Защо напускам България

  • 9 463
  • 144
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 90
Аз като живееща навън да си кажа - не ми харесва тук. Искам си в България.
Ами като не искаш там, идвай си

Смешно и ненужно е да обсъждаме члагата, кой кара някой да я слуша, ако не я харесва? Избягваш такива заведения, избягваш тези тв-канали и готово.
Е, не мога да избягам от претъпкания рейс, в който шофьорът е надул радио Веселина или Сигнал+.

Простотия и цигания има навсякъде, не само у нас. Боклуци по земята хвърлят и тук, просто сутрин рано се почиства. Защото има пари. Защото данъците са убийствени. Защото има полиция, която дебне и те вкарва в правия път, ако кривнеш.
Не опира до данъците, а до държавата. Там, където си ти държавата управлява, а в БГ държавата е абдикирала.

И за да отговоря на чудещите се каква е връзката между чалгата и нежеланието да се живее в БГ, обяснявам. Чалгата е не само стил музика, чалгата е начин на поведение. Когато един добре костюмиран елемент се изсекне на улицата, както някой спомена, това е чалга. Когато си изхвърляш фасовете и боклуците през балкона, това също е чалга. Когато една жена се опитва да изглежда като главните героини на латиносериалите - това също е чалга. Чалгата е завладяла България. И ние, дето не искаме да живеем, тук, не сме мързеливи, просто не искаме да имаме контакт с чалгата.

А за чалгата като музика, хайде да не обиждаме музиката.

# 91
  • Мнения: 6 167
Да. И аз да кажа..

Аз съм в чужбина от има няма една година.
Да ви кажа, сега, ако ме пуснат и ако няма нещо да ме задържи ( мъжа ми в случая) ще си тръгна пеша от тук. Ще вървя до България. На север, през Сърбия и ще си стигна.
Сигурно съм една глезанка, но в България бях добре реализирана, имах 4 цифрена заплата, както и повечето от познатите ми и приятелите ми. Имах позиция , за която тук трябва да драпам и доказвам поне 10 години.  Както и много от моите приятели и познати.
Не казвам, че в БГ е супер за всички ( то и тук не е), но вярвам, че там сега е страната на възможностите. За хора с образование, знаещи езици, амбициозни и живеещи на добро място - пречки няма. Как съм се спасявала от чалгата, мутрите, простотиите и тн? Ами.. сядала съм си в колата и не съм си подавала много нослето навън. Избирала съм си средата. Ходила съм по определени пътеки.

Тук пак се старая, но не ми идва отвътре. Уча се и е тежко, щото не съм на 16.  И като теглиш калема има позитиви, да - някак си бита е по-лесен, живота е по-сигурен, аз буквално не си заключвам колата и къщата ми стои отворена с ключа отвън. Не е малко, но не е нищо повече. Чужди са ми,насилвам се да поддържам контакти, защото знам, че така трбява, че няма връщане назад. Знам, че трябва да се справя и да съм щастлива. Не се съмнявам в себе си. Но .. трудно е.

Не знам, мотивите да избягаш са различни. Моето мнение е това. Има живот в България, защото съм го живяла и то без връзки, без реституции, без криминалитет и тн.

Мр. Лейзи, и преди да ми кажеш, като на Блонди да си дойда, да вметна, че няма как да стане. Омъжена съм тук, тук имаме дом , мъжа ми е добре, ако дойдем, той ще бъде премазан.
Това е.

Последна редакция: пт, 01 дек 2006, 18:28 от Lennie

# 92
  • Мнения: 907
Тия неща не само навсякъде се случват, но и навсякъде могат да останат ненаказани. В цивилизованите страни напр. защото хората имат прекалено много права. Така мъж може да пребива жена си, но освен полицията да дойде и да викнат бърза помощ (понякога и това не правят), не могат да му направят кой знае какво. Или пък разни изверги се разхождат наоколо пуснати поради "добро държане". Но затова хората не бягат и не се оправдават непрекъснато с "държавата", а се борят за да постигнат своето.
Кой защо е в чужбина не можe да се обобщава, факт е че ако не се лъжа 80% са виcшисти, специалисти, хора на изкуството, т.е. не простаци. Така че не са предимно тези, които си хвърлят боклука на улицата. По-скоро наблюдавам, че това правят бг под мотото "в Америка, Германия може и да е иначе, но тук е БГ" или пък "държавата" ме прецаква, какво ще и цепя басма. Ей така са ми говорили и таксиметрови шофьoри - малко ми плащат в тая скапана държава, аз кво ще ти вдигам куфара ли, ся. А му давам и бакшиш Shocked
Не знам докъде ще се стигне с тая психика ... Въпреки целия ми оптимизъм, много съм раздвоена понякога.

