Кандидатстване с рисуване след седми клас - тема 9

  • 35 198
  • 787
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 197
Ще стискам палци на всички, кандидатсващи тази година!

# 421
  • София
  • Мнения: 1 564
Дали ще има отворени врати във Фотографското, "Николай Райнов" и 51-во?
https://www.51su.info/post/dni-na-otvoreni-vrati-2023
Някой дали успя да отиде на отворените врати -  да сподели впечатления, моля ?

# 422
  • Мнения: 7
Здравейте! Успех на децата, които кандидатстват и сила на майките, които се вълнуват. Дъщеря ми ще кандидатства, но догодина. В тази връзка върнах назад в темата, но не открих мнения и коментари за художествените гимназии в Пловдив. Бих била много благодаря за мнение и малко насоки. И отново успех и сила!

# 423
  • Мнения: 262
Има график за курсовете в НУИИ.

# 424
# 425
  • Мнения: 52
А някой знае ли какви са цените на посещение или миналата година какви са били?

Има график за курсовете в НУИИ.

# 426
  • София
  • Мнения: 398
А някой знае ли какви са цените на посещение или миналата година какви са били?

Има график за курсовете в НУИИ.
Не съм чула да се плаща. Може и да бъркам.

# 427
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 402
Питах в училището, казаха че предишни години е било по 30 лв. за ходене. Тази година не знаеха все още. Казаха да се ходи по-рано 10 минути, за да могат да ги настанят в ателиетата. Таксата се плаща за деня, никой не е обвързан със списъци и записвания, когато има възможност детето - тогава посещава курса.
Да си носят материалите.

# 428
  • София
  • Мнения: 1 735
Доста безумен е този график като цяло. Моята дъщеря учи първа смяна и трябва да отсъства от училище, за да отиде на курс. Можеше поне половината дати да са следобяд. Даже са оставили и курс в датата на МОН-ския изпит по рисуване.

# 429
  • Мнения: 197
Дали ще има отворени врати във Фотографското, "Николай Райнов" и 51-во?
https://www.51su.info/post/dni-na-otvoreni-vrati-2023
Някой дали успя да отиде на отворените врати -  да сподели впечатления, моля ?

Ние успяхме, нищо че ще кандидатсваме чак следващата година.
И двете остан ахме със страхотни впечатления. Училището е чисто и подредено с вкус - всеки етаж, всеки кът и всяка врата са помислени и направени красиво и естетично. В коридорите има усещане за светлина, тъй като основният цвят е бял, но са разнообразени от перденца (с индивидуален цвят за всеки етаж) по прозорците и възглавнички (в същия цвят за етажа като перденцата), разположени по бели пейки в коридорите м/у стаите. На всеки етаж си има и кът с диван, масичка и етажерка с книги за четене. По стените на всички коридори са окачени рамкирани рисунки на техни ученици.
Имат си собствена библиотека вътре в училището, в която могат да се намерят почти всички произведения от учебния план, а и други Simple Smile
 Самият ден беше организиран доста добре - имаше презентация, разказаха ни анй-важните неща за училището, проектите вътре, спациалностите; показаха ни и учебните планове по години. Учителите, които видяхме, бяха млади, усмихнати и много любезни. Техниката, която имат също беше нова и на високо ниво. Разведоха ни и по кабинетите - всички бяха наскоро ремонтирани, свежо боядисани и също доста помислени (например в кабинета по математика на стената беше нарисувана спирала с чилото Пи, в кабинета по химия имаше нарисувани колби и т.н.). Имат градинка с параклис в адния двор. Обясниха ни, че при хубаво време провеждат уроци навън. Имат кокошкарник (с 4 кокошки Wink), имат и парник с домати, салата и други, като децата (основно малките - до 7-ми клас) се грижат за тях (заедно с г-жата по ЧП), но казаха, че и големите помагат.
Имат организирани над 20 групи по интереси, включително уроци по китайски (макар да споделиха, че големите не са проявили интерес и го посещават 4-ти клас), като всяка година се организират и нови. Имат и стол, за който публикуват меню (големите пак рядко имали интерес).
Подобни на Изящното и Приложното са започнали да правят пленери (ако бъркам думата, ще ме извините, за мен е още ново всичко това) 2 пъти годишно - водят децата за няколко дни някъде, за да рисуват от натура. Лятото ходят в Албена.
На мен страшно ми хареса, на дъщерята - също. Даже й казах, че искам да си скъсам всички дипломи и да се върна в 7-ми клас, за да мога да уча там Wink

# 430
  • Варна
  • Мнения: 2 274
За НУИ във Варна по всяка вероятност изпита ще бъде на 29, информация получих по телефона, защото звъннах да питам нещо във връзка със заявлението. Но не е излязла датата официално още в страницата им.Прогнозни бройки има 18 места за изящни изкуства и 8 за рекламна графика.
За Хуманитарната във Варна, изпита е на 20ти юни.
Някой от Варна, освен нас има ли?

# 431
  • Мнения: 189
За НУИ във Варна по всяка вероятност изпита ще бъде на 29, информация получих по телефона, защото звъннах да питам нещо във връзка със заявлението. Но не е излязла датата официално още в страницата им.Прогнозни бройки има 18 места за изящни изкуства и 8 за рекламна графика.
За Хуманитарната във Варна, изпита е на 20ти юни.
Някой от Варна, освен нас има ли?
Ние. Пфф, ама как така се прави изпит в учебен ден? Макар, че и изпитът в ХГ е в учебен. Лоша работа. Извиняват ли ги по някакъв начин? Тя, освен това, вечерта има постановка, за която така или иначе щеше да отсъства от училище. Но пък ще е адски натоварена - изпит, репетиция, постновка... Чудя се как ще издържи.
Да те питам - и аз се чудя за заявлението. Всъщност там пишем телефон и имейл на детето, нали? После подписва, сканираме и така пращаме? Че нищо не е обяснено. А те ще ни върнат вх.номер на имейла ли?

# 432
  • Мнения: 173
Бих искала да се консултирам с родителите, които вече са минали кандидатстване в училищата по изкувства: какво трябва да пише в медицинското, което се изисква - да са изброени ли всички специалности, отделно медицинско за всяко учлище ли трябва, ако може да е само едно за всички училища (сканирано) - как трябва да са описани училищата/специалностите?

Благодаря!

# 433
  • София
  • Мнения: 1 735
И мен ме вълнува същият въпрос. По-специално за НУИИ, НГПИ и фотографското. Благодаря предварително за отзовалите се!

# 434
  • София
  • Мнения: 5 658
Едно медицинско, което се сканира и прилага за всички училища и специалности (те не се описват поименно). Задължително трябва да пише "няма нарушения в цветоусещането" или както там го формулира лекарят.

Общи условия

Активация на акаунт