Кандидатстване с рисуване след седми клас - тема 9

  • 35 117
  • 787
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 14 760
Едно медицинско, което се сканира и прилага за всички училища и специалности (те не се описват поименно). Задължително трябва да пише "няма нарушения в цветоусещането" или както там го формулира лекарят.
За цветоусещането е задължително, плюс най-отдолу заключение от лекаря:
"Може да се обучава в училища по изкуствата"

# 436
  • Мнения: 625
Задължителният елемент от медицинско за училищата по изкуства е да съдържа данни за цветоусещането. Специалности не се изброяват.
Тъй като моето дете отделно кандидатстваше и за професионални паралелки от МОН-ски училища, където също се изисква медицинско от друга гледна точка, помолих личната лекарка да го издаде универсално - да има и данни за цветоусещане, и каквото трябва за МОН. Та от опит мога да кажа, че става всичко с общо 1 медицинско за всички училища и не се изреждат специалности вътре.

# 437
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 850
Аз извадих едно медицинско и лекарката написа "да послужи пред училищните власти". Отбеляза и цветоусещането. Дано свърши работа.

# 438
  • Варна
  • Мнения: 2 269
За НУИ във Варна по всяка вероятност изпита ще бъде на 29, информация получих по телефона, защото звъннах да питам нещо във връзка със заявлението. Но не е излязла датата официално още в страницата им.Прогнозни бройки има 18 места за изящни изкуства и 8 за рекламна графика.
За Хуманитарната във Варна, изпита е на 20ти юни.
Някой от Варна, освен нас има ли?
Ние. Пфф, ама как така се прави изпит в учебен ден? Макар, че и изпитът в ХГ е в учебен. Лоша работа. Извиняват ли ги по някакъв начин? Тя, освен това, вечерта има постановка, за която така или иначе щеше да отсъства от училище. Но пък ще е адски натоварена - изпит, репетиция, постновка... Чудя се как ще издържи.
Да те питам - и аз се чудя за заявлението. Всъщност там пишем телефон и имейл на детето, нали? После подписва, сканираме и така пращаме? Че нищо не е обяснено. А те ще ни върнат вх.номер на имейла ли?
И аз се чудя за конкретно за 20ти, но предвид, че за изпита на МОН се подава заявление в училището, където учи ученика, съответно на бележката, която трябва да получат за НВО-тата би трябвало да фигурира този изпит и по моята логика би трябвало да се извини служебно отсъствието за деня. Но съм говорила с дъщеря ми да пита класната и ако трябва да пиша по семейни причини. Или ще звънна в дирекцията.
От НУИ ми казаха, че мога и на компютър да попълня формуляра и на подписите само да напиша имената на родител и ученик. И аз така направих и така съм го подготвила. Обаче за всеки случай си изтеглих заявлението и ще го попълня и на ръка и ще го сканирам ако нещо не им хареса, да пратя така или ако искат и на място ще ида. Медицинско взех на 1ви юни, ще сканирам и него и ще го и копирам в два броя за всеки случай.
На телефон и мейл, аз писах моите, защото дъщеря ми като е на училище и. А уроци няма възможност все пак да отговаря на телефона, ако звъннат за нещо, а имейла не знам кога си го е проверявала последно.
Мен ме дразни, че датата не излиза официално в сайта с час и всичко все още, не само нашата ми като гледам и за другите изпити е така. Може би тази седмица да излязат...

За НУИ във Варна има написано какво да пише и останах с впечатление, че искат да пише и специалности и личната написа всичко необходимо. При нас понеже дъщеря ми е с очила, също е отбелязала и това.

# 439
  • Мнения: 173
Относно курсовете, които организира НУИИ. Миналата година се плащаше 20 лв. на посещение. Ако детето е на училище по време на провеждането, НУИИ издава служебна бележка за извиняване на отсъствията. Издава се ден за ден, когато се плаща таксата. Имайте предвид, че много деца посещават курса и залите са пълни. Поради това самите преподаватели няма как да обърнат кой знае какво внимание. Лично мое мнение, че този курс е за да се усети обстановката и детето да си даде сметка колко е подготвено и да не подценява конкуренцията. Както каза един от преподавателите в училището: " Колкото се е подготвило досега, толкова. Не очаквайте да научи повече за тези две седмици при нас". Дъщеря ми ходи 5-6 дни. Не научи нищо кой знае колко повече. Ако има някакво значение, с нейните познания и техника на рисуване получи по-висока оценка в Приложното, където и избра да учи.

