СНБМ - инициативи - 2 част

  • 28 639
  • 736
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 671
Пиша поред, без цитати:

1. Онлайн заявлението се попълва от всеки кандидат, така данните му директно влизат в базата. В единичните случаи, когато кандидатът няма достъп до нет, се подава молба на хартия, данните се качват на ръка - но това ще бъдат единични случаи!

2. Хартиеният вариант е задължителен, според мен, защото така се подсигуряваме със собственоръчен подпис на кандидата. В този смисъл мисля, че няма как да минем само с онлайн заявление или подадено на електронен носител или факс, защото това не е официално положен собственоръчен подпис! Да, това означава, че всеки кандидат ще трябва освен онлайн, да праща и хартиено заявление, но който има желание, ще превъзмогне малкото неудобство.

3. Мисля, че е по-удачно от гледна точка пестене на време онлайн и хартиеното заявление да се подават едновременно - по този начин в предвидения 10-дневен срок за одобрение от получаване на онлайн заявлението и хартиената молба ще е пристигнала вече, а и сдружението ще разполага с официалния подпис на кандидата. Връзваме си гащите.

4. Когато 10-дневният срок изтече, изпращаме на одобрения кандидат мейл, с който го уведомяваме, че е приет за член и го каним да внесе членския внос в седемдневен срок. Тук за мен остава открит въпросът кога започва пълноправното членство - с одобрението или с получаването на членския внос? Моето мнение е, че трябва да започва, когато членският внос е получен.

5. Относно адреса за изпращане: Цитираният по-горе адрес е официалният адрес на Сдружението. За да няма недоразумения, Инето би могла да сложи една табелка "СНБМ" на пощенската си кутия и въпросът е приключен. Адресат ще бъде не Христина Пендичева, а СНБМ. Остава неудобството за Инето да си отваря редовно пощенската кутия и да предава получените хартиени заявления на когото трябва. Но, ако тепърва тръгнем да правим п.к., това още ще забави процеса.

6. Относно проекта - досега се оформят две идеи за темата му:

- хранене в ранна детска възраст - срещу това аз имам доста против, защото темата е дискутирана многократно, по нея има значително раздвижване напоследък /Вики беше писала по-горе/ и едва ли е нещо, с което младата майка не би могла да се информира и сама, стига да има желание. Що се отнася до детските градини и ясли, стана ясно, че и там нещата търпят вече промяна, бавна, но я има. В този смисъл усилията ни май ще отидат напразно.

- несправедливите условия  за отглеждане на едновременно родените деца - тук таргет групата е малка, проблемът е наистина изключение, но несправедливо. Мисля, че никой досега не е повдигал този проблем, та, ако се наемем, ние ще бъдем първите, което е много важно. Освен това не би било толкова трудно да обхванем бъдещите майки на близнаци в София за периода до юни, например. /Онагледявам съвсем грубо - от женски консултации можем да получим инфо колко майки очакват близнаци до средата на годината. Те са краен брой жени за София. На тях можем да предоставим цялата им нужна информация, която ще съберем, ако организираме кръгла маса или семинар, резултатите от който, дай боже!, променят несправедливостта./ Освен това, тази тема е много наболяла, има поле за промяна в законодателството, има и медиен интерес към подобни инициативи.

7. В заключение, мисля че трябва да помислим още ден-два върху тема на проекта, може да родим и други идеи, защото тези две са предложени на прима виста, особено първата.

# 676
# 677
  • Мнения: 1 671
Г-жо Уизли, позата от аватара Ви, много отива на последния Ви пост.    Laughing


аааа-ма-ха! Joy

# 678
  • Мнения: 2 070
Права е Гери май. В този случай обаче аз не съм особено в час и не знам Доли как е. Ако решите да е това трябва някой да формулира проблема в кратко текстче.
Аз продължавам да си мисля, че може да напишем две-три предложения. Това само ни представя, после на етап кандидатстване за средства /там и парите май бяха повече/ може какво ли не да измислим.

