СЕДМИ КЛАС - 18.07 - 25.07 - По-доброто класиране - Второто!

  • 56 481
  • 766
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 68
Може ли някой, с записано вече дете, да каже дали в системата е видно, че детето е записано (и къде е записано)
Също така, дали на втотрия близнак вече излиза, че е записан.
Ние чакаме второ класиране и при нас както на първи етап, така и на втори етап излиза надпис, че класирането не е видно.

# 76
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 900
Може ли някой, с записано вече дете, да каже дали в системата е видно, че детето е записано (и къде е записано)

Не, и по-рано беше написано - пише "Класирането не е обявено."

# 77
  • Мнения: 304
Може ли някой, с записано вече дете, да каже дали в системата е видно, че детето е записано (и къде е записано)
Скрит текст:
Също така, дали на втотрия близнак вече излиза, че е записан.
Ние чакаме второ класиране и при нас както на първи етап, така и на втори етап излиза надпис, че класирането не е видно.
Поне при мен не е видно, това излиза:

# 78
# 79
  • Мнения: 2 169
Ра, ужас, дано те подмине. Ами като пуши в кенефа, поне да гледа на къде духа вятъра. И аз съм го играла този номер. Една вечер вратата решиха да я заключат на етажа, и аз къде, ми естествено на най - хубавото място. Да си припомня ученическия период. За сметка на това пък, терасата беше до нашата стая, и от там се носеше миризмата на цигари.

Тогедър, ако може да го навиете да дойде с вас, ще е добре. Не си заслужава да се откаже. Там ще срещне нови другарчета. А после ако имате възможност, пак ще идете със тях, като оздравеят.

Аххх, Белинда, какви спомени ми отвори.
Ся аз да ви кажа как готвех. Много не съм я гледала майка ми, къде какво и кога слага. Вечно беше на бързи обороти, и догато ние се моткахме, тя връткаше манджорните. Бях малко по - малка от наборите. Един ден реших, че ще готвя, почнах аз, направих някакъв безсолен буламач, и се фукам. А майка ми, ти хубаво си сготвила, ама я кажи къде ти е солта, къде са подправките. Миии, няма ги. Реши ла нашата да съ хвали с мен, че съм била сготвила. Едната и колежка се обръща към мен и ме пита, Тони ми ти като сготви, кал сложили. Седя, мигам на парцали и я питам - защо? трябва ли, аз не знам да се слага кал в манджа. Тогава тя взе да разправя, как сготвила първия път - слагала каквото и хрумне, и за капак сложила - камънчета и кал. Еее, за годините си, се хванах за главата. Че кой нормален ще слага кал и камъни, и ще го яде туй нещо. Аз така си играех, и готвех на ужким като бях много малка, в детската градина.
Обаче туй с течноста, изтрепва рибата. Не ми се е случвало да се чудя откъде идва течноста, с първите ми опити за готвене. Между другото, сама съм се учила да готвя. И тесто да си омеся, даже и за баници, да си ги точа корите. Правила съм и такива манджи, дето хич не щъ и да ги помириша, но като има кой да ги яде, и ги искат, съм ги готвила. Еля пъ шкембе чорба, ужас, воня и половина, ама ко дъ прая.

# 80
  • София
  • Мнения: 6 212
Аз обичах да гледам майка ми как готви и тя ме ползваше за чирак - да беля картофи, да режа лук, да бъркам крема докато се сгъсти, а колко белтъци съм избила на ръка - не е истина. А като се правеше зимнина - няма 6 - 5. Цялото семейство сядаме и белим чушки или мелим домати, или махаме костилки на вишни. Та така съм се понаучила.
Обаче моите мили дечица са знаменателни. Синът не знае каква е разликата межди печено, пържено и варено, за панирано или сотирано да не говорим. Девойката ми обича да експериментира, но тя готви само по рецепти от нет-а и то обикновено английски (за предпочитане на японски и корейски буламачи). Ако рецептата е с грамажи се почва едно чудене - колко е 50гр. масло? Сега големите немски масла са разграфени, но веднъж имахме едно без разграфяване. Казвам: "Маменце цялото масло е 250гр. ти искаш 50гр. толкова ли ти е трудно да сметнеш каква част да отрежеш?" И започна едно сецкане... за да догоди точно 5 равни парчета - направи ми цялото масло на нищо. Много бърка кое е оцет и кое олио - знае, че и двете се слагат в салата и така и не може да запомни кое какво е Stuck Out Tongue Winking Eye
А майка ми скоро се оплака,  че 23-годишният ми племеник и купил пресен лук вместо пресен чесън. Това разбирам, че е висш пилотаж и аз като дете ги бърках, но бабата много възмутено се обадила на сестра ми, да пита какви са тия пропуски в образованието Joy

# 81
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 900

А майка ми скоро се оплака,  че 23-годишният ми племеник и купил пресен лук вместо пресен чесън.
Едно време баща ми, инженер, ни обясняваше разликата така: лук = тръба, чесън = винкел. Joy