Успех на всички кандидат гимназисти!
Важното е да бъдат спокойни и когато застанат пред композицията да си кажат, че могат.

# 440
  • Мнения: 13 868
Съобщение за НУИ Добри ХРИСТОВ Вн
РС за кандидатстващи

https://www.facebook.com/100080018581880/posts/pfbid02JfSgkUhpzV … U8udC1mRjGxiJTYl/

# 441
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Съобщение за НУИ Добри ХРИСТОВ Вн
РС за кандидатстващи

https://www.facebook.com/100080018581880/posts/pfbid02JfSgkUhpzV … U8udC1mRjGxiJTYl/
Благодаря за информацията. Щях да я пропусна тази среща, защото следя само в сайта, за ФБ не бях се сетила.

# 442
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 388
Кати - благодаря за таксата. Вероятно ще е близка до миналогодишната, но преполагам малко нагоре.
Иначе съм напълно съгласна, че ходенето е да са по-отпуснати на изпита, да си видят конкуренцията.
Може да се възползвам от бележката, това е добра идея. Много благодаря, че го сподели, сега ще си разпределя по друг начин дните по домашни причини, които пазех цяла година за този точно месец.

# 443
  • Мнения: 1 310
А пък аз да задам аналогичен въпрос като за медицинското, само че за служебната бележка от училище.
Утре девойката ще я пратя в канцеларията да си извади служебна бележка, че е ученичка в 7-ми клас, но се чудя дали да поиска отделна за всяко училище, или може да минем с една с универсален реципиент?
Само в НУИИ се кандидатства на място в приложното и фотографското е онлайн, така че там всичко ще е сканирано.

# 444
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 388
Аз разбрах, че сл.бележка е една, но се представят само копия на различните места. Или сканирана.
Не знаех какъв редът, мислех че аз ще я взимам, но щом може да се изпрати детето така ще постъпя.

# 445
  • Мнения: 189
Съобщение за НУИ Добри ХРИСТОВ Вн
РС за кандидатстващи

https://www.facebook.com/100080018581880/posts/pfbid02JfSgkUhpzV … U8udC1mRjGxiJTYl/
Благодаря и аз! След като прочетох съобщението във ФБ, отидох на сайта и там го изнамерих - като червен търкалящ се надпис на началната страница. Никакъв шанс да го бях видяла навреме.
Иначе - днес подадох заявлението и вече получих вх.номер. Подадох го по начина, описан от Море! - на местата за подписи вписах имената на ученика и майката.
В медицинското ни не пише специалностите, а само НУИ "Д.Христов" и сред прегледите има текст за "цветоусещането". Понеже беше малко скрито под печата на д-ра, с Пейнт го оградих с червено да се вижда. Приеха го хората, нямат забележки към така подадените ми документи.
Е, остава да разберем точно датата и децата да се явят да рисуват. Пожелавам на всички родители и деца спокойствие. Другото - както се подреди.

# 446
  • София
  • Мнения: 1 549
В НУИИ служебна бележка не искат. Предполагам, че ще може с една за другите. Но и аз ще се радвам някой с опит да потвърди.

# 447
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Пуснах и аз преди малко заявлението и медицинското за НУИ Варна.Обаче не получавам входящ номер, но предполагам, че е защото в момента е вече след 17ч, може би до 16-17ч да им работи администрацията. Та се надявам утре да си го получа.
При нас не видях да искат служебна бележка от училището.
Но ще питам на срещата дали ще получат такава за отсъствията ако изпита наистина е на 29ти.

# 448
  • Мнения: 13 868
аз въобще не съм обърнала внимание кога е бил изпита когато моят кандидатстваше. Не знам защо ми се струва че беше вече ваканцията. Но той си беше преди това ученик на НУИ и може и да не съм обърнала внимание. Хубаво е , че ще  свършите по-рано изпита, ще имате резултат и класиране ,още преди резултатите за класиране на НВО  - така ще имате яснота дали сте приети и какво да правите. Нашата година едно място в ИИ се дозапълваше до средата на август. Явно на децата нервите не бяха издържали и се бяха записали вече по други места. Та балът за него падна до 4,70, което е доста ниско. Обикновено последните балове не падат под 5.
Важно е децата ви да са разпределени на хубаво място откъм композицията и да дадат най-доброто от себе си.

# 449
  • София
  • Мнения: 14 760
Стига де, и на 29 юни ще пишат отсъствия ли? 🙄 А и да пишат, какво значение има, като децата ще са завършили?

Общи условия

Активация на акаунт