Мацки, току що получих плана на програмата, която ще координирам. Шест месеца ще ми е доста натоварено, а и за капак на всичко, един от най-важните моменти в програмата, едно обучение, е на 8 и 9ти февруари. За всякакви други дни можех да се разбера нещо да отсъствам или да си взема болничен, но за това не мога за жалост.Така че, ако ни одобрят от ФРГИ няма да мога да отида.
Дано някой друг от вас прояви интерес и който и да е ще го моля /лична молба/ да си записва подробно и да ми разкаже подробно, защото ми е много интересно /ако протича ака както протече семинара на СГО/   Sad

# 679
  • Мнения: 2 070
Влади, хората, които са с Мозила не могат да отварят менютата на сайта. Аз мислех, че е само при мен на рабоа, но се допитах до още двама и при тях е така. В момента при мен нито едно меню не се отваря. Текст няма зареден и за начална страница.

# 680
  • София
  • Мнения: 6 245
По повод на това, което говорихме за защитата на лични данни:

Цитат
Ако обработвате лични данни и следва да се регистрирате като администратор на лични данни.

Кой е администратор на лични данни

Администратор на лични данни е физическо или юридическо лице, както и орган на държавна власт или на местно самоуправление, който обработва лични данни, като:

* видът на обработваните данни, целите и средствата за обработване са определени със закон, или
* той сам определя вида на обработваните лични данни, целите и средствата за тяхното обработване.

Качеството "администратор на лични данни" се придобива не от момент на регистрация, а от момента, в който лицето започне да обработва лични данни. Законът цели да реши съществуващият досега проблем с масовото и ненужно обширно задължение за регистрация, създавайки два режима - на задължителна и на доброволна регистрация. На задължителна регистрация подлежат:

* лицата, обработващи чувствителни лични данни (според предмета на обработка);
* лицата, поддържащи регистър с данни за не по-малко от 100 физически лица (според обема на обработвани данни);
* лица, които са получили задължително предписание за регистрация от комисията, и
* лицата, които обработват лични данни при упражняване на правомощия, предоставени им със закон.

Лицата, които не влизат в тази категория, могат доброволно да се регистрират при Комисията.


За сега май не подлежим на задължителна регистрация. Макар че не съм сигурна какво означава "чувствителни лични данни "
Опитах се да намеря определението и в Закона за защита на личните данни, но го няма.
Както писах по горе май се разболявам и ми е трудно да се съсредоточа, в това което чета.


По въпроса за начина на подаване на заявлението.
Цитат
Закон за защита на личните данни
чл. 4 ал. 1 т. 2 физическото лице, за което се отнасят данните, е дало изрично своето съгласие
Това се удостоверява с автентичен подпис на хартиен носител или чрез електронен подпис.

И за подаването на заявлението по електронен път
Цитат
Чл. 23. (1) Администраторът на лични данни предприема необходимите технически и организационни мерки, за да защити данните от случайно или незаконно унищожаване, или от случайна загуба, от неправомерен достъп, изменение или разпространение, както и от други незаконни форми на обработване.
(2) Администраторът взема специални мерки за защита, когато обработването включва предаване на данните по електронен път

# 681
  • Мнения: 3 336


Кали напиши ми моля те номера под който сме регистрирани като НПО да го дабавим и него


Влади, ето - фирмено дело № 10633/2006, гр. София, дата 29.09.2996г. Парт. /ида?/ 13388, т. 277, р. V /5 римско/, стр. 95.

Моите мишки в неделя имат рожден ден и съм се заела със серозна организация, затова липсвам напоследък Embarassed Утре съм на една погача на братовчедчето на мишките, така че няма да мога да присъствам на срещи.

Момичета, много сте изписали ooooh! Не знам как ще смогна да ви изчета до 8.00 Tired

Хриси, за паричките изобщо не се притеснявай, няма да обеднея с 14 лв Laughing Ще ми ги дадеш като се видим, само дето нямаме фактура и не знам дали с бележка ще стане номера newsm78

# 682
  • Мнения: 3 336
Мими, моля те пусни другата тема:

Момичета, ние от сдружение „Настоящи и бъдещи майки” искаме да ви информираме за положителните промени, които Парламентът прие в Кодекса за социално осигуряване, в частта му за майчинството. Искаме да благодарим на всички, които взеха участие в протестите и в подготовката им, както и на всички които се подписаха в подписката. Уверяваме ви, че тези промени бяха приети и благодарение на нас, което беше публично признато. Надяваме се като видите, че от нас зависи децата ни да имат по-добро бъдеще и че можем да променим нещата да се включите по-активно в бъдещите ни мероприятия. В тази тема може да получите отговори на вашите конкретни казуси от юристи и счетоводители.

Какви са промените на Кодекса за социално осигуряване относно майчинството?