# 93
  • Мнения: 907
Омъжена съм тук, тук имаме дом , мъжа ми е добре, ако дойдем, той ще бъде премазан.
Това е.

А какво ще го премаже?

Въобще, тези отишли по любов, биха могли да си практикуват любовта и в БГ (имаше тук някои омъжени за чужденци и предпочели да живеят в БГ). Въпросът е защо не са избрали БГ?

# 94
  • Мнения: 27 524
1. Ами като не искаш там, идвай си

2. Е, не мога да избягам от претъпкания рейс, в който шофьорът е надул радио Веселина или Сигнал+.

3. Не опира до данъците, а до държавата. Там, където си ти държавата управлява, а в БГ държавата е абдикирала.

1. Ще си дойда  Peace

2. Малко в твой стил да ти отговоря - вози се с кола  Mr. Green

3. Права си. Надявам се това да се оправи рано или късно.

# 95
  • Мнения: 5 622
Пуснала си нова тема вместо отговор ли бре?  newsm78

# 96
  • Мнения: 27 524
Верно, ама не съм аз, дадох цитат на мнението и писах, не знам що така се е получило. Моля някой мод да го забърше  Rolling Eyes

# 97
  • Мнения: 779
Защо няма да напусна България.
Аз съм една сладка наивница. Една от тези, които ви се усмихват в автобуса, на пук на намусената ви физиономия. Една от онези, които спират по средата на тророара за да се порадват на ято щъркели. Ние сме малко, но съществуваме. Подаваме ръка на падналия и намигваме дяволито на детенцето, стиснало здраво ръката ви, вървейки към детската градина. Не робуваме на клишета и съдим за хората по личните им качества , а не по тяхната расова, национална или полова принадлежност. Ние не говорим за политика, а се смеем на слънцето, не спорим за пари, а се радваме на врабчетата - сиви и дребнички, но толкова сладки. Когато пътуваме във влака до вас , с просълзени очи  се любуваме на Родопите, докато вие четете поредната сензация във вестника. Ние сме тези, които ще те поздравят искренно за новата работа , която си започнал и ще те прегърнем с майчина топлина когато си болен и тъжен. В очите ни няма злоба, няма завист, само топлина и надежда, за по- добро бъдеще... за здраве....за повече усмивки...
Ние сме тук, а ти къде си?


 вие двечките, надявам се пак да сте такива патриотки и при следващите новини за пребити, осакатени или изгорели деца, защото това почна да става ежедневие, а на никой не му пука, ама нищо, вие си се гордейте - тя великата история нито ще нахрани, нито ще спаси дечицата от изродите-родители или абсолютно незаангажираното и бездушно общество, живейте си в колибките, които наричате "дом" и си мислете, че тя реалността е другаде, някъде в Африка може би, е не в съседния дом напр. където някое дете е поредната жертва
лека вечер
Виж, не знам защо смяташ, че щот не съм тръгнала да се тръшкам, оплаквам, ругая и рИвЪ, че нещата са мннооого зле, си мислиш, че живея в инкубатор.Виждам какво се случва наоколо, болно ми е, яд ме е , но не мисля, че помогам на някого като  избягам в чужбина  Peace

# 98
  • Мнения: 1 610
Малко крайно ми се вижда, но пък всеки приема нещата много лично.
Напуснахме България, не защото ни мързи  Laughing Патриот съм, обичам родината си, не режа корените си... Обаче, със зъби и нокти ще драпам, за да не се връщам там, освен на почивка...

и на почивка не искам.Щото като легна на плажа с моите 65 кг , ще викнат поне 20тина младока : спасете кита!
 


Сигурно съм една глезанка, но в България бях добре реализирана, имах 4 цифрена заплата, както и повечето от познатите ми и приятелите ми. Имах позиция , за която тук трябва да драпам и доказвам поне 10 години.  Както и много от моите приятели и познати.
Не казвам, че в БГ е супер за всички ( то и тук не е), но вярвам, че там сега е страната на възможностите. За хора с образование, знаещи езици, амбициозни и живеещи на добро място - пречки няма.  
Ами сигурно си глезанка.и аз имах чудесна позиция , за която тук трябва да драпам 20 години, но заплатата беше смешна. Къде ги видяхте тези възможности бе хора?
подчертаяното в цитата какво трябва да значи?

