Досадни и нахални свекър и свекърва!!!!

  • 20 952
  • 198
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: X
Виж сега, никой не твърди, че даващите безплатен обяд имат право да искат той да бъде заплатен по някакъв начин. Твърдим само, че повечето хора имат склонността, след като дадат уж безплатен обяд, после да размахат сметката под носа на изялите обяда. Освен това твърдим, че възрастни и зрели хора би следвало да са наясно с това и да внимават, когато приемат безплатен обяд, а ако не искат да дават оръжия в ръцете на размахващите сметката, най-добре да не приемат нищо.

# 181
  • Мнения: 1 520

Масово на млади недообразовани хора държавата им е виновна (не че е идеална) и вместо докато са още с бистри мозъци да учат, тръгват за чужбина. Бързото връщане обикновено означава, че или много бързо са оценили способностите им и са се "напечелили" или че и там живеят същите гадове, които не знаят как да се възползват от способностите им.

А в случая някакъв проблем със свекървата и свекъра и тяхното поведение виждаш ли, като си учил толкова психология, или те са перфе?

Или ти оценяш хората само по граматическите знания и съответно да измолим момичето да прати един писмен текст от всеки участващ в проблема, че да дадем оценка?

# 182
  • Мнения: 1 043

Масово на млади недообразовани хора държавата им е виновна (не че е идеална) и вместо докато са още с бистри мозъци да учат, тръгват за чужбина. Бързото връщане обикновено означава, че или много бързо са оценили способностите им и са се "напечелили" или че и там живеят същите гадове, които не знаят как да се възползват от способностите им.

А в случая някакъв проблем със свекървата и свекъра и тяхното поведение виждаш ли, като си учил толкова психология, или те са перфе?

Или ти оценяш хората само по граматическите знания и съответно да измолим момичето да прати един писмен текст от всеки участващ в проблема, че да дадем оценка?
Ще ти го кажа и аз, макар че и другите участници/-чки в темата се опитаха - досега не видях някой да е написал, че свекърите са перфектни, но тъй като не те са тръгнали да лепят епитети на снахата в бг-мамма, анализираме причините, които са довели до незавидната за всички участници в провинциалния водевил ситуация, и се обръщаме към авторката като имаща възможност да ни прочете.
Ако 50-годишните родители на съпруга й се появят тук, със сигурност ще бъдат подобаващо насолени.

# 183
  • Мнения: 15 005
Кво е хиперболизирала няма значение
Това е най-абсурдното нещо, което съм чела последния месец в тоя форум.
Твърдя, че твоите изказвания са показател за слагач без собствено мнение. Хиперболизирам ли? Вероятно. Има ли значение? Когато ти си жертвата на хиперболата, веднага ще проима.

# 184
  • Мнения: 1 520
Кво е хиперболизирала няма значение
Това е най-абсурдното нещо, което съм чела последния месец в тоя форум.
Твърдя, че твоите изказвания са показател за слагач без собствено мнение. Хиперболизирам ли? Вероятно. Има ли значение? Когато ти си жертвата на хиперболата, веднага ще проима.

Не, изобщо не ми пука. Мисли каквото искаш. Слагач съм, подмазвач и иллитерат. В случая обаче аз не идвам у вас и ти имаш опция да не общуваш с мен. Докато момичето пита за съвет, защото има общуване, което не я кефи.

Я да те питам нещо - хиперболизира ли една жена, когато реже един мъж, защото "няма тръпка" и "го чувства като приятел". Според твоята теза - тя хиперболизира и трябва да тръгне с първия, който не смърди и не я пребива. Щото нали изпълнява базовите изисквания. Е да - ама хората не общуват с други само защото изпълняват базови изисквания. Всеки човек обикновено като иска да общува с някой хиперболизира добрите му страни и си затваря леко очите за лошите. Когато пък реши да не общува с някого, хиперболизира лошите. Най-вероятно между мен и твоя мъж да речем няма кой знае каква бруталан разлика - и аз бачкам, и той, и аз мога да кажа виц, и той - но ти си избрала него, а мен теоретично да речем би ме отхврълила. Така че - няма как да обвиним момичето, че хиперболизира чувствата, които изпитва към свекървата. Тя изпитва това, което изпитва. Може да е примерно, само защото на свекървата и миришат краката да речем. Но за нея е проблем. И трябва да се фиксне.

# 185
  • Мнения: 15 005
Ми не, аз не хиперболизирам добрите или лошите страни, тъй че и без това тотално нерелевантният ти пример не важи.
А че не ти пука е доста смело изказване, предвид как обидено подскочи да се защитаваш.
Хиперболизират наглярите. Онези, дето напълно ясно осъзнават, че съвсем обективно те самите са в грешка, и се опитват чрез хиперболизиране да прехвърлят вниманието върху някое нищо неподозиращо лице.

