Постоянно главоболие

  • 3 114
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте,от една година насам съм с адски често главоболие започващо от дясното слепоочие и захващащо дясната страна на главата болка.Спасява ме само беналгинът,който трябва да глътна при пристъп за да отшуми.Ходих на очен,напълно здрави очи..Ходих на невролог,каза че е мигрена изписа ми Хедан(при пристъп) и Флунаризин(всяка вечерх1).Първият път когато взех Хедан имах стеснение по гърдите и гърлото,понижаване на кръвното 103/66.Втори прием,който беше тази вечер,същите симптоми и след час повишаване на кръвното 163/105 а съм на 22год. ..та въпроса ми е някой, който е с мигрена,някой който има също адски често главоболие през ден два ..който е приемал същите лекарства?Дали някой се съмнява,че е нещо друго, а не мигрена?

# 1
  • София
  • Мнения: 35 088
Откога е това състояние?
Да, може да е всичко, невролог, добър.

# 2
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 850
Целта на хапчето за мигрена е да свие кръвоносния съд, който се е разширил и от там съответно болката.
Вече как ще се отрази...
При мен не съм забелязала да има някакво действие върху кръвното налягане.

# 3
  • Мнения: 12
От миналото лято насам..

# 4
  • Мнения: 1 915
Аз съм с чести главоболия в областта на челото до слепоочието. Минават ми само от Хедан, но пия по половинка от 50мг таблетка, т.е. 25 мг. Да не би да са Ви изписали от 100 мг и да идва много силно?

# 5
  • София
  • Мнения: 35 088
Моята мигрена се отключи на 13 и приключи на 25. Но не с чести главоболия, а със седмични мои убийства - фотофобия, шумофобия, повръщане по 7 до 10 дни.

Вървете на невролог, защото и друго съм виждала.

# 6
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 850
При мен на около 40 г. Още си я търпя. Не мога да кажа категорично от какво се отключва точно. Имам двадесетина предположения.

# 7
  • Мнения: 12
Аз съм с чести главоболия в областта на челото до слепоочието. Минават ми само от Хедан, но пия по половинка от 50мг таблетка, т.е. 25 мг. Да не би да са Ви изписали от 100 мг и да идва много силно?
Не, 50мг..усещам още нещо странно в областта на челюстта и носа след Хедан, незнам как да го опиша,стягане на ченето от двете страни, докато дъвча храна или пия нещо ..и нещо подобно на парене в носа..

# 8
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 850
Така и при мен, да.

# 9
  • Мнения: 13 798
Моята започна на 18 и ето ме 36 г. по- късно, с всяка година е все по зле. Имам поредици от главоболия, продължаващи по десетина дена, редуващи се с периоди на ремисия. Лекарствата ми се борят само с последствията. За причината лекарите вдигат рамене. Поне са ми гледали всичко възможно. Стягане на ченето ми е част от симптоматиката на мигрената. Ако се, забавя с приема на болкоуспокояващи е УжасТ. Правиха ли ви скенер, доплер, ямр?

# 10
  • Мнения: 856
Qkips, нежеланите реакции, които сте получили, са описани в точка 4 на листовката.
https://www.bda.bg/images/stories/documents/bdias/2022-05-16-128092q.pdf
 
Ако тези нежелани реакции продължат или се влошат, е добре да говорите с лекаря, който Ви го е предписал.

# 11
  • Мнения: 385
Здравейте, можете ли да споделите вашите предположения за отключване на пристъп? Аз търся все още. За момента типичното, недоспиване, изпускане на хранене, стрес и прием на мляко(?!?!?).

При мен на около 40 г. Още си я търпя. Не мога да кажа категорично от какво се отключва точно. Имам двадесетина предположения.

# 12
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 850
Ами и мляко, да, колкото и да се струва странно, както и храни и напитки, които съдържат хистамин.
Алкохол най-вече, дори и само две глътки червено вино.
Също съм забелязала от сладко, от музика, случвало ми се е и от мелодия на телефон.
При мен болката е винаги в една и съща точка на главата, в ляво, и схващането на челюстта и усещането за синузит също в лявата част.

# 13
  • Мнения: 46 508
Qkips, проверявала ли си щитовидна жлеза и Б12?
2 пъти съм имала подобни симптоми. Единият път беше от високо ТСХ и липса на Б12 (тогава имах и шум в ушите), вторият - плексит.

# 14
  • Мнения: 12
Моята започна на 18 и ето ме 36 г. по- късно, с всяка година е все по зле. Имам поредици от главоболия, продължаващи по десетина дена, редуващи се с периоди на ремисия. Лекарствата ми се борят само с последствията. За причината лекарите вдигат рамене. Поне са ми гледали всичко възможно. Стягане на ченето ми е част от симптоматиката на мигрената. Ако се, забавя с приема на болкоуспокояващи е УжасТ. Правиха ли ви скенер, доплер, ямр?
Не, само с въпроси и ми сложи нещото,което даже незнам как се казва на главата и ме накара да затворя очи ..при мен освен главоболие друго няма,това с ченето е след прием на Хедан ..

Общи условия

Активация на акаунт