На колко години родихте?

  • 4 895
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 489
Първото ми дете родих на 30 год. Второто на 38год.

Щом го желаете, действайте! Успех!

# 16
  • Мнения: 2 710
Първото дете на 25, а второто и третото на 41.

# 17
  • Мнения: 1 627
Третото на 38. Fever Ray, наближава време, стискам палци! Здраве, късмет и леко раждане!

# 18
  • Мнения: 1 688
На 33, 39 и 41.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 4 089
Хич не е късно 37-38 за раждане, че и второ, много мои познати на 38-39-40, че даже и 44 родиха, скоро се запознах с жена на 52г. Родила за първи път, така че само желание да има…
За Fever Ray само адмирации, направо й завиждам благородно.

# 20
  • Мнения: 27
А колко килограма бяхте и колко качихте ?

# 21
  • София
  • Мнения: 8 011
До края на 9-ти месец - 12 кг., с преносването - 13,5. Бях 59 кг преди да забременея, малко над обичайните ми заради една операция на зъба, покрай която живеех на картофи.

# 22
  • София
  • Мнения: 13 588
А колко килограма бяхте и колко качихте ?

Началното тегло е много относително.
Зависи от височина,структура.
При всяка бременност качвам около 20 кг. Най-малко качих с втората (+12) и най-много с третата (+24). В момента съм +16 и вероятно ще кача още 2-3 през последния месец. Още с раждането и в първите 2-3 месеца свалям минимум половината.
Никога не са ме притеснявали килограмите, защото за около година след това си връщам формата.
Ти колко си качила досега? Виждам, че много те притеснява темата. Защо?

# 23
  • Мнения: 1 688
Около 13 килограма и с трите, но аз имам медицински проблем, който налагаше много да се внимава с храненето и килограмите.

# 24
  • Мнения: 27
А колко килограма бяхте и колко качихте ?

Началното тегло е много относително.
Зависи от височина,структура.
При всяка бременност качвам около 20 кг. Най-малко качих с втората (+12) и най-много с третата (+24). В момента съм +16 и вероятно ще кача още 2-3 през последния месец. Още с раждането и в първите 2-3 месеца свалям минимум половината.
Никога не са ме притеснявали килограмите, защото за около година след това си връщам формата.
Ти колко си качила досега? Виждам, че много те притеснява темата. Защо?
С първото си дете на 27г. бях 95кг, стигнах до 130кг, много сладко ядях и не влизах във фейсбук и не се притеснявах от нищо. Преди месец направих спонтанен аборт. Сега съм на 37 години 105 кг с високо кръвно и много притеснения и голямо желание за второ дете.

# 25
  • Мнения: 5 329
А колко килограма бяхте и колко качихте ?
Аз преди двете бременности бях 52-53. С първата стигнах 65, с втората 62, а бебето беше голямо, 4400. Така че след ражданията нямах какво особено да свалям. С втората бременност даже последните три месеца отслабвах, защото бебето явно имаше нужда от доста.
При вашите килограми спокойно може и да не напълнеете при евентуална бременност. Бих казала обаче да проверите щитовидна жлеза, инсулин, ако не сте. И да вземете мерки, защото чисто здравословно не е полезно да поддържате такива килограми.

Последна редакция: сб, 09 юли 2022, 14:43 от brumm

# 26
  • София
  • Мнения: 13 588
И аз те съветвам да си направиш изследвания и да се опиташ да свалиш малко преди да забременееш. За самата теб не е здравословно, а и има опасност от прееклампсия и от гестационна диабет.
Движиш ли се достатъчно? Как се храниш?

# 27
  • Мнения: 27
И аз те съветвам да си направиш изследвания и да се опиташ да свалиш малко преди да забременееш. За самата теб не е здравословно, а и има опасност от прееклампсия и от гестационна диабет.
Движиш ли се достатъчно? Как се храниш?
От дете съм с наднормено тегло, когато работих  поддържах  93-95кг, от както родих преди 10г. Не работя, нямам движения , свалям- качвам. Нямам режим на хранене.

# 28
  • София
  • Мнения: 13 588
Щом се замисляш над това, явно е време да промениш начина си на живот, хранене и движение. Вкл. на семейството ти.

# 29
  • Мнения: 27
Щом се замисляш над това, явно е време да промениш начина си на живот, хранене и движение. Вкл. на семейството ти.
Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт