Всичко за всички марки гел лакове - тема 41

  • 24 477
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 860
Чистя си четките със стара база или топ и после забърсвам с кухненска и при правилно съхранение на самата четка няма грешка. Отлепването както по-горе е описано е от неправилна техника - лошо почисване на плочката или наводняване на кутикулите или страничните сгъвки с материал(може да е база, цвят или топ) и като израстне започва да се надига. Може и да е от самата база/материал. При мен докато бях с блускай ми се отлепяха от 3ти ден все едно съм с peel off база и не знаех къде бъркам и в момента в който смених продуктите нямам отлепяне и надигане от никъде и държи докато не поискам да сменя, което максимума до сега е било 2 месеца поради счупена ръка.
Страхотни маникюри сте качили всички! Мелина, отдавна те чаках-много ми харесва! И формата на плочката много ме кефи! Есмералда, много обичакм такива цветови комбинации -прекрасно се е получило Heart Eyes
Seengirl, това стикери ли са или е ръчно рисувано? Troubly, качвай по-често-супер е Simple Smile

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 1 015
karmilla, стикери са. Добре,че има такива екстри,  за такива като мен, които не могат да рисуват...Joy Поръчах ги от Шийн заедно с едни други, че ми писна вече с Алито да се разправям...(по-скоро с Бг пощи...)
Ааа, забравих.. да препоръчате някое хубаво пастелно люляково лилаво? По възможност от Мейкъп...

# 32
  • Мнения: 128
Здравейте! Чета ви от известно време и срам, не срам - ще си пусна моя първи маникюр. Satisfied Знам, че имам много грешки, които трябва да поправя, купих си база, цвят, топ на Блускай и праймър на Розалинд от едно момиче във фейсбук, пристигнаха някакви страшни ментета, без съдържание, със стикери по бутилката, лепени на ръка и очаквано - лакът се надигна и олющи на втория ден. Сега си чакам системата на Коди, за да ми е мирна главата Joy Иначе от лампата съм много доволна, взех си Sun x5 plus от Али и дойде за 2 седмици. Междувременно тия дни пуснах запитване към makeup.bg кога ще имат наличност на изчерпаните продукти, ще ви пусна и отговора им.


Ментетата, които не знам с какъв акъл сложих на ноктите си (всъщност не знам дали стана така от тях или от лаковото каре, което бях нанесла)


И отговорът от makeup.bg:

Последна редакция: пн, 18 юли 2022, 11:56 от Лисичка

# 33
  • Мнения: 1 860
Seengirl от мейкъп Hi Hybrid 303 погледни в нета дали ти харесва или силкеър флекси 110, 111,112, 231 погледни в гугъл излизат снимки на палитри. Това се сещам за момента в мейкъп. Съжалявам, ако не ти вършат работа, но не ми стана ясно по-студен или топъл люляков пастел търсиш. Може и флекси 16. Nails Molekula Summer Cocktails s12. Тях в момента ги предлагам повече, тъй като са ми най-пресни като разглеждане на цветове и ги има налични в сайта.
Лисичка, супер маникюр! Според мен може и да е от самата марка и да нямаш съвместимост с базата им. Аз бях така с продукти купени от официалият им сайт, а и една мацка маникюристка ми каза, че били ги развалили и напоследък не пазарувала от тях. Иначе сега гледам има на коди заредени нови цетни лакове, но няма бази и топове. Реших да проверя и полския мейкъп да не би да има повече неща, но от марките които са ми интересни всичко се припокрива.

Последна редакция: пн, 18 юли 2022, 12:51 от karmilla

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 1 015
karmilla, много ти благодаря! Сега ще ги прегледам, все нещо ще избера Wink

# 35
  • Мнения: 1 860
Тук само добавям, че съм преглеждала ая палитри покрай търсене на друг или пак подобен цвят. Нямам ги всичките Simple Smile

# 36
  • Мнения: 14 851
Ето го моят нов маникюр:

Зеленото не ми се получи,но вече толкова ми беше писнало,чеее.. не ми се разправяше да го ремонтирам. 😂 А защо изобщо го добавих?! Защото на другата ръка изграждах един нокът и го направих зелен. Нямам отговор защо. 😆
На другата ръка е различна комбинацията. Ся така било модерно,с различни. 😁

# 37
  • Мнения: 970
Лисичка, Блускай много отдавна не са в такива бутлки! Дори по времето, когато бяха с тази форма шишенца, пак не изглеждаха така! Ментета са си, нямам съмнение тук. Блускай имат официален сайт, достъпен за потребители и всеки може да поръча, няма нужда да търсиш по групи, продавалници и т.н. Аз съм фен на марката като такава от по-ниския клас и смятам, че са качествени, и с правилната техника - издръжливи. Малко трудно се разкисват, но за това си има електрически пили.

