък то взе, че стана от раз Simple Smile

С имената - имах повече идеи за женско, с мъжките ми беше по-сложно като трябва втори път пак да избираме, но успяхме да изберем име, което и двамата с таткото да харесваме Simple Smile

Последна редакция: вт, 09 яну 2024, 10:49 от Karina*

Общи условия

Активация на акаунт