# 186
  • Мнения: 1 043
Да, Бояне, нямаме основания да я обвиняваме. Това си е нещо съвсем в реда на човешката природа, както и ти си отбелязал.
И точно защото това хиперболизиране на лошите качества на неприятните ни хора е нещо обичайно, затова и едностранното им описание е и едностранчиво, и необективно.

# 187
  • Мнения: 1 520
Ми не, аз не хиперболизирам добрите или лошите страни, тъй че и без това тотално нерелевантният ти пример не важи.
А че не ти пука е доста смело изказване, предвид как обидено подскочи да се защитаваш.
Хиперболизират наглярите. Онези, дето напълно ясно осъзнават, че съвсем обективно те самите са в грешка, и се опитват чрез хиперболизиране да прехвърлят вниманието върху някое нищо неподозиращо лице.

Аз вече се обърках - нали съм и тъп. Я кажи кой тук точно какво е хиперболизирал. И откъде имаш факти, че хиперболизира и в каква степен.

Какво значи грешка - ако някой мъж не ти харесва като височина - ти хиперболизираш и си в грешка или какво? Отговори на този въпрос? Нагляр ли си? Или ти би ходила с мъж с 10 санта под теб. И ако е така - да знаеш, че си малционство и всички жени хиперболизират този ръст.

Както и обратното - ако си мъж, би ли тръгнала с някоя жена да речем, която не те кефи външно. Що па толкоз хиперболизираш този външен вид.

Изобщо за кви хишерболи говориш - мацката не я кефи поведението на един човек. Точка. Не я кефи. Ако ще да хипер-хиперболизира. Не я кефи. И ние трябва да и дадем съвет, а не да и казваме, че хиперболизирала.

Баща - еми тогава като е необективно, искаш ли ние във форума ще ти изберем обективно жена, и да не ти харесва - пак ще я вземеш - все пак ти си субективен, а ние сме много и не ни пука за теб и ще сме обективни тогаз.

# 188
  • София
  • Мнения: 28 834
Дами и господине, защо въобще се обяснявате с човек, на когото родителите:
Скрит текст:
Не знам, явно аз имам грешни разбирания. Мен родителите ми са ми дали много, както и баби и дядовци.
Грижат се и за детето ми, и на жена ми помагат доста (тя няма живи родители). Но пък не им позволявам, НО ТЕ НЕ СА И ПОИСКАЛИ да се месят в личния ни/ми живот.
Скрит текст:
И смятам, че така е редно. И аз ако имам възможност бих давал на детето си, но ще гледам да не му се натрисам. Дори и сега като порастне (че още е супер малък - под 2 години), като отиде на детски рожден ден, който да речем аз плащам - няма да ида да се натреса сред децата и да им давам наклон на купона - тва че го плащам е защото съм родител, а не за да ми се отчитат и да празнуват по мой тертип.
Това е толкова детинско поведение, че...

# 189
  • Мнения: 1 520
Кое е детинско....знам че не трябва да се обяснявам в бг мама - тук напишеш ли нещо лично, виновен си. Муахахаха.....

# 190
  • Мнения: 15 005
А, не. На 35 съм твърде дърта за тоя ш*т, ще пропусна.

# 191
  • Мнения: 1 043
Ох, Бояне, Бояне, нещо много се разприказвахме, както гласеше онзи виц.
Стигнахме дотам жена да ми избираш чрез форума, пък ако никоя не кандиса и сами ще трябва да се оправяме:stuck_out_tongue_closed_eyes:

# 192
  • София
  • Мнения: 19 351
Boyan Chipanov 682893, доста неумело сравнение.
Човек има пълното право да избира хората, с които ще има интимни и други отношения.
Но за останалите....невинаги е приложимо.
Ако не ти харесва една колежка, ще напуснеш ли работа само заради нея?
А ако мъжът на авторката приложи същия подход към нейната мама?

# 193
  • Мнения: 9 821
Авторката използва правилната вакса, намаза ви ските и ви пусна да се пързаляте.

# 194
  • Мнения: 1 520
Ами много по-нагоре бях написал как трябва да се действа в случая : ама явно всички сме в емоциите, разеделихме се на червени и зелени и почнахме да се обиждаме.

Правят ясни граници и правила в отношенията както с едната маминка, така и с другата. И еднаквост в правилата.

Но има и нещо друго - то затова много семейства не оцеляват, защото отношенията са многокомпонентни и сложни.

Ние каквито и рецепти да дадем, може да не се получи. Както и не казвам, че моите отношения с хората са перфектни. Просто мисля какво бих направил в този случай и бих дейвствал.

Честно казано тази дискусия е за между жената и мъжа - сядат като пичове сами и право куме в очи си казват какви са им изискванията и виждат ще стане или да се разделят.

И после тези рамки ги дават на тъщи и свекърви, щото те са реално външни хора са малкото ново семейство - баща, майка и дете. И трябва да се съобразяват. А ако иска свекървата в своето си семейство да прави каквото иска. А нейното семейство (на свекървата) в момента реално е само мъжа и ако има други деца под 18.

Общи условия

Активация на акаунт