-     болничният за бременност и раждане от 1.01.2007г. 135 дни става 315 дни
-   ако се намирате в заварено положение, тоест вече сте излезли в болнични към 1.01.2007г има 2 случая:
още не са изтекли тези 135 дни, тогава просто когато изтекат си подавате молба до работодателя и той ви се удължава до 315
ако са изеткли тези 135 дни, след това получавате обезщетение за отглеждане на малко дете в размер 160 лв до 1.01.2007г. След това от 1.01.2007г подавате молба до работодателя и пак започвате да получавате 90 % от заплатата си.
- след тези 315 дни обезщетението за отглеждане на дете се увеличава от      досегашните 160 лв на 180 лв
- предвижда се нова възможност, ако майката иска да се върне на работа след изтичането на тези 315 дни тя ще може да си наеме детегледачка от Агенцията за социално подпомагане и обезщетението, което би получавала тоест 180 лв да се плащат  на детегледачката, като държавата поема осигуровките.
- възможността майчинството да се прехвърля си остава. Ако 135 дни са ви изтекли преди 01.01.2007 г.  и сте прехвърлили майчинството на друг писмено можете да се откажете от това прехвърляне и да си продължите отпуска до 315 дни при по-високото заплащане.
- ако излезете в болнични след 1.01.2007г болничните ще ви се превеждат директно от НОИ, а не от работодателя   

Ето и отговорите на някои често срещани въпроси:
-   за да получавате майчинство е необходимо да имате 6 месеца осигурителен стаж и към момента на излизане в болнични да се водите на трудов договор - безсрочен или срочен със срок до навършването на 2 г. възраст на детето.

-   болничният за бременност и раждане не може да бъде по-малък от МРЗ (минимална работна заплата) незвисимо от това каква заплата сте получвали и на каква сума са ви осигурявали. МРЗ за 2006г е 160 лв, а за 2007г е 180лв.
-   болничният за бременност и раждане е в размер на 90 % от средния осигурителен доход за 6 месеца назад, но не може да бъде по-голям от нетното ви възнаграждение, тоест не може да получавате повече отколкото като сте били на работа


Извинете за дългия цитат, но за да не стават грешки искам да попитам за идеята на модераторката от съседния форум, за който говорихме за срещата, там този текст ли да пуснем или нещо по-общо? Наси, ти съгласна ли си да пуснеш темата там, тъй като очевидно ти най-често влизаш там, пък и нали така се уговорихме  Wink Въпроса е ако темата ще е за въпроси и отговори, дали да не говорим и с момичетата, които отговарят в настоящата ни тема да помагат на Наси, защото не знам без специалисти как ще върви подобна тема newsm78

Моля да решим този въпрос в следващите дни, защото вече доста се забавихме в въпросната тема Praynig

# 683
  • София
  • Мнения: 6 245
Новият ред за записване в детските градини всъщност е стар, според директор на детска градина
http://www.focus-news.net/?id=n624548

Варна се похвали с бейби бум
http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2522&sectio … =2&id=0000503

Европа се загрижи за повече бебета
http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2522&sectio … =4&id=0000901


# 684
  • Мнения: 1 671


Извинете за дългия цитат, но за да не стават грешки искам да попитам за идеята на модераторката от съседния форум, за който говорихме за срещата, там този текст ли да пуснем или нещо по-общо? Наси, ти съгласна ли си да пуснеш темата там, тъй като очевидно ти най-често влизаш там, пък и нали така се уговорихме  Wink Въпроса е ако темата ще е за въпроси и отговори, дали да не говорим и с момичетата, които отговарят в настоящата ни тема да помагат на Наси, защото не знам без специалисти как ще върви подобна тема newsm78

Моля да решим този въпрос в следващите дни, защото вече доста се забавихме в въпросната тема Praynig

Кали, извинявай, не те разбрах ooooh!

# 685
  • Мнения: 3 336
За проекта:

Ако трябва да бъде за определена таргет група, т.е. по-тесен кръг хора, предлагам да направим кампания или кръгла маса относно социално несправедливите условия за отглеждане на едновременно родените деца, на която да се коментира необходимостта от въвеждане на пакет социални услуги и т.н., които да компенсират липсата на законова възможност за осигуряване на равни условия.

Темата е интересна.

Освен това, за да спечелим финансиране по проект, все пак трябва да е атрактивен, да привлече вниманието на организацията, отпускаща средствата.

