Почивате ли си на почивката?

  • 8 311
  • 152
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 266
Последните две години категорично да Heartbeat

Другите години никога не сме повтаряли конкретно място и сме искали за две семдици да видим всичко наоколо. Но сега начинът, по който почиваме, се промени коренно и ме устройва идеално за актуалната ситуация. Спокойно, мързеливо, без много екшън и не си мърдам пръста за почти нищо. Това за лятната почивка.

Великденска и есенна са все още друг тип, но не ми е възможно да променя протичането им. Първата е с роднини всяка година, втората избират децата горе долу.

# 16
  • Мнения: 6 430
Почивам си пълноценно. Не само на плаж, ами и на друг тип почивки. Обичаме и на културен туризъм да ходим, на кулинарен и винен също, на планина, със спортни активности. Децата са самостоятелни от малки, общителни и любопитни, намират си лесно компания. Не са ни товар. Нито в къщи, нито на почивка съм обслужващ персонал на семейството, научени са от малки на основни неща.

# 17
  • Мнения: 1 488
Почивам си, да. Даже и сега, в началото на месеца, с малчо на година, пак си починах. Смених обстановката, не мислех за битовизми. Бяхме на балкан, в едно хубаво, семейно хотелче. Редувахме се с ММ кой да е на басейн с голямото дете и кой да тича след дребчо.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 668
Лятна почивка в планината с 3-4 часа преход, а може и следобедна/вечерна разходка, леко похапване на нещо дребно през похода + хубава вечеря в ресторант. Какво му трябва на човек?
Да лежиш "на легло" 5-10дни, за да си "починеш" ми се вижда абсурдно.
И на море да е, освен плажа си има разходки из природата, паркове, плажове, градове.

# 19
  • Мнения: X
Почивам си, защото обичам да се дистанцирам, а само когато замина, го правя наистина. Винаги взимаме поне 1 седмица отпуск за море, което да е в БГ на познато и любимо за нас място. Там мога да седя на плажа и да не правя нищо друго. За мен си е почивка. Сякаш пясъка под тялото ми поглъща негативната енергия и се връщам нов човек.

Обичам и да обикаляме на някъде, разбира се.

Мръднем ли на някъде, вече съм нов човек.
Но го казвам от камбанарията на човек без деца.

Точно в този момент много искам да тръгна на някъде, много ми се събра, искам да се махна, ако ще в село да е, ако ще в най-забутания кът на земята.

# 20
  • Мнения: 11 924
Почивам си, защото обичам да се дистанцирам, а само когато замина, го правя наистина. Винаги взимаме поне 1 седмица отпуск за море, което да е в БГ на познато и любимо за нас място. Там мога да седя на плажа и да не правя нищо друго. За мен си е почивка. Сякаш пясъка под тялото ми поглъща негативната енергия и се връщам нов човек.

Обичам и да обикаляме на някъде, разбира се.

Мръднем ли на някъде, вече съм нов човек.
Но го казвам от камбанарията на човек без деца.

Точно в този момент много искам да тръгна на някъде, много ми се събра, искам да се махна, ако ще в село да е, ако ще в най-забутания кът на земята.
Аз се чувствам по същия начин, макар че съм с две деца. Седмица на море през лятото, през деня - плаж, вечер разходка. През пролетта или есента, ако отидем на почивка разглеждаме, пътуваме, иначе доскучава.

# 21
  • Мнения: 7 245
Почивам си супер добре и още искам. Но с годините се научих какво ми харесва, за щастие и мъжът ми го споделя и можем само да се наслаждаваме на почивката. Морето е винаги олинклузив, има друга почивка СПА хотел, и кратки пътувания. После се чувствам много заредена.

# 22
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 816
Аз определено съм от хората, които не могат да стоят на едно място. Включително и на почивка съм така. Това да лежа цял ден на плажа не е моето. Където ходим, винаги търся някакви интересни местенца наоколо, забележителности, манастири. За съжаление почивките ни, 2 или 3 в годината, са доста кратки. В последно време усещам, че ми се насъбра доста психическа умора и имам нужда от по-дълго време някъде, независимо море, планина, някое село. Но се съмнявам, че ще се случи тази година... Та директно на въпроса - не, много ми е кратко времето и не успявам да си почина.

# 23
  • Мнения: 1 571
Стига малката да не е болна - почивам си.
Ние семейно сме под мотото - Човекът е човек, когато е на път, а ако има и вода на мен лично нищо и никой не ми пречи.

# 24
  • Мнения: 1 348
Да, почивам си. Всичко, което е бягство от рутината и сивотата е почивка за мен. Да, физически е уморително да обикаляш и да не си доспиваш, но пък нещата и местата, които виждаш са си храна за душата. Та в пъти предпочитам да обикалям и да разглежда, пред това да лежа цял ден и да не правя нищо. Това мога да го правя максимум ден и после вече не знам какво къде да се дяна, защото не ми се стои на едно място. Изключение прави плажа, там мога да изкарам цял ден, стига да има и нещо вкусно за ядене на близо. Единственото, което не ми харесва е, че трудно заспивам на чуждо място.
За протокола, все още нямам деца.

# 25
  • Мнения: 7 899
Почивката, казват, е просто друг вид натоварване и с това съм съгласна - дали сме в хотел, къща за гости или палатка няма значение, важното е да си проветря главата от ежедневието и работата. Единствените неприятни емоции са били свързани с посещения в бърза помощ, когато децата бяха малки.
Напоследък правим бягства за един уикенд плюс един ден, ако успея да изляза в отпуск и така няколко пъти през лятото ходим на различни места по морето или вътрешността на страната. Предвидливо вземам отпуск в понеделник, а не в петък, за да не се прибираме с целия неделен трафик.

# 26
  • Мнения: 4 411
Физически не си почивам, когато ходим на почивка, но натоварването е различно. Психически - винаги. Забравям за телефона, изключвам алармата и се чувствам свободна.

# 27
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
Почивам си, изпадам в някакво безвремие. Но винаги и само в началото и в краят на сезона. В самият сезон не, пренаселеността, шумът и пищящите от всякъде деца ме натоварват страшно много.

# 28
  • Мнения: X
Почивката, казват, е просто друг вид натоварване
Сега, ако си призная, че особено любим вид почивка ми е да акостирам в селското шато и да окося ливадата, което ми отнема 2 или 3 дена по 2-4 часа, ще ме пратите в кукувичарника. Но ако човек работи като мен със задник на дивана и нос, забит в лаптопа, ще ме разбере.

# 29
  • Мнения: 5 257
Зависи какво раьбираш под почивка. За мен почивката не е да лежа на дивана, леглото, плажа или където и да е било другаде. Почивката е да правя нещо разлучно, което в обичайното си ежедневие не правя. От тази гледна точка, да, отеделено си почивам. Но не прекарвам почивката в лежане. По- скоро не ме свърта на едно място.

Общи условия

Активация на акаунт