Нашите цветя - обща тема 17

  • 28 743
  • 743
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 7 119
Тъкмо ми цъфна и червената дипладения и излизам в отпуск за две седмици. Дано цъфти и след като се върнем, да и се порадвам.

# 286
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 329
Почнах и аз да се замислям за тия дипладенийки Hug Но засега продължавам да "озеленявам", харесах си две саксийки онзи ден и им боднах две рошави забравих какво бяха, едното май е папрат а другото хемадорея. На бонзайчето отрязох страничното дълго клонче, но то отказа да се разклони, пусна си само едно продължение на отрязаното и сега е в абсолютно същия вид както преди. Сега почвам да се замислям имаше ли значени къде точно да го кръцна, над/под лист и т.н. Ще чета...   Rolling Eyes

# 287
  • Мнения: 5 432
Този дълъг клон бих го резнала по-близо до основата, с надеждата да започне да расте нагоре както другите. Имала съм такъв, и моят почна да пуска дълги клонаци. Но преди да успея да го оформя, го убих. Вече не помня как  успях, май го пресуших.

# 288
  • Мнения: X
харесах си две саксийки онзи ден и им боднах две рошави забравих какво бяха, едното май е папрат

Parlor palm или Chamaedorea elegans. Аз зимата купих едно джудже от Икеа за две евро, сега е такава, че и бели листа извади.



Не обича да е на светло. Даже в полумрак й е най-добре.

# 289
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 029
Ефибуш, за да тръгне на другата страна трябва да се резне там, където съм отбелязала със зелено. Реже се поне 1-2 см над съответното листо, за да може като се дръпне савията (дървесния сок) да не засегне спящата пъпка, която е в чаталчето в основата на дръжката на листото и клончето. От спящата пъпка излиза ново клонче и тръгва в съответната посока.

# 290
  • Стара Загора
  • Мнения: 935
Момичета толкова красоти сте показали в темата 😍
Аз, докато се наканя да пиша и вие почти сте я изписали. От мен сакъзи ,които си цъфтят и в жегата,не им пречи никак

# 291
  • Мнения: 3 825
Ефи,
И аз имам такъв бонсай, подарък. Да е мръднал 2 см от 3 години Simple Smile но от такова непокорно клонче, режа редовно резници и вкоренявам. В момента имам 2 пълноразмерни растения - по 50 см. Дори всяко е от по 2-3 кнлончета. Правих опит да ги сплета.

# 292
  • Мнения: 14 815
Ейй,такова рошаво скоро загледах в Кауфланд,беше лев и нещо,но не взех,че не знаех нищо за него. Сега,разбира се,ме е яд. 😁

# 293
  • Мнения: X
Остана и по бонзаи да се запаля и вече трябва да си намеря друго жилище за мен и цветята. 🤣

Снощи в цветарска група някой постна снимка на тази монстера, която си растяла на улицата в някакво градче в Швейцария. Отдолу къде на майтап, къде сериозно има само постове за организация как да я подрежат или даже пакетират цялата. 🤭

Скрит текст:

# 294
  • Мнения: 502
Ейй,такова рошаво скоро загледах в Кауфланд,беше лев и нещо,но не взех,че не знаех нищо за него. Сега,разбира се,ме е яд. 😁
Ооо, аз колко пъти съм го виждала това, все го подминавам. А ми трябва точно нещо подобно за едно място отдалечено от прозореца. Сега ако почна да го търся, сигурно няма да намеря

# 295
  • Мнения: 14 815
Със сигурност,поне в Кауфланд го нямаше. Последния път беше доста обрано и нямаше никакви почти. Че все като ходя да пазарувам,първо там минавам. 😆 Дано си намерим,и на мен ми трябват такива за по-тъмни места.

# 296
  • Мнения: X
Пускат ги често. В ИКЕА пък винаги ги има.

# 297
  • Мнения: 7 949
Изгубих ви мисълта - за какво говорите, че има в Икеа и Кауфланд?

# 298
  • Мадрид / София
  • Мнения: 6 029
За бонсаите фикус жен шен. Има ги редовно в ИКЕА. Поне при нас. Софт ме изпревари 😄

# 299
  • Мнения: 14 815
Аз ей за това говорех,от снимката,че го имаше в К и беше на лев и нещо. Мъничко.

Общи условия

Активация на акаунт