Инче, обичам те Heart Eyes

Присъединявам се със съгласие за твоята идея. Някак си ми прави впечатление, че когато смесим нещата за едновременно родените деца и останалите деца, веднага орязват всичко за едновременно родените, понеже са частен случай. И така скоро няма да има никакъв напредък по въпроса. Ако наблегнем на тази тема, ще зарадваме много близнашки майки и освен това ще си помогнем за новия закон, тъй като не вярвам в работната група да може да се отдели повечко време специално за едновременно родените, на фона на всички останали проблеми. Така ще съберем най-вежните хора от които зависи подобно решение и ще одготвим нещата от по-рано.

Много добра идея Hug Благодаря ти  bouquet

Също не подценявам идеята за важността от правилно хранене на децата, но тя като че ли се дискутира напоследък все по-широко, а пък едновременно родените са забравени и смея да твърдя пренебрегнати във всяко отношение Rolling Eyes А темата и ми се вижда "вървежна" достатъчно Peace Вярно, че засяга по-малко хора, но все пак Flutter

Сега едно въпросче - какво стана с координатора? Давайте да изберем един, за да сложим телефона му в сайта? Май Доли беше предложила да е тя, аз съм ЗА Peace

Моли, пиша го малко завоалирано Laughing , за да не се приеме като реклама, не помниш ли какво ви казах за познатата ми от съседния форум, която предложи да сложим и там наша консултантска тема? Уговорихме се Наси да координира нещата там и ние с Хриси да помагаме, както и който има желание.

# 686
  • Мнения: 472
Кали, говорихме с Хриси, когато материала за сдружението се уточни да го пуснем. Аз поемам следеното и ако имам проблем ще свиркам.
Относно подаването на молби, аз също мога да въвеждам и да помагам. Трябва да се съобразим с хората, които нямат инет.
Дес, ще прочета още веднъж нещата за проекта, на мен също ми е интересно, но няма кой за момента да ми гледа детето. Ако до тогава намеря детегледачка съм на линия.

# 687
  • Мнения: 3 336
Също смятам, че формуляра в нета трябва да е задължителен, а този на хартиен носител след уведомяването, че е приет да се изпраща. Също не виждам хора, които нямат нет, как ще ни следят нещата newsm78 И каква текуща информация за нас ще имат и от къде?

Също така преди да се внесе членския внос няма как да стане някой пълноправен член.

Добре, Наси Hug Не бях в течение.

Сега ви оставям, че дългът ме зове Laughing Утре и в неделя имам доста ангажименти, тка че не знам дали ще имам възможност да нахвърлям нещо по въпросите за близнаците/ако се приеме/, но ще нахвърлям нещо тук набързо и ще помоля Доли  или който има възможност да го оформи Praynig

Близнаците получават само 1 майчинство със срок като за едно дете.
Не ползват отстъпки при ползване на детска кухня и плащат 2 цели такси.
Не ползват предимства при записване в детско заведение.
Няма да могат да се възползват от програмата за детегледачките, тъй като майката получава само едно майчинство и съответно има право само на една детегледачка, а никоя няма да се навие да гледа за същите пари 2 или повече деца, вместо само едно.

Моята идея е да се обсъди на кръглата маса как да се решат проблемите, породени от неравностойното положение, в което са поставени семействата с едновременно родени деца. На кръглата маса трябва да бъдат търсени решения, които да бъдат приложени в законите. Майките на такива деца и бъдещите майки ще се осведомят много бързо, защото по новините няма начин да не дадат нещо по въпроса, ако то бъде направено Peace

Малко на един дъх го написах, защото бързам много Embarassed Моля да ме извините и дано да стане ясно newsm78

Лека вечер  bouquet

# 688
  • Мнения: 1 828
Момичета с Деси се уговорихме да се видим утре в 13 часа на пилоните пред НДК. Ще ходим в Chill Out кафето, което се пада в малката уличка зад паркинга на НДК. Всеки, който иска да дойде е добре дошъл. Повече глави, повече мъдри мисли.  Party

# 689
  • Мнения: 2 070
Момичета, до понеделник трябва да дадем име и на още някой, който желае да участва в обучението.

Влади, на работа до последно не ми се отваряха менютата с Мозилата, а тук с Екслорера пък в момента изобщо няма и сайт... връзката със сървъра или...  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт