Болки около овулация

  • 487
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 226
Здравейте!
С редовен цикъл съм на 28-30 дни. След раждането(вече година и 7 месеца) доста често се случва да си усещам овулацията. По-скоро дните преди нея. Цикълът ми свърши онзи ден, по календар скоро ще съм във фертилен период и започна от днес едно придърпване в десния яйчник. Не се наблюдава всеки месец. Някой път се е случвало да я усещам и самата овулация(по-остра болка за около 24 часа, специфично течение).
ПМС-ът скоро не е бил някакъв тежък, а стандартен.
Другата седмица съм на профилактичен преглед, но се допитвам да разбера има ли и други такива дето от време на време усещат овулация/пред овулация 🙄

# 1
  • Мнения: X
Има и други. Не съм раждала, но и аз си я усещам. Не всеки месец. Леко придърпване в яйчника. Не е някаква адска болка или кой знае какъв дискомфорт. Лекарите са ми казвали, че е нормално и толкова.

# 2
  • Мнения: 43
И аз я усещам всеки месец, понякога със силни болки. Така беше преди раждането, така е и 6 години след. Нищо притеснително няма.

# 3
  • Мнения: 95
Аз също усещам овулацията, не съм раждала. Странното е, че в някои месеци болката е доста силна, сякаш ще ми дойде всеки момент, а преди време дори се беше появило слабо кървене. Доста се уплаших и допитах до лекар. Успокоиха ме и казаха, че при някои жени било нормално, поради хормонални промени. През повечето време е просто придърпване или лека болка, придружена със специфично течение, и при мен се усеща най-вече вдясно.

# 4
  • Мнения: 3 564
Усещам я, раждала съм и детето ми е голямо.
Понякога овулацията е дори болезнена и най-често в ляв яйчник. Напълно нормален процес - получава се раничка, за да излезе яйцеклетката. Ами боли, усеща се, тяло е Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт