Хърватия - Тема 3

  • 22 224
  • 422
  •   2
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 737
В чейндж бюро Никар на Графа би трябвало да имат. Обадете се да попитате https://nikar.net/index_files/Page303.htm

# 76
  • Мнения: 2 985
Купувала съм последно от Tavex, можете да видите курсовете на страницата им, имат офиси в 4 мола в София.

# 77
  • Мнения: 11 501
Здравейте, може ли да ми кажете къде в София може да си купим куни? Благодаря!
Обменно бюро "Никар" на Граф Игнатиев, близо до Славейков.   В "Tavex" също има... по моловете. Със сигурност в Mall of Sofia и Serdika Mall. Нямат комисионни и са коректни. А курсовете... каквито, такива. По-добри няма да ги направим. Не знам дали Хърватия е във валутен борд, но поне от 15 години  1 евро се разменя за 7.50 куни

# 78
  • Мнения: 254
Здравейте, може ли да ми кажете къде в София може да си купим куни? Благодаря!

Това също е добро бюро - http://www.currencycenter.eu/, на Гладстон, до бул. Витоша

# 79
  • Мнения: 226
Ако сте в близост до Младост до пазара в блок 64 има денонощно чейндж бюро с добър курс. Аз оттам взех.

# 80
  • Мнения: 3
Здравейте, предстои ми пътуване до Хърватия. Ще кацнем в Загреб около 19:00 часа на 24 септември. Дали някой знае има ли автобуси от летището до Любляна по това време. Идеята е да отскочим до Любляна и  разгледаме Постойна Яма и мислим че е по - добре още вечерта директно от летището да стигнем до Любляна.  Благодаря за всякаква полезна информация.

# 81
  • София
  • Мнения: 5 316
За автобуси не знам, но в 21.27 има влак за Любляна. Пристига в 23.38 и е със задължителна резервация на места.

# 82
  • Мнения: 11 501
Миналата година имаше директен трансфер от летище Загреб до Любляна, вече са го махнали от сайта.
Иначе има и автобуси от автогарата, т.е. Аутобусни колодвор, тръгват Фликсбус в 20.45 (112 куни), 20.50 (128 куни) и 23.00 (203 куни), но не резервирай предварително, защото не знаеш дали няма да ти закъснее самолетът доста. А цените се променят, когато се запълват автобусите... поскъпват.
https://voznired.akz.hr/VozniRed.aspx?lang=
Автобусите на Плесо Приевоз тръгват пред летището и те закарват точно на автогарата, а оттам Фликсбус до Любляна. Другият вариант е с влак, но трябва да повървиш известно време пеша до нея, "Главни колодвор" се води тя, на 10-15 мин. пеша от автогарата.

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 92
Здравейте,
планираме посещение на Загреб и Истрия в началото на октомври, знам че времето в този месец е нестабилно.
Някакви предложения, ако вали какво може да се прави, не за Загреб, там по ще намерим, по скоро за Ровин, Пореч дали има нещо като спа центрове или интересни музеи, галерии, такива някакви идеи. Не знам защо съм решила, че ще вали и това малко ме подтиска  и искам да имам план Б, освен обичайния - безцелни разходки по улиците. За съжаление , не мога да променя датите на пътуването ни и каквото е, такова ще е

# 84
  • Мнения: 92
Преди ден се завърнах от екскурзия в Загреб. Благодаря на всички участници във  форума , които споделят полезна информация от пътуванията си. Благодарение на това успях пълноценно да видя, вкуся и преживея красивия Загреб.
Специални благодарности на diziler за всички съвети и отговори на моите въпроси. Полетът ми на връщане беше вечерен, с кацане в 21.40 часа  и дълго се колебаех дали да използвам все още непознатата на много хора жп спирка на Искърско шосе.На края реших да послушам diziler и успях да хвана нощния влак към моя град, всичко мина успешно.
В заключени искам да кажа посетете Загреб за да видите красотата му.

# 85
  • Мнения: 60
Здравейте, нашата екскурзия до Загреб и Плитвичките езера приключи. Изкарахме си много добре. От летището до автогарата използвахме Pleso prijevoz за 45 куни в едната посока на човек. Билети си купихме от шофьора и задължително плащане в кеш. От банкомат на автогарата си изтеглихме куни, защото не ни стигнаха. Места винаги има и казаха , че не е необходимо да си ги купуваме предварително билетите. Навсякъде плащахме с карта, но в две кафенета искаха в кеш. На езерата задължително с карта. Всички знаят английски , но и на хърватски можеш да се разбереш.Благодаря на всички, които ми помогнаха със съветите.

# 86
  • Мнения: 6 892
Преди ден се завърнах от екскурзия в Загреб. Благодаря на всички участници във  форума , които споделят полезна информация от пътуванията си. Благодарение на това успях пълноценно да видя, вкуся и преживея красивия Загреб.
Специални благодарности на diziler за всички съвети и отговори на моите въпроси. Полетът ми на връщане беше вечерен, с кацане в 21.40 часа  и дълго се колебаех дали да използвам все още непознатата на много хора жп спирка на Искърско шосе.На края реших да послушам diziler и успях да хвана нощния влак към моя град, всичко мина успешно.
В заключени искам да кажа посетете Загреб за да видите красотата му.


Защо да е непозната? Последния път от Пловдив всички слезнаха на метрото. Ползва си се много спирката.

# 87
  • Мнения: 11 501
Преди ден се завърнах от екскурзия в Загреб. Благодаря на всички участници във  форума , които споделят полезна информация от пътуванията си. Благодарение на това успях пълноценно да видя, вкуся и преживея красивия Загреб. Специални благодарности на diziler за всички съвети и отговори на моите въпроси. Полетът ми на връщане беше вечерен, с кацане в 21.40 часа  и дълго се колебаех дали да използвам все още непознатата на много хора жп спирка на Искърско шосе.На края реших да послушам diziler и успях да хвана нощния влак към моя град, всичко мина успешно.
Юхууу, браво. Много се радвам, че всичко е минало благополучно. На първо място, че броят на излитанията е бил равен на броя на кацанията, хехе. Че няма отменени и закъснели полети. И да, спирка Искърско шосе е много близо до летището и е доста удобна за пътуващите на изток. Последния път като си идвах от Пловдив, наистина поне половината влак се изсипа на тази спирка и след минута буквално препълнихме станцията на метрото долу Grinning

# 88
  • Мнения: 11 501
От летището до автогарата използвахме Pleso prijevoz за 45 куни в едната посока на човек.
Да, поскъпват постоянно. Помня, че миналия август, на качване в автобуса една жена преди мен даде 30 куни на шофьора и той й каза, че вече е 35 и тя остана много учудена и изкоментира, че е поредното увеличение. Ето че година по-късно цената е 45. Ех, тази инфлация... Преди месец като бях в Задар по новините говореха постоянно за Еврозоната, цените ще са на двойни етикети до 15 януари (куни и евро), след това само в евро.

# 89
  • Мнения: 416
... На езерата задължително с карта...

Защо?
Не може ли кеш?

Общи условия

Активация на акаунт