# 82
  • Мнения: 638
Да се запиша и аз в новата тема, нищо че чак на 6-та страница.

Моя младеж не готви, добре че поне хляб може да си отреже. Ми то с 2 жени вкъщи, мама и баба не му се е налагало. Аз се учих да готвя след като се взехме с татко му, така че... Неволята учи! ,😁 (Сега, аз съм от онези майки, които дават на децата си да се цапат в кухнята. Със сестра му месим, готвим, режем, с него също, но то момчето порасна, стана тийн и се отдръпна от кухнята.)
Предстои му да учи немски, нов език ще му е. Но не съм се замисляла, да го запознаваме с езика. Разчитам на училището и ако не се справя, тогава ще търсим помощ. Сега съм го оставила да си почива.
Чете детето. Днес си взе книги от библиотеката и ги е започнал. За съжаление не излиза много. Миналото лято играеха баскетбол с приятели, но януари месец му откриха счупване на ставите на 5-ти прешлен и му забраниха скачане и тичане. Препоръчват заздравяване на мускулите на гърба, но без да се натоварва кръста. Но как става това? Намерихме кинезитерапевт, той пък иска изследване за костна плътност първо да направим и тогава ще се занимава с него. Ох, оплаках се!
Стискам палци на чакащите второ класиране! И ние се вълнуваме за приятелчета.

# 83
  • София
  • Мнения: 33
Утре ли е крайния срок за качване на резултатите от 2ро класиране?

# 84
  • Мнения: 11 230
Не, в сряда, 20.07.

# 85
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Да се запиша и аз в новата тема, нищо че чак на 6-та страница.

Моя младеж не готви, добре че поне хляб може да си отреже. Ми то с 2 жени вкъщи, мама и баба не му се е налагало. Аз се учих да готвя след като се взехме с татко му, така че... Неволята учи! ,😁 (Сега, аз съм от онези майки, които дават на децата си да се цапат в кухнята. Със сестра му месим, готвим, режем, с него също, но то момчето порасна, стана тийн и се отдръпна от кухнята.)
Предстои му да учи немски, нов език ще му е. Но не съм се замисляла, да го запознаваме с езика. Разчитам на училището и ако не се справя, тогава ще търсим помощ. Сега съм го оставила да си почива.
Чете детето. Днес си взе книги от библиотеката и ги е започнал. За съжаление не излиза много. Миналото лято играеха баскетбол с приятели, но януари месец му откриха счупване на ставите на 5-ти прешлен и му забраниха скачане и тичане. Препоръчват заздравяване на мускулите на гърба, но без да се натоварва кръста. Но как става това? Намерихме кинезитерапевт, той пък иска изследване за костна плътност първо да направим и тогава ще се занимава с него. Ох, оплаках се!
Стискам палци на чакащите второ класиране! И ние се вълнуваме за приятелчета.
Милото момче! А как му откриха такова счупване? И колко време няма да може да скача??

# 86
  • Мнения: 304
Ама че дечица сте отгледали и възпитали! Браво!
Състезатели, читатели, че и готвят!
У нас веднъж “варихме” яйца по телефона и до там. После още веднъж щеше леща да готви под моя взор, но преди да заври водата вече беше на гребена на друга вълна. . .
Добре, че има голямо огледало вкъщи, това е спасението. Суета, друга дума по-подходяща няма.
Тази седмица е при баба и дядо, толкова се радваше, че ще е в нейното царство-господарство! Котките - и те са там с нея, да не мислите, че съм ги сготвила - неее, може да ми потрябват за следващото НВО.
 У дома е странно тихо и спокойно. Не се оплаквам, ще свикна. Човек с хубавото бързо свиква Simple Smile
Вълнувам се с класирането заедно с вас и стискам палци!

# 87
  • София
  • Мнения: 3 047
Моят младеж го е докарал до таратор и сандвичи. Поне знам, че няма да остане гладен. 😀
Сега е при баба и дядо и учудващо е прочел за Сафо, че и Илиада започнал. Ама от анализите отпред, не разбрал, кое точно е Илиада и давал наред човекът. 🤣🤣 Много изпълнителен, брей!
И аз стискам палци на всички! Всяко дете да отиде там, където му е късметът!

# 88
  • Мнения: 436
"След като обсъдихме раниците, аз да попитам дали сте виждали хубави бански, по-младежки, и да се продават отделно горнище и долнище, така че да сглобим (доста) голяма чашка с малко долнище? Днес обиколихме няколко магазина, обаче госпожицата нищо не си хареса, а нямаше и почти никакъв избор на горнища С-D. "
Само и единствено Декатлон, но не през уикенда. Цените са бюджетни, имат готини серии за сърф и т.н., моята девойка, нищо, че е далече от 7ми клас, я оборудвахме с различно горнище и долнище за сърф точно от Декатлон. Детето обожава да скача във вълни, от скали и т.н., сърфистките горнища намаляват риска след скок да излезеш с горнището на лицето Joy

# 89
  • Варна
  • Мнения: 932
Като дете си спомням да съм си правила бъркани яйца, но не пържени, а запечени в парти грил. В гимназията открих в една книга рецепта за палачинки и дълго радвах народонаселението у дома с опити да ги правя все по-добри. Без бой си признавам, че не просто не обичам, ми направо ненавиждам готвенето. И то не ме обича, с никоя манджа не бих запленила никого. Лошото е, че в престараването си да храня потомството здравословно ги научих да ядат готвено всеки ден и сега, ако се пропусне да се сготви, вкъщи има всенародно недоволство. Ама която ги вземе, да се оправя. По-добре учете момите да готвят, че ще попаднат на някой ненаситен като моите. Иначе са с богата ресторантска култура, знаят от къде какво да си поръчат, колкото им душа поиска, нали има кой да плаща.

Общи условия

Активация на акаунт