# 38
  • Мнения: 1 129
Аз искам да попитам какво ще препоръчате като достъпни, и сравнително качествени и безвредни цветове, които се разкисват лесно:
До тук съм си записала Клареса, Hi Hybrid, Lily cute, GDcoco
На Клареса има сякаш най-малък избор, изкушена съм от Lilycute, защото поне по снимки изглежда да имат огромен избор, и приятни цветове от nude гамата. Притеснява ме малко, че последните две са китайски, и дали нямат твърде много от алергичната съставка (забравих й името)
Искам да се опитам да си направя някаква съвсем проста декорация от цвят nude и златни чертички. Преди време ме е правила маникюристка така и ми харесва. Бихте ли помогнали с препоръка за златна боичка, и също с информация тя трябва ли да се пече?
И последен въпрос - моля за препоръка за здрав и лъскав топ, който да се разкисва лесно. Този, който взех на Клареса не ми харесва - стои много тънко, не е лъскав, и се напука.

# 39
  • Мнения: 1 860
Anyyyone, супер е! Страшен е за лятото, а как преля омбрето?
танита, според мен и трите марки са добри. За  Lily cute, GDcoco съм чела добри отзиви в стари теми, но аз не съм ги ползвала. Клареса и Hi Hybrid също са хубави марки - на клареса имам много лакове и ми допадат, за вторите имам един до сега и е само на мостра, но Есмералда е много доволна и се доверявам на преценката и. Колко са безвредни или вредни - не мога да кажа. Правилото попринцип е хубава база и топ, а цвят може да е всякакъв. Наполедък експериментирам с други марки и за момента съм доволна от moon(водят ги хипоалергенни), silcare flexy, nails molekula. Имам на Elisium и Luxton(мирише страхотно и няма остра миризма като някои други гел лакове) не съм стигнала до тях, но на мостра ми харесаха като консистенция и цвят. Сега съм загледала и други марки, а съм поръчала на семилак един цвят определен, но го чакам. Есмералда препоръчка и е доволна и от Rocksи Valeri.Иначе според мен водещо може да ти е доставка/цена и желан цвят при изброените от теб марки.
За топ най-препоръчван е Гелиш, но за него трябва тапия. Аз имам на клареса диамантения- нямам изброените от теб проблеми, но не е бляскав. Поръчах на neess top of the top-за цената си е супер и стои лъскав до сваляне, но съфорумка се беше оплака от топ на марката(не уточни модела), че и ставал на черти. Пробвах и на GGA топ  без лепкав, който не е лош но не е толкова лъскав и при повторно повтаряне на 2,5 седмица почна да ми се лющи. Много са доволни от топовете на коди, но в мейкъп ги няма на по-ниска цена ик трябва или от украйна или от предствителите на малко по-висока цена. Някои са доволни и от диамантения топ на блускай, но аз имам други премеждия с марката и не мога да се изказвам, защото при мен ставаше на дупки. За матов топ съм доволна на lunail top matt velvet, който стои матов до край и не лъщи. Това е от моите впечатления с топове и цветове Simple Smile

Последна редакция: вт, 19 юли 2022, 11:44 от karmilla

# 40
  • Мнения: 169
Здравейте! Някоя от вас използвала ли е базите на PNB? Много им се чудя на камуфлажните, имат страхотни цветове.

# 41
  • Мнения: 14 851
С четка преливах,но нямам такава "рехава",за това подстригах една моя. 😂 Много ми хареса оранжевото с розово,но нямах нерви да направя всички нокти. 😆

# 42
  • Мнения: 7 636
Безвредни и китайски аз не мога да сложа в едно изречение, като се отнася до гел лакове и гелове. Поради простата причина, че повечето лакове от Алито дори нямат написан състав, та не можем да знаем какво съсържа, дали е разрешено за употреба и в какви количества. Аз поради това спрях да ползвам китайски лакове.
От полските препоръчвам Клареса и Hi Hybrid, даже вторите започнаха да ми харесват повече. Но топът на Клареса не е добър, нито този без лепкав, нито diamond top. Ползвам си Коди.

# 43
  • Мнения: 436
Здравейте и от мен. Нова съм в темата и нова в света на правенето на гел-лак Relaxed Може ли идея от кой сайт да поръчам гел лакове и някоя по-бюджетна марка? Разгледах на първа страница, но има един сайт на който не открих избор. Всичко останало поръчах на Коди. Полигел също мисля да поръчам. Благодаря Ви.

# 44
  • Мнения: 1 860
https://makeup.bg/search/?q=%D0%BD%D0%BE%D0%BA%D1%82%D0%B8#o[2243][]=310799

https://manicurezone.com/category/gel-lak/
https://beautymall.bg/manikiur-pedikiur/gel-lak-za-nokti
https://prettyzone.net/maniciur/gel-lakove/
в бютимол са основно клареса, а маникюрзоун имат клареса+няколко други полски марки и латвийска. Притизоун са китайски,лаковете не ме кефят толкова и не бих ги препоръчала горещо, но и те са в графа бюджетни. Напоследък мейкъп са ми любим сайт за поръчки и има голям избор на всякакви марки, ползвай филтрите по марка или продукт. В началото ми бяха леко забъркани, но им свикнах и сега са ми мега удобни. Това са сйтове с бюджетни лакове, за които се сещам.

Общи условия

Активация на акаунт