# 99
  • Мнения: 7 837
Риен и това го има. Аз с мойте 52 кг, пак отлагам прибиране, дори за почивка... Всичките ни приятели ни се чудят, като им кажа, че не ни се идва, дори за месец... Догодина ще станат 2 години навън и изобщо не планираме прибиране. Приоритетите са други... Grinning

# 100
  • Мнения: X
Малчо, никой не "бяга в чужбина", както го нарече, искам околната действителност да е наистина различна за децата ми, бягат такива като теб, вие сте като щрауси с главите в земята и не ви пука какво става наоколо, жувуркате си в една ваша действителност и се имате за герои, не знам имаш ли деца изобщо, но ако имаш, след време ще мислиш като мен
а на нас ни пука и след като 15год от живота ми си отидоха, не искам повече да имам надежда за нещо по-добро, не искам да виждам милата родна картинка, а ти се наслаждавай на гледката около теб - пълна незаинтересованост, осакатени, пребити или изгорени деца всяка седмица, всеки прави каквото иска,пълна безнаказаност, съсипана природа, хора без перспектива, да продължавам ли? - това е твоята действителност, имай смелост и я погледни в очите, вместо да пишеш глупости за патриотизъм
даже и на почивка не искам да ходя там - Банско вече не е това, което ни привлече преди десетина години, в морето се изливат канализационните води без пречистване, ами мерси
ама ти се тупай в гърдите каква патриотка си
всички навън обичаме до болка БГ и  затова не сме там, защото знаем как могат да бъдат нещата, както и знаем, че на някои хора това не им изнася

# 101
  • Мнения: 6 167
Омъжена съм тук, тук имаме дом , мъжа ми е добре, ако дойдем, той ще бъде премазан.
Това е.

А какво ще го премаже?

Въобще, тези отишли по любов, биха могли да си практикуват любовта и в БГ (имаше тук някои омъжени за чужденци и предпочели да живеят в БГ). Въпросът е защо не са избрали БГ?

МегиХ,
мислили сме за това. Но признавам - съвсем за кратко.
Има много фактори, които ни накараха да взмем решение да бъдем тук, а не в София - най-важният от които е, че тук имаме  пo-добри условия , чисто в битов аспект.
Също така мъжа ми не е способен да се справи в ситуациите в България ( като почнеш от езика и стигнеш до корупцията). Просто не е от оправния вид в стил Сървайвър.


rien, наистина не ми се спори по тези въпроси.  Stop
Доброто място в БГ за развитие са големите градове - София, Варна, Пловдив и тн.
Истина е, че заплатата е по-малка в БГ , колкото и да си 'развит', но
стандартът не се мери с това колко пари получаваш, а какво можеш да  си позволяваш с тях.
така мисля

# 102
  • Мнения: 508
Писателят Христо Калчев: Във всяка държава има мафия, но само българската мафия си има държава

# 103
  • Мнения: 90
1. Ами като не искаш там, идвай си
1. Ще си дойда  Peace
Ще те чакаме, само да не забравиш Laughing

2. Е, не мога да избягам от претъпкания рейс, в който шофьорът е надул радио Веселина или Сигнал+.
2. Малко в твой стил да ти отговоря - вози се с кола  Mr. Green
Честно казано се озадачавам. Нямам възможност да имам своя кола, пък и да имах, щяхме да зачешем темата за несъобразителните шофьори.

3. Не опира до данъците, а до държавата. Там, където си ти държавата управлява, а в БГ държавата е абдикирала.
3. Права си. Надявам се това да се оправи рано или късно.
Прав, не права. Ти може и да имаш време и търпение да чакаш, особено когато не си "на бойното поле". За мен обаче е късно. Синът ми расте, скоро ще е ученик, а аз се притеснявам да попадне сред чалгари, няма как да ги избегна, дори да го пратя в частно училище. Наистина нямам избор и ще направя каквото мога за да се махна от БГ. За да мога да си оставям къщата отключена, а не да се притеснявам, че ако някой набие детето, никой няма да му търси отговорност.

# 104
  • Мнения: 27 524

Извинявай за това за колата, излишно беше   bouquet Разбирам те напълно. Навън е хубаво, спокойно е, просто те тресва носталгията, обличаш всичко в розови краски и страдаш по явно вече несъществуващи неща. Не знам и аз... На мен ми липсват родителите, роднини, приятели... тук сме си сами, да , оставяме си у нас отключено, всичко е супер, но на празниците сме си сами, никой не те търси по телефона, няма гости. Има пълен хладилник и платени сметки за парно, ама няма глъч, няма досадни съвети от свекърви и майки... абе, угодия няма, както се казва.  Crazy Мога да обобщя нещата така, че и за чужбина човек трябва да порасне. Да разбере, да оцени, да се научи! Аз още не съм явно...
Желая ти успех в реализирането на желанието.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт