Коледното дръвче...?

  • 2 320
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 393
Леле, като гледам колко изкуствени елхички има в анкетата, сега ще ме намразите, обаче аз ще си кажа, както го направих и в Клюкарника (пуста скорпионска откровеност  Laughing):
Никога не съм била фен на изкуствени елхи, цветя и каквото и да е.
За мен изкуствено= грозно.
Това е, съжалявам. Peace

# 16
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Нащата ще е истинска, с корени, та дано после продължи да живее пред блока

# 17
  • Мнения: 6 167
Леле, като гледам колко изкуствени елхички има в анкетата, сега ще ме намразите, обаче аз ще си кажа, както го направих и в Клюкарника (пуста скорпионска откровеност  Laughing):
Никога не съм била фен на изкуствени елхи, цветя и каквото и да е.
За мен изкуствено= грозно.
Това е, съжалявам. Peace

Да.. ама в САЩ си имате ферми за елхи, където ви сервират и топъл шоколад, избирате си елха - голяма, гъста , зелена, ухаеща и ... генетично модифицирана ( Wink) да е като по филмите.
И аз ако бях по вашите ширини и аз щях да си купувам истинска!!!

# 18
  • Мнения: 2 257
Да.. ама в САЩ си имате ферми за елхи, където ви сервират и топъл шоколад, избирате си елха - голяма, гъста , зелена, ухаеща и ... генетично модифицирана ( Wink) да е като по филмите.
И аз ако бях по вашите ширини и аз щях да си купувам истинска!!!

Че при вас как ги сервират елхите бе, Лени? Laughing

# 19
  • Мнения: 1 393

Да.. ама в САЩ си имате ферми за елхи, където ви сервират и топъл шоколад, избирате си елха - голяма, гъста , зелена, ухаеща и ... генетично модифицирана ( Wink) да е като по филмите.
И аз ако бях по вашите ширини и аз щях да си купувам истинска!!!

Лени, Лени, бива ли така- какъв топъл шоколад, кви пет лева?  Crazy
В кой филм го видя това?  Wink

Иначе идеята ти я разбирам и си права, но аз си имам естетически принципи, на които не бих изневерила просто- ако ще ще е малка елхичка, може и просто украсени клонки във ваза да са, но изкуствени елха, цветя и т.н. никога няма да влязат в моя дом, това е положението.   Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 072
Изкуствена елха, ниси4ка е 1.20см. Тая година украсата й е само жьлто/4ервени прили4ни на захаросани плодове.

колко се е пока4ила цената за една година цената на елхи4ките newsm78...
днеска видях една за 99ерва #Crazy

# 21
  • Мнения: 1 768
Да имаме си от тая година 180 см иzкуствено дръв4е.Много съм доволна,4е няма да ми прави боклук като миналата година..Едва се о4истихме тогава от бодли4ките по мокета..ужас.. #Cussing out

# 22
  • Мнения: 619
имаме си голямо,висока до тавана изкуствена елха.
няма значение каква е ,важното е да създава Коледно настроение. santa2

# 23
  • Мнения: 3 491

аз си имам естетически принципи, на които не бих изневерила просто- ако ще ще е малка елхичка, може и просто украсени клонки във ваза да са, но изкуствени елха, цветя и т.н. никога няма да влязат в моя дом, това е положението.   Simple Smile
Разбирам ти принципите, и моите са такива.

# 24
  • Мнения: 1 860
Вече светнахме лампичките. Малка и изкуствена, но така ме радва. А, искам голяма, огромна елха с много гирлянди и украси...Догодина може би... Whistling

# 25
  • Мнения: 1 526
Имаме малка, но тези дни ще се сдобием с по- висока с много светлини и герлянди. Изкувствена е, то и няма как да е истинска по нашите географски ширини... А така обичам миризмата на бороче и прясна смола... Това е положението...

# 26
  • Мнения: 2 952
Ц, не

То коледното  дръвче   върви с Коледа Simple Smile

Весело прекарване на празниците на който празнува Рождество Христово. Peace

# 27
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Имаме си - голямо, красиво и изкуствено. И едно мъничко сладичко- пак изкуственичко  Laughing Laughing

Аз също съм против "убийство" на истински елхи от екологична гледна точка, но днес на курса учителката ни обясни, че в Германия има хора които цяла година отглеждат елхи единствено и само за Коледните празници, изсичат ги и другата година пак...и пак...и че потреблението на Де всяка година е 20млн елхи Shocked Shocked. И не знам дали ако си купиш такава елха, предопределена да бъде отсечена е лошо, това се замислих днес Thinking

  bouquet

# 28
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

аз си имам естетически принципи, на които не бих изневерила просто- ако ще ще е малка елхичка, може и просто украсени клонки във ваза да са, но изкуствени елха, цветя и т.н. никога няма да влязат в моя дом, това е положението.   Simple Smile
Разбирам ти принципите, и моите са такива.


ми и аз имам естети4ески принципи, та затова съм си имам и изкуствени цветя. Много са красиви, не им се разбира изобЩо, можеШ да ги сменяШ 4есто, да им променяШ формата, дължината и пр. без да се притесняваШ да им сменяШ вода и т.н.  Twisted Evil
сигурно ако имах пари да си купувам истински и разли4ни всеки ден два, нямаШе да имам изкуствени, но предвид положението, съ4етавам естети4еските принципи с джобните такива. Laughing

А за елхата, приобЩавам се към многобройните притежатели на изкуствена такава. Дори и да я отглеждаха само за коледни продажби, пак нямаШе да си я купя. Терсене ми е да сложа неЩо, което е било живо и след 10 дена ай на боклука.

Ще е Шарена... може би някой ден като остарея Ще успея да я направя едноцветна, за момента радостта на децата е да слагат колкото се може по_Шарени и разнообразни украШения... може да не е много изискано, но те пък са доволни.  Peace

# 29
  • Мнения: 3 880
в Германия има хора които цяла година отглеждат елхи единствено и само за Коледните празници, изсичат ги и другата година пак...и пак...
Раzбира се. Елхите, продавани по магаzини и паzари са отгледани точно с таzи цел_ да бъдат отсечени zа Коледа, ако няма търсене zа Коледа няма и да садят елхички, така че реално погледнато ниЩо не се наруШава в природата zаради таzи традиция... Едва ли някой си е мислил, че хилядите дръвчета са иzбракониерствани от нормалните гори (не и в Германия)  Wink То само като ги види човек как си приличат всичките като блиzнаци му става ясно, че не са расли на свобода, а са "проиzведени".... Laughing
Хайде, нямам търпение вече да ги пускат, до днес не бях много настроена, но сега видях, че в центъра на наШето градче вече са сложили една грамадна с едни голеееми червени топки и панделки и вече ми стана коледно Simple Smile Peace

Общи условия

Активация на акаунт