Помощ! Жега! - или 234-та лятна немска тема.

  • 22 905
  • 751
  •   1
Отговори
# 675
  • Germany
  • Мнения: 8 026
И аз не мога да си представя да карам децата да учат през лятната ваканция. Тя и без това е кратка и я ползваме за пълен релакс. През другите ваканции учат, но лятната е за почивка.
Софт, дано всичко е наред с полета ти!

# 676
  • Мнения: X
сега като свърши ваканцията може и да не е така натоварено на летището.

# 677
  • Мнения: 1 378
Софт, успех с полета!
Нашето летище е на 170 км и не бих пътувала екстра за да оставя багажа. Просто ще отидем 3 часа преди полета и понеже е малко (Меминген) би трябвало са стигнат.
През ваканциите моят син също не учи. Но свят голям, родители с амбиции всякакви. Най-добрият му приятел в България учи всеки ден заради входните нива през септември. Но пък е пълен отличник и шампион на България в спорта и възрастта си. Така че усилията му се изплащат в постижения. Обаче все казва на синът ми, че мрази всичко това.

# 678
  • Мнения: 7 246
Софт, лек полет. Дано всичко е наред! Ние сме вече на гейта в Меминген. Чукам на дърво, за сега всичко точно.

# 679
  • Мнения: X
Гишетата за чекиране отварят около три часа преди полета и ако чакам и там опашка, и после секюрити, шанс няма. За секюрити ще ходя 5-6 часа преди полета.

Лек полет на пътуващите.

Тази опция е само за Eurowings и то на няколко летища от големите.

# 680
  • Немция
  • Мнения: 7 002
Но пък е пълен отличник и шампион на България в спорта и възрастта си. Така че усилията му се изплащат в постижения. Обаче все казва на синът ми, че мрази всичко това.
Затова и големите амбиции при деца и младежи може да имат две страни. Всяко нещо трябва да има разумни граници.

При нашите училища не се събират пари за копия.
За учебници -да, по английски обикновено, учебник и учебна тетрадка.

Софт, лек полет!
При нас и двата протекоха спокойно.
На връщане към Германия бяхме пак с украински самолет и екипаж. Маските на борда на самолета в посока Германия бяха задължителни.

Днес се радваме на умерените температури.

# 681
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 907
Ох, и аз летя от Меминген, надявам се да няма проблеми, понеже съм зависима от транспорта, с който да стигна там Sad

# 682
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 518
Вчера наши приятели се прекачваха на Меминген, летяха от София за Билунд, но е трябвало да си вземат багажа и отново да го чекират, има ли са три часа престой. Споделиха, че е било много спокойно и без опашки.

Меминген е малко летище и няма как да се сравнява с Франкфурт и Кьолн, за мен то е като Хан и Дортмунд.

# 683
  • Мнения: 1 098
През лятната ваканция и моите деца не учат. През другите ваканции учат, защото ги чакат често класни след това или се заминават малко с български език.

Пари за учебници и ксерокопия не събираме, но сме купували 2 пъти повреден учебник. Единият път много ме беше яд, защото го получихме в много лошо състояние и се наложи да го заплатим накрая. Оттогава оглеждам много добре учебниците при получаването, за да не плащам пак аз.

Ние се наслаждаваме на морето, на срещи с приятели, на компанията на брат ми и племенницата.

# 684
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Eurowings ми пратили имейл с инструкции все едно се готвя за война. 🙈

Пепел ти на езика!
Лек полет.

Защо летят украински екипажи? Повече полети ли има, аз не съм чула за недостиг на пилоти. Или от солидарност? Или спестяват? 🤔

Рейна, за онова списание дето го пуснах тук ли го абонира?
Иначе на падовете незнам какво правят, като е бил онлайн съм виждала задачите в тиймс: като ксерокопия са, но интерактивни. Това по математика. По другите предмети не съм гледала, защото често устно участват.

# 685
  • Germany
  • Мнения: 2 039
Миналата седмица и на Меминген, и на Мюнхенското летище е било всичко нормално. Такова инфо получих аз. Лек път на всички пътуващи тези дни👍
Специално за Уиз прочетох, че работят с украинска авиокомпания подизпълнител.

# 686
  • Мнения: X
Кьолнското летище вече съобщават през два часа в Туитър колко е вартецайт. Днес почти няма, но вчера в някакви часове е имало пак по три часа чакане. Поне вече може адекватно да се информираш.

# 687
  • Мнения: 6 604
В петък големите ми мъже летяха от Франкфурт. Всичко било спокойно, никъде не са видели огромни опашки или напрежение.

# 688
  • Берлин
  • Мнения: 4 692
Аз идвам от летището. Приятелите ни си отлетяха за Англия. Беше неестествено спокойно.
Успешни полети и хубави ваканции!
Аз имам още 8 работни дни... а племеникът ми всяка сутрин ми пише колко дни остават. Дано не зомбясаме от броене.
Софт, дай идея за приличен хотел във Варна. Синът ми ще остане 2 дни там /не на морска почивка/, а да види приятели. Ще мине през Румъния с колата, 2 дни Варна и продължава към морето, но на юг.

# 689
  • Мнения: 1 335

Защо летят украински екипажи? Повече полети ли има, аз не съм чула за недостиг на пилоти. Или от солидарност? Или спестяват? 🤔

от солидарност, Уиз еър им дават полетите, не на екипажи а на цялата нискотарифна украинска компания, и самолетът е чисто украински и екипажите също- изобщо не е на Уиз. Пилотите добре карат, стюардесите са готини, но мощно командват и размахват показалци Smirk Stuck Out Tongue през целият полет. На мен лично ми харесаха. Мацките бяха хубави височко-едрички, добре гримирани и ако се държиш прилично въпреки размахването ти се усмихват! YumYum

Успешни полети на всички!!

Последна редакция: нд, 07 авг 2022, 18:11 от Biskara

Общи условия

Активация на акаунт