Нашите цветя - обща тема 17

  • 30 346
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 643
Ени, палмите правят огромни дълги корени и искат големи саксии. Премести ги и можеш да ториш с това, което ползваш за стайните цветя. Моите вече са 10, като 6 от тях добиха много приятни размери.
Днес е чудно времето при мен, снимах докато пия кафе.
Еониумите ми  се събуждат



Бялата буги абсолютен рекордьор отново



Последните фунийковидни дето все им забравям имената







Дипладениите скромно



И една обща снимка (с палмите Simple Smile )

# 706
  • Мнения: X
Леле,Полин,невероятни са! Много искам и аз такива красоти,даже сънувах преди няколко нощи,че съм в стая,пълна със саксийки и се чудех как да си чупна някое. 😂😂😂


За алокацията ли? Не е Поли, това е. 😊
Скрит текст:
След време, ако оживеят разбира се и имат ризоми, мога да ти пратя или живот и здраве като идвам до България за донеса.

 Палмите има много дълги корени както Магни е писала. Преди години ги гледах в бутилки от вода с отрязано гърло, докато направят 5-6 листа и после в големи саксии. Бях си оставила две, които станаха много големи.

# 707
  • Мнения: 14 817
Мерси,ще ги пресадя преди да е застудяло. Май и аз в бутилки,че нямам такива саксии.
Ще се радвам ако се сдобия с алокация,сингониум или някакво подобно съкровище. Гледам по сайтовете,но не ми се рискува с поръчки,че не знам какво и как ще дойде. 😆

# 708
  • Мнения: 4 786
А имаш ли място, че на мен това ми е най- големият проблем и съм в размисъл къде ще прибирам тези от терасата, а имам и да присаждам други в по- големи саксии🤔

# 709
  • Мнения: 14 817
Винаги има място за някоя красотичка. 🥰 Ще ги мъча и аз с прибирането след някой и друг ден,но ще ги наместя.

# 710
  • Мнения: 3 834
не е мухъл, керамичните саксии от непечена глина изкарват нещо, може би варовик, когато са влажни.
вентилаторът няма да помогне за кристалите, но може да навреди на цветенцата.
Да това е красотата на керамиката - да е естествена.
Изсолване се казва.

# 711
  • Мнения: X
Абе не ми прилича на соли, защото лепне.  И не е красиво. Имам и други керамични, не стават така, само на това място. Баш си е мухъл от липса на циркулация на въздуха.

# 712
  • Мнения: 14 817
Тази сутрин от една игра в инстаграм спечелих neon pothos. Някакво пълзящо е,гледах снимки. Ще се похваля като дойде. 🥰

# 713
  • Мнения: 4 786
Гледай ти каква късметлийка си имаме👏👏👏пожела си ботаническа градина и желанието веднага се изпълни😉
Честито , много да те радва😊

# 714
  • Мнения: 3 834
Дано не бъркам темата, но
Флокс, посъветва ме да скъся Дипладениите преди да ги прибера. Сз ги гледам само лятото, на моя близка са, но все пак…
Те са Оогромни моите, колкото Мен високи, с подпори. Да отрежа само ластарите?

# 715
  • Мнения: X
Тази сутрин от една игра в инстаграм спечелих neon pothos. Някакво пълзящо е,гледах снимки. Ще се похваля като дойде. 🥰


Честито. 😊 Имам го.

Дипладенията този път ще я отрежа много леко и то към декември, защото някъде тогава ще ги прибера от балкона. Миналите ми опити с генерално орязване завършиха с нови дипладении на пролет.

# 716
  • Мнения: 14 817
Мерси! Ще те тормозя с въпроси за грижите. 😁

# 717
  • Мнения: X
Не му трябва много светлина, поливане като изсъхнат горните 1-2 см, пропусклива почва и тор по-честичко. Не расте бързо, даже никак.

Последна редакция: ср, 05 окт 2022, 18:23 от Анонимен

# 718
  • Мнения: 14 817
Благодаря ти. Идеално,щом не му трябва много светло,че вече по прозорците място няма. 😆 Много е красиво твоето. 🥰

# 719
  • София
  • Мнения: 3 041
При мен бугито цъфна по никое време.


И луфа-та също. Кога ще връзва,кога ще узрява не ми е ясно


И критски риган цъфти,но много рехаво
]

Общи условия

Активация на акаунт