Постоянно главоболие

  • 3 125
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 566
Мигрената е коварна, съжалявам, но просто се научаваш да живееш с нея. При мен се отключва  от най-различни неща, когато ме хване, боли почти всеки ден и по няколко часа. От около 15-годишна съм така, сега съм на 31, ЯМР , 3-4 различни невролози само потвърждаваха, че е мигрена и няма какво да се направи, освен да се пият болкоуспокояващи. И да, всички казаха, че ще ми мине като дойде менопаузата…  За конкретния симптом, обади се нс невролога и попитай с какво да го заместиш това хапче.

# 16
  • Мнения: 13 806
всички казаха, че ще ми мине като дойде менопаузата… 
Не мина, влоши се.


..при мен освен главоболие друго няма

С годините екстрите се появяват една след друга.

Хедан явно не е вашето лекарство. Търсете какво ви помага. Кажете на лекаря да ви го смени.  На мен примерно ми помага кодеин с кофеин, плюс нещо си към тях.

# 17
  • Мнения: 4 405
Авторке, имаш ли хормонални проблеми? Наскоро ми попадна информация, че при проблеми с пролактин и хипофиза (по-точно пролактином) е налице силно главоболие. Всъщност, покрай главоболието моя позната прави изследвания, оказа се пролактин 4 пъти над нормата и сега чака за ЯМР.

# 18
  • Мнения: 5 820
Една моя позната се оплаква от постоянно главоболие. Ходи до Турция при един добър невролог и той й каза да се ограничи да говори по телефона и телефонът й да стои по-надалече от нея. Когато говоря по телефона с нея, провеждаме разговор най-много до 5 минути. Нейната бивша работа беше свързана с много разговори по телефони - тя ми каза, че е говорила с около 100 човека на ден по телефона. Не й се сърдя, че говорим малко. Дори като стане над 5 минути, самата аз й напомням, че трябва да прекъснем разговора. Важното е да се оправи. Знам какво е да те боли глава. И аз имам от време на време пристъпи на мигрена и дори съм повръщала от главоболие и зрението ми беше замъглено и нищо не виждах.

    Може да е при нея и от твърде голям стрес. Не се разбира със съпруга си и постоянно той й прави скандали. Кара я да слугува на баба му, като всяка седмица я води на едно село, за да й чисти и готви. Виждам, че въобще не е щастлива с този мъж и е доста стресирана. Не знам как да й помогна.

# 19
  • Мнения: 12
Авторке, имаш ли хормонални проблеми? Наскоро ми попадна информация, че при проблеми с пролактин и хипофиза (по-точно пролактином) е налице силно главоболие. Всъщност, покрай главоболието моя позната прави изследвания, оказа се пролактин 4 пъти над нормата и сега чака за ЯМР.
Не съм пускала все още изследвания 😕

# 20
  • София
  • Мнения: 17 592

Намали дозата на хедана. Ще си намериш парвилната, но каквито и хапчета да си купила, чупи на две и виж как ще ти действа.
Ако от беналгин ти минава хич и не пий хедан. Беналгинът е драстично по-малко опасен / вреден.
Толкова чести кризи не са добре... не знам, обаче, какво да те посъветвам, всеки има такива периоди. Все пак провери полови и щитовидни хормони.

# 21
  • Мнения: 14
При мен главоболието е всекидневно. Правих всички изследвания, няма причина, но нямам и диагноза. Мога ли да пробвам Хедан без да ми е изписан, че не се издържа

# 22
  • Мнения: 203
Хедана и при мен даваше жестоки странични реакции, такива, че в един от последните пъти, в които ми се наложи да пия, хиляди пъти предпочетох мигрената пред стягането в гърлото, гърдите, “бръжденето” в носа, безтегловността …
От 4 години приключих с Хедан, използвам Имигран и Релпакс - никакви странични ефекти и чудесен ефект!

# 23
  • Мнения: 856
При мен главоболието е всекидневно. Правих всички изследвания, няма причина, но нямам и диагноза. Мога ли да пробвам Хедан без да ми е изписан, че не се издържа
С какво се храните обикновено?

# 24
  • Мнения: 14
Приемам разнообразна храна и витамини пия

# 25
  • Мнения: 856
Приемам разнообразна храна и витамини пия
Ядете ли често месо?

# 26
  • Мнения: 14
Не, веднъж в седмицата

# 27
  • Мнения: 856
А млечни продукти ядете ли? Питам Ви, защото аз също страдах от главоболие почти всеки ден (предимно в тила), докато не спазвах постите миналата зима. Тогава 40 дни ядох само растителна храна. След постите състоянието ми трайно се подобри и вече много по-рядко ме боли главата. Невролозите, при които ходих, с абсолютно нищо не ми помогнаха, само ми предписваха разни хапчета, но проблемите ми не изчезваха. Казваха ми, че храненето не оказвало влияние, когато ги питах, но сама се уверих, че не е така. На мен точно промяната в храненето ми помогна. След постите пак си ям месо и млечни продукти, но не всеки ден и почти съм изключила свинското. И един път в годината човек да изключи от менюто си тези храни поне за един месец явно е достатъчно организмът да се изчисти от токсините и вредните неща, които са се натрупали и които причиняват главоболие и други здравословни проблеми.

# 28
  • Мнения: 13 806
Зеленчуците носят също толкова токсини, а дори може и повече...  Аз се храня почти само с растителна храна от 30 години, не от мигренозна гледнаточка, просто месото не моята храна, подчертавам го за да стане ясно че не съм нито вегетарианец, нито веган. ( Мога да ям месо и ам ако няма как, но не е моето). Намалих силно млечните продукти заради проблеми с червата... и имам мигрени независимо от всичко. Като правех пък детоксикация по Михайлов на втори и трети ден какви мигрени имах, не искам да си спомня. Излизаше ми напълно безсмислено да се детоксикирам и пия лекарства за мигрена.

# 29
  • Мнения: 14
Ще опитам да спра месото и млечните продукти.
Но все пак ще посетя още един невролог, за  да го насоча към това да ме изследва за мигрена

Общи условия

Активация на акаунт