Дерматолог за гъбички по ноктите в Бургас и борба с проблема

  • 914
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Здравейте,

Надявам се да пускам темата в правилния раздел. Не октрих достатъчно информация в стари теми за това пуснах нова.

Преди няколко години съм посещавала кожен лекар в Бургас в транспортна болница, заради гъбички по големите пръсти на краката. Беше дама, за жалост не помня името. Изследванията показаха онихомикоза. Реално няма задебеляване или пожълтяване, просто ъгъла на нокътя е отлепен от леглото. Последва дълго лечение с Тербинафин хапчета и лак Полинейл, като освен, че липсваше подобрение, нещата се влошиха... От единия голям пръст, станаха болни и двата.

После посещавах медицински педикюр (в Бургас и София), но отново резултат никакъв.  Изхвърлях обувки, чорапи и т.н., носих разделители за пръстите - нищо.

За мазане съм използвала имаверол (ветеринарно лекарство), екзодерил капки, оцет, фуногфин, течен йод, чаено дърво.... По-осезаеми резултати само от имаверол и чаеното дърво ми се струва, че имаше.

В началото на лятото за жалост получих проблем и с един нокът на ръката. Посетих друг дерматолог в града, който ми предписа Интраконазол хапчета и Екзодерил капки. С хапчетата курсът е през 3 седмици, за сега съм провела само един. Притеснява ме, че когато накапя екзоодерил на пръста на ръката - изглежда все едно става по-зле. Също така и че предвид състоянието ми, не е изследван материал от нокътя на ръката...  Иска ми се да изследваме и от ръката, за да не се окаже, че там е съвсем друга инфекция.

В този ред на мисли, ще се радвам ако сте получили точна диагноза и успешно лечение за ноктите от лекар в Бургас и ще помоля за имена/контакти. Flowers Four Leaf Clover

Попадам на информация, че проблемът може да е свързан с кръвна захар или имунитет и ми се иска наистина да намеря лекар, който да разгледа нещата в цялост.

Също така ако някой е приемал интраконазол, ще се радвам да сподели дали е видял положителен резултат и след колко време?

Всякакъв опит и мнения по темата биха ми били полезни. Този проблем и разрастването му, изключително ме подтиска. Благодаря предварително на всички, които ще се отзовът! Бъдете здрави Innocent

# 1
  • Мнения: 1 343
Пробвай лазерно лечение! В София в "Спектра" това лекуват успешно, обади им се и говори, каквото тук написа, успех!

Общи условия

Активация на акаунт